Jak Cię widzą, tak Cię …..

by

Nie od dziś wiadomo, że to jak się czujemy i za jaką osobę odbieramy same siebie ma wpływ na to jak spostrzegają nas inni.

Znasz takie chwile kiedy patrzysz w lustro i jest Ci dobrze z samą sobą – fajna ze mnie babka – myślisz? Niestety większość z nas miewa takie chwile bardzo rzadko…

Myślę, że nie ma na świecie kobiety, która nie pragnęłaby być atrakcyjną – tylko czym dla nas właściwie jest ta atrakcyjność?

Część z nas szuka uznania i aprobaty w oczach innych i wtedy dopiero uważa siebie za osobę wartościową i atrakcyjną.

Jednak to nie tędy wiedzie droga do sukcesu.

Nasza atrakcyjność powinna zacząć się w naszej głowie. Dopiero w momencie kiedy same zaczniemy patrzeć na siebie przychylnym okiem tak zaczną odbierać nas inni.

Tylko co zrobić, żeby czuć się dobrze same ze sobą? Specjaliści twierdzą, że kobieta atrakcyjna to taka, która zna swoją wartość i ją ceni, dba o swoje potrzeby troszcząc się tym samym o swoje dobre

samopoczucie. Będąc szczęśliwą i pewną siebie dzieli się tym z innymi tworząc udane relacje rodzinne, towarzyskie i zawodowe.

Wszystko to brzmi bardzo pięknie, ale jak to się ma do kobiecej rzeczywistości?

Praca, dom, obowiązki w realnym świecie nasze potrzeby schodzą na drugi plan. Może warto to jednak zmienić? Nie mówimy tu oczywiście o nagłym przewróceniu swojego życia „do góry nogami”.

Małymi kroczkami możemy osiągnąć wielkie rezultaty. Może czas zacząć dostrzegać w nas to co jest dobre, pochwalić się za osiągnięcia, wygląd. Zaakceptować siebie takimi jakie jesteśmy.

Bo przecież świata nie zmienimy, ale swój sposób spostrzegania siebie możemy…

Wtedy same przekonacie się jak szybko sprawdza się powiedzenie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Ps. Na dobry początek zapraszamy przed lustro, spróbujcie wymienić przynajmniej pięć rzeczy, które Wam się w sobie podobają…

Ja na przykład mam dziś cudowny, artystyczny nieład na głowie 🙂

A, Ty za co siebie pochwalisz?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *