Instagram dla Biznesu – sama świadomość to za mało

Instagram dla Biznesu - sama świadomość to za mało

Social media dają nam nieograniczone możliwości zarówno na płaszczyźnie społecznej jak i zawodowej. Wydawać by się mogło, że dopiero co nauczyliśmy się korzystać z Facebooka jako narzędzia do budowania wizerunku marki, a już w tej dziedzinie praktycznie nieograniczone możliwości proponuje nam Instagram.

Jednak sama świadomość, że możemy korzystać z social mediów nie wystarczy, aby umiejętnie budować wizerunek marki. Potrzebna jeszcze wiedza jak to robić. I tu z pomocą przychodzi Instaszkoła. Projekt dwóch Podlasianek, które dostrzegając potrzeby rynku postanowiły stworzyć produkt w postaci szkoleń, w których sama również uczestniczyłam. Rozmowa Julitą Gul oraz Agnieszką Dzieniszewską, inicjatorkami Instaszkoły.

Obcasypodlasia.pl: Czy Waszym zdaniem Instagram przeżywa obecnie swoje 5 minut kosztem Facebooka?

Instaszkoła: Tak, to prawda, Instagram przeżywa obecnie swoje 5 minut więc jest to idealny moment żeby rozpocząć tam budowanie swojego brandu lub po prostu marki osobistej.

Idąc za zachodnim trendem Instagram w niedługim czasie będzie wiódł social mediowy prym także i u nas. Stanowczo warto jest posiadać tą świadomość właśnie w obecnym czasie.

Szlaki social media zostały już dawno przetarte, a my z doświadczenia wiemy, że dużo marek zazwyczaj decyduje się na innowacyjne działania wtedy kiedy stają się one już dość powszechne, a co za tym idzie – trudniejsze w przebyciu.

Nie warto jest tracić czasu na czekanie aż wszyscy to zrobią. Warto jest wyjść na przeciw i być o krok do przodu przed innymi, którzy tak czy inaczej znajdą się w końcu na portalu jakim jest właśnie Instagram. Przypomnijcie sobie jak przed laty wyglądała świadomość firm co do pokazywania swoich produktów na Facebooku i zastosujcie do tego wnioskowanie analogiczne.

Co do Facebooka to kanał wciąż się rozwija i daje nam dużo różnych możliwości promocji a, jego posiadanie jest wciąż niezbędne w kwestii stuprocentowej produktywności wykorzystania potencjału instagramowego. My ze swojej strony polecamy aby działania marketingowe marek nie skupiały się jedynie na Instagramie, ale były prowadzone w obydwu kanałach, oczywiście w oparciu o umiejętne przekierowanie potencjalnych klientów z jednego źródła informacji do drugiego.

Dlaczego zdecydowałyście się akurat na szkolenia z zakresu wykorzystania Instagrama do budowania wizerunku marki, a nie np. ogólnie social media?

Praca jaką na co dzień wykonujemy daje nam możliwości i kompetencje do tego żeby móc doradzać naszym klientom w różnych dziedzinach związanych właśnie z social mediami.

Często zgłaszają się do nas marki, które potrzebują kontaktów do influencerów, a nawet proszą nas o negocjacje warunków współpracy z osobami mającymi za zadanie promować ich produkty.

Na naszych szkoleniach z cyklu „Instagram dla Biznesu” mówimy również o tym jak sprawdzić czy osoba, z którą pracujemy nie jest instagramowym oszustem i czy liczba followersów danego profilu ma przełożenie na możliwość dotarcia zleconej reklamy do potencjalnych klientów. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile osób na Instagramie ma kupione lajki!

Skupiłyśmy się na Instagramie, ponieważ wbrew pozorom temat ten jest bardzo rozległy, wymaga ogromnego skupienia i ciągłego śledzenia nowości jakie wprowadza portal. Jest to również coś co robimy z dużym zapałem oraz zaangażowaniem, a co najważniejsze jesteśmy stuprocentowo pewne, że robimy to najlepiej.

Kiedyś się nie spodziewałyśmy, że będziemy mogły łączyć pracę z pasją. Wszystko zaczęło się po prostu dla przyjemności – teraz budujemy imperium.

Dodatkowo ogromną satysfakcję daje nam myśl o tym, że możemy komuś pomóc, a treści, które przekazujemy są dla tych osób naprawdę bardzo wartościowe! Praca ta daje nam wielkiego kopa do działania bo tyle miłych słów na raz co słyszymy po odbytym szkoleniu można usłyszeć jedynie w swoje urodziny, które są tylko raz z roku.

Instagram jest naszą perełką, ale chętnie odpowiadamy na pytania jak łączyć to z innymi działaniami promocyjnymi – np. na Facebooku (z którym też mamy na co dzień do czynienia). Po odbytym szkoleniu zawsze mamy przewidziany czas na dodatkowe konsultacje. Nie wychodzimy do domu, dopóki nie rozwiejemy wszystkich wątpliwości naszych słuchaczy.

Posiadanie świadomości jak silnym narzędziem w temacie budowania marki są social media to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze wiedza jak to narzędzie wykorzystać. I Wy z tą wiedzą wychodzicie naprzeciw potrzebom rynku.

Posiadamy wiedzę i co ważne lubimy ją przekazywać innym. Skupiamy uwagę na tym żeby otrzymane przez nas informacje okazywały się później logiczną zależnością, a nie wyglądały jak regułka, którą trzeba wykuć na blachę.

Juliette twierdzi, że Instagram to matematyka w połączeniu z psychologią. Nie znaczy to jednak, że musisz być algebraicznym umysłem żeby to wszystko zrozumieć. Wystarczy tylko umieć dobrze słuchać, a później oczywiście wprowadzać wszystko w systematyczną praktykę. Nic prostszego!

Jakie szkolenia oferujecie?

W naszej ofercie znajdziecie szkolenia grupowe z cyklu „Instagram dla Biznesu”, które prowadzimy w Restauracji Lipowa 12 w Białymstoku. Spotkanie takie trwa około pięciu godzin. Jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Na szkoleniu dowiecie się jak efektywnie prowadzić konto na Instagramie nie popełniając przy tym żadnych błędów.

Prowadzimy również spotkania indywidualne, najczęściej w danej firmie w celu przekazania pracownikowi niezbędnej wiedzy w praktyce, pracując na produktach marki, którą obsługujemy. Opracowujemy strategię, która jest skierowana bezpośrednio do danej działalności.

W rzeczywistości obie formy szkolenia cieszą się ogromną popularnością. Forma grupowa jest bardzo przyjemna pod względem networkinogwym i w zupełności wystarcza aby poznać najskrytsze tajniki działania portalu społecznościowego Instagram krok po kroku.

Gdzie można Was znaleźć?

Najprostszą formą kontaktu z nami jest przesłanie wiadomości e-mail na adres: kontakt@instaszkola.pl. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego: 668-166-026. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania.

Oprócz niespodzianki w postaci rabatu -200 zł na szkolenie (Hasło: OBCASY PODLASIA) szykujemy dla Was coś wyjątkowego. Śledźcie portal Obcasypodlasia.pl, to będzie coś wyjątkowego.

Dziękujemy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *