Dodaj ducha świąt do swoich kanałów social media.

Dodaj ducha świąt do swoich kanałów social media.

Poniżej przedstawiam Ci 4 sposoby na upiększenie swoich social media o świąteczne gadżety.

1. Udekoruj swoje cover photo i swój profil

Cover photo zawsze powinno uosabiać wartości i osobowość Twojej marki. Jeśli jednak chcesz, aby odwiedzający Cię klienci poczuli magię świąt musisz je zmienić, żeby odzwierciedlała sezon świąteczny. Zmienione cover photo zachęca ludzi do odwiedzenie Twoich kanałów social media i sprawdzenie świątecznych okazji albo pomysłów na święta. Pomyśl co chcesz na nim promować w okresie przedświątecznym. Może masz specjalne produkty świąteczne, a może przygotowałaś specjalną zniżkę. Powiedz o tym swoim fanom, niech usłyszą i zobaczą to w Twoich kanałach. Jeśli nie masz żadnych specjalnych ofert to i tak zmień swoje cover photo, poczuj ducha świąt i spraw by Twoi klienci również go poczuli.

Pomyśl czy możesz dodać do swojego logo czapkę mikołaja, lub inny gadżet związany z Bożym Narodzeniem. Jeśli jest to zabronione, pomyśl o swoim hasztagu, który nawiązuje do świąt i umieść go pod logo.

2. Stwórz specjalną ofertę świąteczną

Okres przedświąteczny to najlepszy okres zakupowy. Słowa takie jak: tniemy ceny, świąteczna obniżka, tylko dzisiaj specjalna oferta, kup jeden produkt – drugi otrzymaj za darmo są na bieżąco wykorzystywane przez sklepy w tym gorącym okresie. Jeśli sprzedajesz coś online koniecznie przygotuj ofertę na dzień darmowej dostawy – tylko jeden, lub zniżkę trwającą zaledwie 3 dni.
Pamiętaj, aby na swoim profilu wyeksponować najważniejszą treść, czyli kiedy i ile dajesz upustu.

3. Podziel się radością świąteczna

Zadawaj swoim fanom pytania związane ze świętami:

  • jaka jest ich najmilsze wspomnienie świąteczne
  • jak spędzają święta
  • jaką kolędę lubią
  • jaką najbardziej potrawę lubią
  • jaki jest ich najlepszy moment w święta: spotkanie z rodziną, otwieranie prezentów.

Jeśli prowadzisz bloga kulinarnego, nie może u Ciebie zabraknąć świątecznych przepisów być może w nowym wydaniu, albo z innego kraju. Jeśli piszesz o kulturze poszperaj i dowiedz się jak spędzają święta ludzie w innej części świata.

Zadaj pytanie swoim fanom pokazując dwa przepisy(obrazki) co wolą. Zbadaj jakie są ich preferencję, będziesz mogła to wykorzystać w przyszłości.
Jeśli masz do tego smykałkę podziel się wiedzą jak można udekorować dom na święta, jak w prosty i tani sposób zapakować prezenty. Dodaj do tego piękne zdjęcia i gotowe.

4. Spełniaj marzenia Twoich klientów

Zorganizuj konkurs na swoim fanpage’u lub przez aplikację.

  • poproś fanów, aby wpisywali listy prezentów, które chcieliby dostać oczywiście z Twojego sklepu, raz na jakiś czas spełnij marzenie jednej osoby;
  • zorganizuj quiz dotyczący świąt

Pamiętaj o nagrodzie za najśmieszniejsze zdjęcie, za emocjonalne wspomnienie, za co tylko chcesz.
Pamiętaj, aby Twoje konkursy były czasowe, odliczaj na swoim fanpage’u czas do końca, zachęcaj do komentowania i udostępniania. Stwórz swój hasztag.

Masz inne pomysły na przygotowanie swoich kanałów społecznościowych do świąt? Czy wykorzystasz te, które zaproponowałam?

Autor: Agnieszka z Social media Mikser.

Social Media Mixer logo

O mnie:

Jestem Agnieszka. Od ponad 10 lat zajmuję się marketingiem. Od kilku lat dokształcam się w marketingu online, biorąc udział w szkoleniach, czytając branżowe pisma, książki i blogi, słuchając podcastów, oglądając webinary, oraz prowadząc działania w kanałach społecznościowych dla małych i średnich firm. Staram się być na bieżąco, dlatego śledzę trendy marketingowe w sektorze MŚP oraz e-commerce.

Pomagam małym i średnim firmom okiełznać marketing online. W trakcie rozmowy z właścicielem danego biznesu buduję w głowie wstępną strategię marketingową, wskazując obszary, w których mogę pomóc. Wsłuchuję się w to, co klient chciałby osiągnąć dzięki wspólnemu działania.

Moim głównym celem jest przekazanie jak największej ilości wiedzy osobom, z którymi współpracuje, aby w późniejszym okresie same mogły pracować nad marketingiem w social media i promocją swojego biznesu.

www.socialmediamixer.pl
www.facebook.com/socialmediamixer4
www.instagram.com/socialmediamixer

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *