“Fotografia jest dla mnie jak powietrze”

“Fotografia jest dla mnie jak powietrze”

O pasji, którą zamieniła w sposób na życie rozmawiamy z Kasią Znaną.

Fotografią interesowała się od zawsze, jednak przez długi czas w jej życiu była ona na drugim planie.
– Skończyłam dwuletnie studium fotograficzne, które tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że idę w dobrym kierunku – mówi Kasia – Zawsze mogłam liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Mamy, która pozwalała mi rozwijać swoją pasję oraz siostry Ewy SO, z którą motywujemy się nawzajem, bo ona również jest fotografem.

Od zawsze interesował ją człowiek.  Jednak kilka lat temu znalazła swoje powołanie – fotografia dziecięca. Najmłodsi okazali się być wdzięcznym tematem do pracy. Fotografuje dzieci z rodzinami w swoim domowym studio, plenerze lub w domu klienta.

Kilka lat temu otworzyła swoją firmę i przyznaje, że samo fotografowanie to tylko mały procent jej pracy. Dużo czasu spędza szukając pomysłów na promocję swoich usług i trafienie do klienta, których głównie szuka ogłaszając się w internecie. Jedną z form reklamy jest jej blog (www.kasiaznana.pl), gdzie potencjalny klient może zobaczyć jak wygląda sesja zdjęciowa dla dziecka. W ramach promocji swojej firmy robi również darmowe sesje i to właśnie dzięki nim większość rodzin może doświadczyć na własnej skórze, że jest to dobra zabawa. Teraz dużo osób trafia do niej z polecenia.

Kasia nie umieszcza dzieci w miskach, koszach ani na rowerkach. Nie zakłada im czapeczek, ani żadnych strojów. – Tego jest już za dużo na rynku – mówi. – Twój syn nie może rozstać się z ulubioną zabawką? Przynieś ją ze sobą. Córka jest baletnicą? Niech porobi parę obrotów przed obiektywem. Każde dziecko to indywidualność. Stawiam na ich naturalność i spontaniczność. To one często dyktują warunki sesji. Jeśli maluch czegoś nie chce zrobić, do niczego go nie zmuszam, bo może się szybko zniechęcić. Moim celem jest ukazać dziecięce emocje oraz relacje między nim a rodzicami. – Dzięki temu jej styl jest coraz bardziej rozpoznawalny.  – Podczas sesji wszystko szybko się dzieje, dlatego refleks jest bardzo istotną umiejętnością przy pracy z dziećmi. Czasami jest to dosłownie sekunda, żeby wyłapać jakiś grymas na twarzy. Inaczej pracuje się z noworodkiem, a inaczej z dziewięciolatkiem. Jednak wspólnym mianownikiem dla wszystkich sesji jest relacja z drugim człowiekiem – dodaje na koniec – I to jest właśnie co najbardziej lubię w fotografii: sam proces powstawania jej, czyli sesję.

Jednak fotografowanie to nie wszystko. Planuje również fotografowania uczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, planuje cykl warsztatów „Fotospotkania dla mam”. Chce nauczyć je robić lepsze zdjęcia swoich pociech, zaczynając od manualnej obsługi aparatu po postprodukcje zdjęć. Podpowie jak poprowadzić bloga czy zrobić zdjęcie telefonem. Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu. A wszystko to po to, aby ciągle rozwijać swoją pasję.

Źródło fot. – z archiwum Kasi Znanej. Fot. Kasia Znana

Dziękujemy.                                                                                                                                                                                                                                           
ObcasyPodlasia.pl

Share

Comments

  1. No rewelacja! Kasia robi niesamowite zdjęcia i ma wielką cierpliwość do dzieci 😀 Polecam!

  2. […] Na portalu możecie przeczytać również, krótki wywiad ze mną. ? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *