EPALE – bezpłatna wymiana treści związanych z uczeniem się dorosłych

EPALE – bezpłatna wymiana treści związanych z uczeniem się dorosłych

Nauczyciele, trenerzy, pracownicy naukowo-dydaktyczni, instruktorzy i wszyscy, którzy zawodowo zajmują się uczeniem dorosłych mają do dyspozycji ogólnoeuropejską wielojęzyczną platformę internetową EPALE.

W swojej pracy trenera i coacha, chętnie korzystam z platformy EPALE. EPALE to bezpłatna, finansowana przez Komisję Europejską inicjatywa podjęta w ramach zobowiązania do podnoszenia jakości uczenia się dorosłych w Europie, która opiera się na wymianie treści związanych z uczeniem się dorosłych, informacji o wydarzeniach i kursach, bieżących wiadomościach, artykułach na blogu i materiałach informacyjnych. Głównym celem platformy jest stworzenie przestrzeni dla kadry edukacji dorosłych do dyskusji, dzielenia się wiedzą, współpracy a przez to do doskonalenia swoich kompetencji w obszarze edukacji dorosłych.

Dzięki platformie, członkowie społeczności mogą nawiązywać kontakty w całej Europie i wyszukiwać rozpoczęte lub planowane projekty oraz wyszukiwać potencjalnych nowych partnerów do swoich projektów. Jest to również doskonałe miejsce dla przedstawicieli NGOs, umożliwiające nawiązywanie kontaktów za pomocą funkcji wyszukiwania partnerów w repozytorium.

EPALE Tree

Platforma jest bardzo intuicyjna i łatwa w nawigacji. Podzielona została na działy:

  • Blog – poświęcony tematom sektora edukacji dorosłych w Europie.
  • Aktualności – informacje z sektora edukacji dorosłych.
  • Kalendarz wydarzeń – najważniejszych konferencji, seminariów i kursów dla kadry edukacji dorosłych w całej Europie.
  • Wyszukiwanie partnerów – łatwa w nawigacji wyszukiwarka partnerów do projektów.
  • Biblioteka – bogaty zestaw materiałów i opracowań na temat edukacji dorosłych.

Warto wejść na platformę i skorzystać z jej zasobów oraz publikować informację o wydarzeniach, dzielić się zasobami i komentować treści publikowane na platformie EPALE, a także umieszczać swoje ogłoszenia o poszukaniu partnerów do projektu. Dołączenie do platformy pozwala stać się częścią największej w Europie społeczności uczenia się dorosłych!

Aby mieć możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich zasobów i funkcji platformy, warto rejestrować się na: (http://ec.europa.eu/epale/pl/user/register). Rejestracja jest szybka i prosta.

Można również polubić profil EPALE Polska – uczenie się dorosłych na Facebooku, gdzie pojawiają się regularnie aktualne, ciekawe informacje dotyczące platformy EPALE oraz ciekawostki z tematyki uczenia się dorosłych w Polsce i w Europie.

Z Krajowym Biurem EPALE w Polsce można kontaktować się telefonicznie na numer 22 46 31 063 lub drogą elektroniczna na e-mail: epale@frse.org.pl .

Dla mnie korzystanie oraz publikowanie na platformie stało się codziennym nawykiem i przyjemnością, dzięki której mogę mieć szersze spojrzenie na możliwości i potrzeby edukacji dorosłych w Polsce i Europie.

Autorka: Renata Wrona – Trenerka rozwoju osobistego, Life & Business Coach ICF, PR managerka, Ambasadorka EPALE, Autorka książki / poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”.

 

 

 

Fot. znajdujące się w tekście – materiały Autora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *