Jak wykorzystać okres okołoświąteczny do organizacji ślubu?

Jak wykorzystać okres okołoświąteczny do organizacji ślubu?

Okres okołoświąteczny to przede wszystkim spotkania rodzinne, pyszne jedzenie i piękne dekoracje. Chociaż w tym roku będzie on na pewno inny niż zwykle, to i tak warto się nim cieszyć. Jeśli przygotowujesz się do ślubu, to zachęcam Cię nie tylko do celebrowania tych grudniowych dni, ale również do wykorzystania ich w przygotowaniach weselnych.

Możesz skorzystać z wolnego czasu, którego teraz będziesz miała więcej, jaki i z obecności Twoich bliskich w jednym miejscu czy też odwiedzin u rodziny.

Stworzenie listy gości

Wesele to okazja do rodzinnego spotkania. Młodzi często zapraszają nie tylko najbliższych, ale i dalszych krewnych. Zdarza się również, że rodzice dopisują swoich gości do listy, czy przypominają o zaproszeniu dalszej kuzynki. O ile przy wstępnych planach narzeczeni przeważnie są w stanie samodzielnie przewidzieć liczbę gości, to kiedy przychodzi do szczegółów, pojawiają się problemy. Do zaproszeń potrzebne są dokładne imiona i nazwiska wszystkich zaproszonych, do tego też adresy czy numery telefonów. Rodzice, a często i dalsza rodzina, z którą spotykacie się na święta, to skarbnica takich informacji. Grudniowe wieczory to idealny moment, aby prześledzić z bliskimi spisaną listę gości i uzupełnić brakujące informacje. Tym bardziej że jeśli planujecie wesele latem, to początek nowego roku będzie świetnym momentem na zamówienie zaproszeń.

Wręczenie zaproszeń

W przypadku wesel letnich i jesiennych macie jeszcze trochę czasu na kwestię papeterii. Jeśli jednak wesele planujecie na wiosnę, to Boże Narodzenie może być doskonałą okazją do wręczenia zaproszeń. Co prawda w tym roku świąteczne spotkania będą mniej liczne, niemniej jednak pewnie będziecie mieli niejedną okazję do odwiedzania bliższych i dalszych krewnych. Kiedy ktoś z rodziny przygotowuje się do ślubu, ten temat i tak ożywa przy wspólnym stole. Nikogo nie powinno więc zdziwić, jeśli wykorzystacie ten moment na wręczenie oficjalnych zaproszeń. Takie “hurtowe” działanie oszczędzi Wam sporo czasu na dojazdach i odwiedzinach, ale pozwoli też za jednym razem odpowiedzieć na różne pytania bliskich dotyczące szczegółów dnia ślubu, które pewnie się pojawią.

Przymiarki sukien ślubnych

Wybieranie sukni ślubnej to piękny moment, w którym oprócz panny młodej, często uczestniczą też jej bliscy. W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że członkowie rodzin mieszkają w różnych stronach kraju, czy świata, a okres świąteczny to jeden z nielicznych momentów, kiedy zjeżdżają się w rodzinne strony. Możesz więc wykorzystać tę okazję i wspólnie wybrać się na ślubne zakupy. Na pewno Twoi bliscy chętnie spędzą ten okołoświąteczny czas na wsparciu Cię w przygotowaniach. Przełom roku to też doskonały moment na zamówienie sukni, abyś miała pewność, że będzie gotowa w odpowiednim momencie. Pamiętaj tylko, aby zarezerwować godzinę przymiarek w salonach z dużym wyprzedzeniem, bo zainteresowanie takimi spotkaniami w okresie świątecznym znacząco wzrasta. Tym bardziej w tym roku, kiedy w grę wchodzą również obostrzenia pandemiczne, warto się do takich przymiarek przygotować.

Stworzenie wizji dnia ślubu

Święta to nie tylko czas dla rodziny, ale również okres w roku kiedy wszyscy możemy trochę zwolnić i odpocząć. Moment skłaniający do refleksji, bliskości i długich wieczorów z grzanym winem. Dlatego jest to doskonały czas na stworzenie i rozpisanie wizji dnia ślubu. Możecie z narzeczonym przeznaczyć na to jeden z grudniowych wieczorów, usiąść z kartką, długopisem i resztkami ze świątecznego stołu i wspólnie stworzyć plan na Wasz wymarzony dzień. Wszechobecna magiczna atmosfera tego okresu pomoże Wam wczuć się w romantyczny klimat ślubu i wesela. Długie wieczory pomogą znaleźć czas na równie długie dyskusje. Wizja dnia ślubu to fundament przygotowań ślubnych. Niezależnie więc od tego czy zaręczyliście się chwilę temu (może właśnie w czasie świąt?), czy jesteście już w trakcie planowania, rozpisanie planu na Wasz wyjątkowy dzień, może być świetnym okołoświątecznym zadaniem.

Święta to prawdziwie magiczny okres w roku. Chociaż pandemia pokrzyżowała nam wszystkim część planów, to jednak warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam grudzień. Pamiętaj, że świat prędzej czy później wróci do normalności i znowu będziemy mogli cieszyć się pięknymi ceremoniami ślubnymi oraz bawić do rana na weselach. Życzę Ci więc nie tylko udanych Świąt, ale i udanych przygotowań ślubnych, które możesz ze sobą nawzajem zgrabnie połączyć.

Autor: Agnieszka Wysocka Weselne Wrzosowisko

Zobacz pozostałe artykuły Autora

Autor fot. Lawreszuk Fotografia & Film

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *