„Czapki od serca” trafiły do dzieci z oddziału onkologicznego UDSK

"Czapki od serca" trafiły do dzieci z oddziału onkologicznego UDSK

Mali pacjenci z oddziału onkologicznego UDSK otrzymali kolorowe czapki – od serca.

Do dzieci z oddziału onkologicznego UDSK w Białymstoku trafiły kolorowe czapki. Te nakrycia głowy powstały w ramach akcji „Czapka od serca”.

Ponad dwa miesiące trwało wykonywanie na szydełku kilkudziesięciu kolorowych czapek przez osadzone w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Wszystko pod czujnym okiem przedstawicieli Katryński Foundation oraz funkcjonariuszy białostockiego aresztu. W efekcie dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcego Szpitala Onkologicznego w Białymstoku mogą cieszyć się pierwszym mikołajkowym prezentem.

– Bez wątpienia jest to dar serca jednego człowieka dla drugiego, pozwalający dzieciom, chociaż na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i wnieść do niej nieco kolorów. Z naszej perspektywy jest to również doskonały sposób na resocjalizację. Dzięki tego typu działaniom udaje się zagospodarować czas osadzonym w sposób konstruktywny i pożyteczny. Uczą się one empatii i wrażliwości. Mogą też zrobić coś dobrego dla innych i to w sposób zupełnie bezinteresowny. Pomimo że czapki trafiły już do dzieci, akcja będzie w dalszym ciągu kontynuowana. Cieszyła się ona bowiem dużym zainteresowaniem wśród osadzonych, a potencjalnych beneficjentów, którym możemy przekazać kolejne partie czapek, nie brakuje – mówi mjr Małgorzata Błażewicz.

fot. Katryński Foundation
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.