DETOKS SZAFY

DETOKS SZAFY

Nie bez powodu porządki w szafie nazywam detoksem szafy, gdyż ma on ogromne znaczenie przy kreowaniu swojego wizerunku.

Często, kiedy rozmawiam z klientkami, które się do mnie zgłaszają na konsultacje w sprawie doboru ubrań, fasonów, kolorów, w poszukiwaniu swojego stylu, który utraciły gdzieś po drodze, na moje pytanie ”kiedy ostatnio robiłaś detoks szafy”? Często słyszę, odpowiedź że ”już dawno temu” lub ”kilka lat temu”.

Chciałabym Ci powiedzieć ważną rzecz, że bez detoksu szafy nie jesteś w stanie stworzyć swojego prawdziwego wizerunku, odnaleźć swojego stylu, gdyż jest to niezbędny krok w procesie kreowania wizerunku w taki sposób, aby był on silny, prawdziwy, Twój.

Dlaczego?

Dlatego, że w Twojej szafie mieszka dużo emocji i porządki w szafie odzwierciedlają Twoją harmonię lub jej brak. Ubrania niosą ze sobą różne emocje, ubrania kojarzymy z pewnymi sytuacjami, zdarzeniami w naszym życiu. A co jeśli nadal nosisz na sobie jakieś negatywne emocje, przeszłość której już dawno nie ma? W takich ubraniach nie będziesz się dobrze czuła, ani prezentowała.

Jak również dokupywanie i dokładanie nowych ubrań do takiej szafy, nie jest dobrym pomysłem. Dlatego, że jest to wyrzuceniem pieniędzy, gdyż być może masz już takie ubrania lub podobne w swojej szafie. Najczęściej tak jest, kiedy wracasz z zakupów do domu i stwierdzasz, że Ty już podobną rzecz masz i tak naprawdę jej nie potrzebujesz.

Dlatego przestań mówić ”nie mam się w co ubrać” pomimo tego, że masz pełna szafę. Zrób w niej porządek, wyrzuć wszystko co niesie ze sobą negatywne emocje, ubrania, które nie są Twojego rozmiaru, nie zostawiaj ich na potem mówiąc ”może mi się to jeszcze przyda”, ”może schudnę”.

Nie! wyrzuć, usuń, wydaj wszystko co Tobie nie służy. Pozbądź się nie pasujących kolorów i fasonów ubrań, znoszonych rzeczy. Pozbądź się wszystkiego czego nie nosiłaś przez rok.

Uporządkujesz swoją szafę i będziesz widziała co w niej jest, bo jeśli czegoś nie widzisz – tego nie nosisz, prosta zasada. Zobaczysz o ile lżej się poczujesz, zobaczysz z jaką radością każdego ranka będziesz otwierała szafę i mówiła ”nareszcie mam się w co ubrać”.  Stworzysz swoją listę zakupów z brakującymi ubraniami, dlatego będziesz widziała co naprawdę potrzebujesz i tylko o te ubrania uzupełnisz szafę. Nawet jeśli lista będzie długa, nie przejmuj się tym, możesz kupować kolejne ubrania sukcesywnie.

Agnieszka Nortey
Kreator Zmiany wizerunku
Autorka książki ”Stylowa królowa. Jak mocą swojego wizerunku pokazać siłę swojej kobiecości i odzyskać życie na nowo”.

Autor: Agnieszka Nortey

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *