Jak przygotować strefę chillout na przyjęciu weselnym?

Jak przygotować strefę chillout na przyjęciu weselnym?

W Polsce w głównej mierze sezon ślubny rozpoczyna się wraz ze Świętami Wielkanocnymi. Niektóre z Par Młodych decydują się na zawarcie związku małżeńskiego już podczas pierwszego dnia Wielkanocy. Większym jednak zainteresowaniem cieszą się przyjęcia weselne w porze letniej.

Bardzo możliwe, że jest to w dalszym ciągu uwarunkowane przesądami i literą „r” w nazwie miesiąca. Wesele w okresie letnim związane jest również z upałem jaki panuje w tym sezonie. Wiadomo, że w ostatnich czasach nie można przewidzieć jaką pogodę zastaniemy podczas przyjęcia weselnego, ale możemy zaskoczyć gości dodatkową aranżacją miejsca, w którym będą mogli wypocząć.

Strefa chillout jest to wyznaczone, zaaranżowane miejsce podczas przyjęcia weselnego, gdzie goście będą mogli spędzić kilka chwil, aby odpocząć, zregenerować się i porozmawiać z dawno niewidzianą rodziną.

Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z rozmiarem strefy chillout, tak aby goście nie spędzali zbyt dużo czasu właśnie tam, zamiast bawić się na parkiecie z młodą parą. Są przeciwnicy oraz zwolennicy zastosowania strefy na przyjęciu weselnym. Uważamy, że każdy pomysł można wykorzystać, ale z umiarem.

Wykonanie strefy chillout możecie zlecić specjalistycznej firmie, która zaoferuje Wam wszystkie elementy. Jeżeli natomiast chcielibyście niskobudżetowo zorganizować specjalną strefę – zaplanujcie każdy z elementów oraz zaopatrzcie się w niezbędne akcesoria.

Jeżeli Wasze przyjęcie weselne utrzymane jest w eleganckim stylu musicie o tym pamiętać, żeby wykorzystać kanapy i stoliki, które pasują stylem do Waszego motywu. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy jednak przedstawić Wam pomysł na rustykalną strefę chillout.

Jakie elementy będą niezbędne do stworzenia strefy na świeżym powietrzu?
• Leżaki bądź kanapy z palet oraz poduszki i koce ( idealne będą te z Waszymi inicjałami). Jeżeli Wasze przyjęcie weselne odbywa się w stodole – wykorzystajcie siano
• Stolik ( możecie wykorzystać również palety bądź pnie drewna)
• Dekoracje – wazony, kwiaty, napis ledowy, latarenki, świeczki
• Zadbajcie o oświetlenie – klimat stworzą girlandy świetlne
• Możecie pomyśleć również o zakryciu strefy białym materiałem rozwieszonym na stelażu
• Jeżeli chcielibyście dodatkowo zaoferować atrakcję gościom – wypożyczcie ekran i rzutnik, aby wyświetlić na nim swoje zdjęcia

Czy strefa chillout na przyjęciu weselnym jest dobrym pomysłem?

Jeżeli chcielibyście uzyskać pomoc z organizacji takiej przestrzeni – zapraszamy do kontaktu z  Wesele po Podlasku agencja ślubna.

Autor: Wesele po podlasku agencja ślubna.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *