Ekspert radzi – ZAZDROŚĆ, czy można się jej wyzbyć?

Ekspert radzi - ZAZDROŚĆ, czy można się jej wyzbyć?

Czasami mam wrażenie, że ludzie większą część swojego życia tracą, aby komuś…pozazdrościć i co gorsza ponarzekać na swój los. Jak więc, nie patrzeć na innych i nie myśleć, że mają lepiej? To się da w ogóle zrobić? TAK, TRZEBA ROBIĆ SWOJE i skupić się przede wszystkim na swoich potrzebach!

Mój super kolega, jakiś czas temu powiedział mi coś, co totalnie mnie postawiło na nogi i zmieniło trochę światopogląd. Teraz, gdy mam chwilę zwątpienia często powtarzam sobie jego słowa.

Karolina, jeżeli będziesz się za bardzo oglądać na innych, to nigdy nie pokażesz KIM TY NAPRAWDĘ JESTEŚ + CO ROBISZ W ZGODZIE Z SAMĄ SOBĄ“.

Nikt, nigdy nie będzie Tobą, nie będzie miał Twoich doświadczeń, przeżyć i tych samych wartości jakie wyznajesz . Przestań więc patrzeć na innych, bo przestaniesz być sobą tylko czyjąś kopią“.

No właśnie. A kim ja jestem?

Wtedy jeszcze nie potrafiłam do końca powiedzieć, więc postanowiłam nad sobą pracować, czyli…poznać swoje potrzeby, talenty, umiejętności oraz siebie w sytuacjach kiedy ponoszę porażki i nie radzę sobie. Każdy ma przecież prawo stanąć pod ścianą, ale co wtedy?
To była ciężka praca, długa i monotonna.

Niby wiemy o sobie wiele rzeczy, a jednak. Przychodzi taki dzień, kiedy siadasz, nie wiesz co zrobić, powiedzieć, jak zareagować i samej siebie pytasz się : „ Co ze mną? Halo. Dlaczego tak zrobiłam czy też powiedziałam? Przecież nie chciałam, nie miałam tego właśnie na myśli“…itd.
Dodatkowo są momenty, kiedy pewnych rzeczy nie przeskoczymy, mamy pewne niedociągnięcia, z którymi trudno się rozstać i zaczynamy narzekać.

Po co?

Jest wiele cech w moim wyglądzie, zachowaniu, których chciałabym się pozbyć. To co mogę, to pracuję nad nimi, nad sobą, aby szczerze sobie powiedzieć, że nie poszłam na łatwiznę i próbowałam. Czasem jest lepiej, raz gorzej, ale nie narzekam, że wszystko jest bez sensu.
Każdy z Nas mógłby ponarzekać, czemu inni mają lepiej, lepiej wyglądają, mają więcej pieniędzy, odnoszą większe sukcesy…

HALO!

Serio tak chcemy? Wiecznie patrzeć na innych i im zazdrościć i się porównywać?

Nie!

Róbmy swoje – DZIAŁAJMY I PONOŚMY TRUDY W WALCE O NASZE LEPSZE JUTRO. Każdy z Nas znajdzie w swoim życiu, coś,co daje mu szczęście . Ty też to masz, uwierz. Tylko, daj sobie chwilkę, aby zajrzeć w głąb siebie i poszukać tego co w sobie najbardziej lubisz.

Zazdrość, a za nią zawiść do niczego dobrego nie prowadzi. Zatracasz się w myślach, które Cię blokują i sprawiają, że czujesz się gorsza. Pamiętaj też, że ludziom, którym zazdrościsz…też wiele rzeczy po drodze nie wychodzi. Czasami się tym może po prostu nie chwalą, albo nie mówią, bo szybko porażki potrafią przekłuwać w sukces.

Ty też możesz, tylko więcej wiary we własne możliwości. Możliwości, które ty kreujesz pod kątem swoich marzeń.
Co tu dużo pisać… Zamiast patrzeć na innych popatrz na siebie i zadaj sobie pytanie: „Czego ja dla siebie chcę“?

Koniec z zazdrością, DZIAŁAMY!

 

Autor: Karolina Cwalina – PCC ICF, life&business coach

Professional Certified Coach w ICF – PCC ICF. Kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Coachingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Posiada certyfikat potwierdzający ukończenie treningu „ Coaching Prowokatywny” prowadzonego przez Jaapa Hollandera, akredytowanego przez Instytut Komunikacji Prowokatywnej PROVOCARE. Absolwentka Wydziału Prawa oraz Studiów Podyplomowych „Coaching Profesjonalny” na Akademii Leona Koźmińskiego a także „The Art and Science of Coaching” na Erickson International College akredytowanego w Polsce przez Wszechnice? Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek International Coach Federation (ICF). Specjalizuje się? w obszarach zarządzania oraz organizacji czasem.

Założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej oraz autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się? w głowie”, który oferuje szeroki program warsztatowo-szkoleniowy. Specjalista w zakresie prowadzenia life coachingu, który wpływa na podniesienie jakości stylu życia. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów w pracy zarówno z jednostkami indywidualnymi jak i podczas przeprowadzonych warsztatów motywacyjnych w wielu firmach oraz wystąpieniach publicznych.

Współautorka artykułu „Prawne uwarunkowania Coachingu” ukazanego w Coaching Review nr 1/2013.W 2015 roku rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku na kierunku MBA. Specjalizuje sie? w pełnowymiarowym diagnozowaniu kompetencji pracowników: zarządzanie czasem, organizacja, wiara we własne możliwości, praca w zespole (team coaching), motywacja, wytrwałość?.

www.sexyzaczynasiewglowie.pl

Fot. własność Autora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *