FINAŁOWE OGŁOSZENIE ARTYSTÓW 10. EDYCJI UP TO DATE FESTIVAL W BIAŁYMSTOKU

FINAŁOWE OGŁOSZENIE ARTYSTÓW 10. EDYCJI UP TO DATE FESTIVAL W BIAŁYMSTOKU

Do trzydziestu ogłoszonych do tej pory artystów jubileuszowej, 10. edycji Up To Date Festival dołączyło kolejny DWUDZIESTU JEDEN, których muzykę będzie można usłyszeć w dn. 5-8.09.2019 r. w Białymstoku.

Centralny Salon Ambientu uzupełniają tym samym:

Kevin Richard Martin pres. Sirens livepodczas Up To Date Festival zaprezentuje album zainspirowany traumatycznymi okolicznościami narodzin swojego pierwszego dziecka i wynikającymi z tego komplikacjami, których podczas porodu doświadczyła jego żona. Bezradność jaką czuje ojciec i niepewność powodzenia kolejnych operacji to uczucia, które nie opuszczały Kevina Richarda podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, zostały odzwierciedlone w mrocznych, ambientowych utworów w projekcie Sirens, który w Białymstoku zostanie zaprezentowany na żywo.

Akira Rabelais live kompozytor, poeta, programista i eksperymentator w dziedzinie multimediów. W lutym 2019 roku Rabelais wydał „CXVI” (za pośrednictwem Bookmat Editions). Na płycie podsumowującej całe lata działań twórczych usłyszymy owoce współpracy kompozytora m.in. z Benem Frostem, Haroldem Buddem, Biosphere, Kasselem Jaegerem. Płyta będąca opus magnum Rabelais’go we wrześniu zostanie zaprezentowana na żywo podczas Up To Date Festivalu.

Isorinne livezdaniem nie tylko naszym, muzyka Isorinne to jeden z najlepszych przykładów emocjonalnego, minimalistycznego ambientu. Będzie to pierwszy występ Isorinne w Polsce.

Kelly Moranpochodząca z Nowego Jorku kompozytorka, producentka i multiinstrumentalistka. Jej muzyka obejmuje gatunki klasyczne, elektroniczne, minimalistyczne, jazzowe, impresjonistyczne i metalowe. W wielu swoich kompozycjach Moran wykorzystuje elektroniczne techniki muzyczne w połączeniu z pionierską techniką spreparowanego fortepianu Johna Cage’a.

Do ogłoszonych dotąd artystów Sceny Beats. dołączają:

Jan Rapowanie jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia. Urodzony w 1998 roku,

Młody Wilk Popkillera dynamicznie rozwija się nie tracąc charakterystycznego stylu. Jan-Rapowanie zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. W marcu tego roku, po wielu miesiącach pracy w duecie z Nocnym, ukazał się jego pierwszy oficjalny album, który we wrześniu zaprezentuje w Białymstoku.

Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V Polska premiera albumu pełnego radości i słońca nasyconego klasyczną atmosferą berlińskiego techno.

dBridge weteran i jeden z najbardziej doświadczonych artystów Drum&Bass, Darren White aka dBridge to artysta, którego liczne przemiany i ewolucje wielokrotnie doceniano. dBridge jest obecnie jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych DJ-ów. Występował w klubach i na festiwalach na całym świecie by teraz pojawić się na Up To Date Festivalu w Białymstoku.

Pessimist pochodzący z Bristolu producent Drum&Bass który zdobył rozgłos za sprawą wydawnictwa pt. „Balaklava” z 2016 roku. Efektem jego prac jest niesamowita dźwiękowa podróż, która poza kontekstem klubowym, łatwo mogłaby stać się ścieżką dźwiękową do bezkompromisowego filmu science fiction.

Music For Night People – Daniel Drumz & Mr. Krime – „Electric Relaxation” oraz „Krime Story” zna każdy miłośnik mikstejpów w kraju. Bezkompromisowa selekcja oraz niezwykła dbałość o detale sprawiły, że pomimo upływu lat, obie te serie cieszą się nadal ogromną popularnością. W 2010 roku Daniel Drumz i Mr. Krime połączyli siły nagrywając wspólnie miks „Music For Night People”, który właśnie doczekał się swojej kontynuacji i który zaprezentowany zostanie podczas Up To Date Festivalu

DJ Czarek –

Na Scena Pozdro Techno pojawią się także:

DeFekt live (znany również jako Matthew Flanagan) niestrudzony orędownik prawdziwego electro i techno, stale szlifujący jego dźwięk oparty na sprzęcie, dzięki któremu uwielbia go cała społeczność muzyki elektronicznej. Żywo zafascynowany sprzętem i występami na żywo przez co z pewnością na długo pozostanie w pamięci białostockiej publiczności.

Sleeparchive live Roger Semsroth, znany szerzej jako Sleeparchive dorastał we wschodnim Berlinie i choć nie porwała go pierwsza fala techno, to na tej drugiej, bardziej intensywnej, płynął już bardzo śmiało. Szybko stało się jasne, że muzyka Sleeparchive nie jest odbiciem danych trendów gatunkowych i czasowych, ale sięga głębiej. Jego muzyka jest owocem pierwotnej radości tworzenia i ciężkiej pracy nad unikatowym, indywidualnym brzmieniem. W świecie muzyki techno niewiele jest miejsc i klubów, których nie odwiedził, by wraz z publicznością tworzyć, redefiniować i na nowo przeżywać swoje wydane i niewydane utwory. Co zaprezentuje w Białymstoku? Przekonamy się we wrześniu.

