Filmowe letnie wieczory z modą w tle – znasz te tytuły?

Filmowe letnie wieczory z modą w tle – znasz te tytuły?

Czerwiec to miesiąc pełen długich, ciepłych wieczorów spędzonych wśród bliskich i przyjaciół. Jak Wy lubicie spędzać letnie wieczory? My włączamy filmy „z modą w tle” i chcemy dzisiaj podzielić się z Wami naszymi ulubionymi pozycjami.

Kinematografia w wyjątkowy sposób pokazuje świat mody na przestrzeni lat. Przedstawia wszelkie trendy i to jak moda była postrzegana w konkretnych dekadach. Fenomenalne w produkcjach filmowych jest to, jak postrzegamy postać ze względu na jej wygląd, styl ubierania się i aparycję. Wszystko tworzy niepowtarzalną całość. Miuccia Prada powtarzała, że „moda to żywy język” nic więc dziwnego, że odgrywa tak szczególną rolę również w produkcjach filmowych.

Któż nie pamięta światowej produkcji „Seks w Wielkim Mieście” z 2008 roku i postaci Carrie, która przeszła do historii? Sarah Jessica Parker wcielająca się w rolę Carrie wraz ze swoimi trzema przyjaciółkami, pokazała jak w przyjemny i prosty sposób, można bawić się modą. Wiele rozwiązań i stylizacji z wielkiego ekranu przeniosło się na ulicę! Czy też niezwykle popularny „Diabeł ubiera się u Prady” z 2006 roku z obsadą Meryl Streep i Anne Hathaway, gdzie został pokazany dość przykry obraz modowego świata. My natomiast podzielimy się mniej znanymi produkcjami ze świata mody. Zaczynajmy!

6 filmów „z modą w tle” – znasz je?

  1. „Wrześniowy Numer” September Issue,2009

Propozycja dla fanów filmów dokumentalnych. Historia przedstawia Anne Wintour, redaktor naczelną sławnego magazynu modowego VOGUE oraz jej przygotowania do najważniejszego jesiennego wydania numeru. Film ukazuje świat zza kulis i trud włożony w zaplanowanie magazynu. Polecam tę produkcję dla wszystkich, którzy są zainteresowani światem mody i tego, jak wygląda backstage pracy najsławniejszej redaktor mody na świecie-Anny Wintour.

  1. „Ocean’s 8”,2018

Bez wątpienia komedia na wieczór z przyjaciółmi, która wywoła uśmiech na twarzy i umili wieczór. Film ukazujący „skok stulecia” kradzieży biżuterii z dorocznej MET Gali w nowojorskim muzeum sztuki. Sandra Bullock, Cate Blanchett czy Anne Hathaway to kilka z wielu nazwisk, które grają główne postacie w skoku stulecia. Scenografia i kostiumy zapierają dech w piersiach. Film w przyjemny sposób przedstawia siłę kobiet i ich ambicje. Pięć lat na zaplanowanie skoku, realizacja w ciągu jednego wieczoru. Jaki może być tego finał?

  1. „Pierwszy poniedziałek w maju” The First Monday in May,2016

Dla fanów corocznej MET GALI. Dokument przedstawiający kulisy najpotężniejszego wydarzenia w świecie mody. Propozycja zdecydowanie dla tych ciekawskich jak powstaje wydarzenie, na które zwrócone są oczy całego świata. Jak myślicie, ile trwa przygotowanie MET GALI? Sprawdźcie dokument, bo myślę, że każdy z Was będzie w zaskoczony.

  1. „Iris” (2014)

Kto z Was nie kojarzy Iris Apfel? Niesamowicie barwna postać ikony mody. Kreatywność i entuzjazm do życia kobiety, która skończyła 99 lat, jest nieoceniony. Jej fascynacja sztuką, modą inspiruje miliony ludzi na całym świecie. Przyjemna, lekka pozycja, która obrazuje ile nieocenionego piękna i sztuki otacza nas w życiu codziennym. Po obejrzeniu tego barwnego portretu zatrzymajcie się na chwilę i zobaczcie ile nam umyka w pędzie dnia codziennego.

  1. „Szefowa” Girlboss 2017-serial produkcji Netflixa

Inspirująca historia oparta na faktach. Przedstawia życie Sophii Amoruso, właścicielki imperium modowego Nasty Gal, która wykorzystuje swoją wyobraźnię do zabawy modą. Serial z humorem, przesłaniem i idealny na niedzielne popołudnie. Determinacja, upór w dążeniu do celu, śmiech i łzy. Wszystko to znajdziecie w tym serialu. Zobaczycie niesamowite stylizacje i przeniesiecie się w podróż do urokliwego San Fracisco.

  1. „Diana Vreeland: The Eye has to travel” 2011

Dokument, który powstał po śmierci niesamowitej ikony ze świata mody. Nie bez powodu mówi się o niej „Cesarzowa mody”. Kobieta, która pracowała dla światowych magazynów mody: Harper’s Bazaar czy Vogue. Niesamowicie inspirujący film, przedstawiający ile jedna kobieta jest w stanie zmienić w postrzeganiu mody. Po obejrzeniu miałam uczucie ekscytacji i chęci do działania. Czy uczucie, że chcecie zmienić świat, jest Wam znane? Jeśli tak, to właśnie tak poczujecie się po obejrzeniu dokumentu o zjawiskowej Dianie Vreeland, która zdefiniowała amerykańskiego Vogue’a.

Autor: Karolina Mudryk

By Carla Fashion

Pozostałe artykuły Autora.

Źródło fot. Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *