Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

XXI wiek to czas ludzi świadomych swoich możliwości, ale i niedoskonałości. Wydłużył się czas życia, zwiększyło się jego tempo oraz wachlarz możliwości człowieka, ale nadal nasze ciało starzeję się. I to zazwyczaj szybciej, niż byśmy sobie tego życzyli.

Nasz wizerunek jest ważny, zarówno w kontekście relacji osobistych, jak i zawodowych. To, że wyglądamy atrakcyjnie, powoduje, że czujemy się pewniej i osiągamy większą satysfakcję w kontaktach międzyludzkich. Często słyszy się opinię, że to nie szata zdobi człowieka, jednak podświadomie czujemy, że jest w tym pewnego rodzaju fałsz. Już dawno udowodniono, że to właśnie pierwsze wrażenia ma kolosalne znaczenia i wpływ na to, w jaki sposób będą nas odbierać inni. Niestety, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz…

Na szczęście dziś możemy decydować o tym, jak młodo i atrakcyjnie chcemy wyglądać. Oczywiście ma tu znaczenie styl życia oraz nasza genetyka, ale wizyty w gabinecie medycyny estetycznej mogą pomóc każdemu.

Szczególnie u płci pięknej wygląd ma kolosalne znaczenie dla dobrego funkcjonowania psychospołecznego. Ale każdy człowiek wyglądający zdrowo, z wypoczętym i zrelaksowanym wyglądem twarzy ma większe szanse na zdobycie wymarzonego partnera/partnerki, osiągnięcie awansu zawodowego czy powodzenia w kontaktach towarzyskich. Więc – czy nam to się podoba, czy nie – tak zwane „starzenie się z godnością” w dzisiejszych czasach wcale nie oznacza, że na naszej twarzy muszą pojawić się zmarszczki, efekty grawitacyjnego opadania niektórych kompartmentów twarzy czy zmiana kolorytu i faktury skóry. XXI wiek to era wspaniałych możliwości starzenia się z godnością: czyli możliwie powolnego z zachowaniem indywidualnego piękna, ale bez zatracenia owalu twarzy, bez bruzd powodujących, że wyglądamy na złych lub smutnych, bez szarości skóry czy przebarwień, rozszerzonych naczynek, rumienia, blizn na twarzy, bez wiotkości skóry.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można usunąć zmarszczki statyczne za pomocą kwasu hialuronowego, zmarszczki dynamiczne – przy pomocy botoxu, można odzyskać utraconą objętość policzków i wykonturować żuchwę – nadając twarzy odpowiednie proporcje, można wymodelować usta, aby ciągle były pełne i przyciągały spojrzenia, można odmłodzić oko, wypełniając dolinę łez, aby spojrzenie nabrało blasku, można zrelaksować mięśnie czoła, aby nie wyglądać na niezadowolonego czy złego, można wypełnić linie marionetki, pozbywając się smutku z twarzy…

Dosłownie pełnia możliwości, a wszystko to dzieje się w sposób profesjonalny i bezpieczny, ale niewpływający na możliwość wyrażenia emocji, niepowodujący efektu przesady i niewymagający użycia skalpela. Dzisiejsza medycyna estetyczna dzięki technikom łączonym jest w stanie poprzez kilka ukłuć oszukać czas… Wykorzystując najnowsze technologie (laser, HIFU) poprawiamy jakość skóry, zamykamy rozszerzone naczynia krwionośne, usuwamy przebarwienia, rumień, blizny potrądzikowe, niwelujemy wiotkość skóry- przywracając jej blask, elastyczność i równomierny koloryt. Depozyty z całkowicie biodegradowalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy, modelują twarz, poprawiają jej owal, nawilżają skórę, zaś botox relaksuje mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek dynamicznych. Oczywiście, aby uzyskać optymalne efekt nie wystarczy jedno spotkanie z lekarzem medycyny estetycznej. Jak we wszystkim, co ma trwać długo, potrzebna jest systematyczność.

Dzięki temu efekty zabiegów medycyny estetycznej są naturalne, spersonalizowane, przewidywalne, a przede wszystkim dające satysfakcję z własnego wyglądu naszym Pacjentom. Niektórzy przychodzą do HBCMED, aby zachwycić swoim wyglądem całe miasto, inni robią to dla własnego komfortu. Obie motywacje są dobre. Ważne, żebyś wyglądał tak, jak się czujesz: czyli młodo i atrakcyjnie. Żyj pełnią możliwości! Pozwól sobie na starzenie się z godnością! W HBCMED zadbamy o Ciebie z największą troską, zaangażowaniem i dbałością o szczegóły.

Zapraszamy do swojego gabinetu medycyny estetycznej w Białymstoku

Autor: dr Ewelina Górska HBCmed

Zobacz inne artykuły w zakładce URODA

Fot. wyróżniające – źródło Pixabay.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.