Anthony Linell x Acronym live

Pozdro Techno Sound System

Na Czwartej Scenie Czwórki wystąpią także:

Falcon1 x Kebs – Elementarz duet, którego fanom polskiego rapu przedstawiać nie trzeba. Nie sposób wymienić wszystkich artystów z jakimi współpracowali, koncertów oraz setów zagranych zarówno na największych festiwalach jak i klubach w całej Polsce. Na Czwartej Scenie Czwórki wystąpią z wyjątkowym projektem Elementarz Live Set – to lekcja historii sięgająca do sampli, które tworzyły polski Hip-Hop.

Piernikowski

P. Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek i statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe.

Czeluść (JUTRØ x KOSA) to krakowski kolektyw producencki, założony w 2015 roku, skupiający swoją działalność na promowaniu polskiej sceny bitowej. Czeluściowcy kochają ciemne piwnice, a ich występy słyną z niekonwencjonalnego dla didżejskiego świata kontaktu z publicznością.

Komitet Obrony Disco (Kovvalsky & Pitti Schmitti) czyli dwójka dj’ów, przyjaciół, którzy od pewnego czasu konsekwentnie prezentują swoje szerokie muzyczne spektrum, podróżując po całej Polsce i nie tylko. Ich sety charakteryzuje wrażliwość i radość. Grają: klasykę disco, eksperymenty italo, house rodem z Paradise Garage, electro, techno oraz utwory, których nikt się nie spodziewa.

Koza jego unikatowy styl, szaleńcze teksty oraz niecodzienna stylistyka skłaniają do zastanowienia się nad swoim życiem i otoczeniem. Koncerty Kozy to artystyczny happening nie mający zbyt wiele wspólnego z klasyczną hiphopową imprezą.

Finał 10. Up To Date Festivalu to koncert zamknięcia na którym wystąpi

Richard Devine live jedna z najbardziej liczących się postaci na światowej scenie elektronicznej. Urządzenia, które umożliwiły mu nagranie ostatniego albumu „Sort\Lave” wydanego nakładem Timesig kompletował przez 5 lat. Odszedł na nim od cyfrowego, niemal klinicznego brzmienia komputerów na rzecz organicznej, przestrzennej, muzyki generowanej przy pomocy syntezatorów analogowych.

Poniżej komplet ogłoszonych do tej pory artystów X edycji Up To Date Festival

Anthony Linell x Acronym live Richard Devine live
Kevin Richard Martin pres. Sirens live Akira Rabelais live
Jan Rapowanie DBridge
Sleeparchive live Piernikowski
Czeluść Pessimist
DeFekt live Music For Night People – Daniel Drumz & Mr. Krime
Falcon1 x Kebs – Elementarz Isorinne live
Kelly Moran  Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V
P.Unity Koza 
DJ Czarek Komitet Obrony Disco
Pozdro Techno Sound System
Helena Hauff Alessandro Cortini live
Christina Vantzou x Resina PRO8L3M
Włodi Lee Gamble
Iglooghost live Svreca
Ben Buitendijk Carl Finlow live
Bogdan Raczyński Sentimental Rave
Dżuma Alienata b2b Sync24
The Very Polish Cut Outs Harper
Lex Sokół
IC3PEAK Dopplereffekt live
Lone b2b Special Request Legowelt pres. Gladio live
Ceephax Acid Crew live Milena Głowacka live
Sega Bodega live Desroi live
Umwelt live Mike Parker
Anthony Linell & Ali Demirel – „Winter Ashes” Robert Henke – „Lumière III”,

X-LECIE UP TO DATE FESTIVAL

Tegoroczna edycja jest dziesiątą w historii działań białostockiej ekipy tworzonej przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń. Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.

W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie, Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

Festiwal od samego początku napędza miłość do muzyki, kultury i ludzi. Dziś może on poszczycić się jednym z największych zapleczy najlepszych wolontariuszy na świecie. Festiwalowa rodzina ciągle się jednak powiększa – od kilku lat o seniorów, których kilkuset zdecydowało się na własnej skórze poznać kulturę młodych. A młodzi nie pozostali im dłużni, wysłali bowiem ok. 2000 pocztówek w ramach akcji „Wyślij pocztówkę do Babci”.

Dziesięć lat Up To Date Festival to także sztuka, w tym sztuka uliczna – murale, wystawy, instalacje czy marka Pozdro Techno i najmłodsze dziecko białostockiej ekipy o już ugruntowanej pozycji, czyli Pozdro Techno Sound System. UTDF to dziś marka rozpoznawalna nie tylko w całej Polsce, ale i dostrzegana poza granicami kraju.

CZTERY DNI ZAMIAST DWÓCH

Po raz pierwszy w swojej historii Up To Date Festival będzie trwał nie dwa, lecz cztery dni. Rozpocznie się w czwartek, 5 września, a zakończy w niedzielę – 8 września. Dwa dni na Stadionie Miejskim uzupełniono tym samym o czwartkowy koncert otwarcia i jeden dodatkowy dzień z muzyką w stolicy Podlasia.

BILETY I KARNETY

Sprzedaż biletów online:

Punkty sprzedaży stacjonarnej:

  • Sieć sklepów Empik,
  • Bułka z Masłem, Białystok ul. Lipowa 4,
  • Miodosytnia, Białystok ul. Henryka Sienkiewicza 26,
  • Baristacja, Białystok ul. Sienkiewicza 7,
  • GramOffOn, Białystok ul. Malmeda 17,
  • Pan Pacman, Białystok ul. Nowy Świat 2,
  • Kawiarnia Zachodnia, Białystok ul. Zachodnia 2F/u4

Link do wydarzenia na FB

Partnerem Up To Date Festival jest Miasto Białystok

Partnerem Up To Date Festival jest Województwo Podlaskie

Sponsorem Up To Date Festival jest Łomża Jasne Pełne

Tekst i fot. informacja prasowa – materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *