Jak przekuć marzenia ślubne w rzeczywistość?

Jak przekuć marzenia ślubne w rzeczywistość?

Każda panna młoda marzy o pięknym ślubie, niezapomnianym weselu i dniu pełnym wspomnień. Marzy o efekcie wow! Kluczem do osiągnięcia tego jest zachowanie spójności wszystkich elementów. Chociaż na początku wydaje się to proste, to jednak ilość drobnych decyzji do podjęcia, szybko staje się przytłaczająca. Aby uniknąć zagubienia i jednocześnie stworzyć ślub i wesele Waszych marzeń, potrzebujesz wizji tego dnia. Jak przekuć marzenia ślubne w rzeczywistość?

Wizja dnia ślubu to Twój osobisty drogowskaz, wspierający Cię w przygotowaniach. To zbiór notatek, zdjęć, inspiracji i pomysłów. To przede wszystkim informacje, które ułatwią Ci osiągnięcie spójności każdego elementu dnia ślubu. Jest też punktem wyjścia do wszystkich decyzji, jakie czekają Was podczas organizacji.

Branża ślubna jest ogromna, zapewnia szereg opcji, tak aby każda para znalazła coś dla siebie. Z jednej strony ta różnorodność jest potrzebna, z drugiej jednak, może przytłaczać. Na początku przygotowań czeka Was kilka kluczowych wyborów, które przesądzą o sukcesie ślubu i wesela. Im bliżej tego wielkiego dnia, tym więcej małych decyzji do podjęcia i drobiazgów do kupienia. Jak to wszystko uporządkować i trzymać w ryzach?

Jak przekuć marzenia ślubne w rzeczywistość?

Z pomoc przychodzi właśnie wizja dnia ślubu. Ułatwi ona dokonywanie wyborów, bo wszystkie najważniejsze kwestie są już w niej określone. Powinna opisywać styl i charakter Waszego dnia. Atmosferę jaką chcecie stworzyć i emocje jakie chcecie wywołać w gościach. Zawierać rzeczy o których marzycie, jak i wskazywać, co nie jest dla Was istotne. Powinna określać rodzaj ślubu jaki weźmiecie, wielkość przyjęcia, jego długość czy miejsca tych wydarzeń. Z tej ogólnej wizji będzie wynikać styl dekoracji, sukni, dodatkowych atrakcji, czy nawet auta jakim pojedziecie do ślubu. Słowem wszystko, co tego dnia istotne.

W wizji ślubu najważniejszy jest szeroki obraz, nie detale. Ważne są Wasze marzanie, emocje, efekt, jaki chcecie osiągnąć, bo to z nich wynikają wszelkie szczegóły. Tworząc wizję ślubu nie musicie od razu wiedzieć jaki chcecie kolor przewodni czy rodzaje kwiatów. Jednak powinniście wiedzieć czy marzy się Wam eleganckie przyjęcie trwające kilka godzin, czy huczna, szalona impreza do rana.

Jeśli zależy Wam na luźnej atmosferze, to wybór pałacyku, jako sali weselnej, nie będzie dobrym pomysłem, nawet jeśli mają tam przepyszne jedzenie. Jeśli jednak postawicie na pałacyk i wystawne, duże wesele, to prosta, koronkowa suknia, nie będzie z tym współgrać, nawet jeśli wyglądałaś w niej pięknie. Widzisz do czego zmierzam?

Wizja jest fundamentem dnia ślubu, dlatego stworzenie jej powinno być pierwszym etapem przygotowań ślubnych. Bez niej nie podejmuj żadnych decyzji, nie wybieraj sali, nie podpisuj umowy. Najpierw na spokojnie wszystko przemyślcie, a dopiero potem działajcie. To z wizji ma wynikać wygląd i przebieg dnia ślubu i nie jest to coś, co stworzy się samo w międzyczasie.

Jeśli nie stworzysz wizji dnia ślubu, to jestem przekonana, że finalnie nie będziesz zadowolona z efektów. Każdy element będzie z innej bajki, przebieg dnia nie będzie wygodny dla Was czy gości, nie osiągniesz efektu wow, na jakim Ci zależało na początku. Mówiąc wprost – dzień ślubu będzie chaotyczny i niespójny. Dobrze stworzona wizja, pozwoli Ci tego uniknąć. Przed każdą kolejną decyzją, będziesz mogła wrócić do podstawowych założeń i sprawdzić, która z rozważanych opcji najlepiej do nich pasuje.

Dzień ślubu to wyjątkowe wydarzenie, w którym najważniejsza jest miłość dwojga ludzi. Jednak nie oszukujmy się, oprawa tej podniosłej chwili też jest szalenie istotna. Każdej pannie młodej zależy na pięknym ślubie i weselu, jednak z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że realizacja tych marzeń jest trudnym zadaniem. Warto ułatwić sobie ten proces i dobrze zacząć przygotowania.

Wiesz już, że potrzebujesz wizji ślubu? Zależy Ci na spójnym przebiegu tego dnia? Przejdźmy więc do działania! Na blogu Weselnego Wrzosowiska znajdziesz artykuł, który pomoże Ci stworzyć wizję dnia ślubu. Znajdziesz w nim informacje o formie wizji, konkretne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć i pomocne wskazówki.

Autor: Agnieszka Wysocka Weselne Wrzosowisko

Źródło fot. Pixabay

Share

Comments

  1. […] być Twoim pierwszym zadaniem w harmonogramie ślubnych przygotowań, zajrzyj na portal Obcasy Podlasia, gdzie znajdziesz mój artykuł na ten temat. Dowiesz się z niego, w czym […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.