Jak zmiany, które zaszły w modzie, wpłyną na zawartość Twojej szafy?

Jak zmiany, które zaszły w modzie, wpłyną na zawartość Twojej szafy?

Ostatnie zmiany w modzie nakłaniają do refleksji – w jakim kierunku zmierza moda i jak zmiany, które nadeszły wpłyną na zawartość Twojej szafy?

Kiedy jako młoda dziewczyna wycinałam z gazet obrazki kobiet, które mnie zachwycały i układałam je do segregatorów, tworząc własną mapę stylu, już wtedy miałam poczucie i wiedziałam, że to, co na sobie nosimy ma ogromne znaczenie. Wiedziałam o tym, że ubrania wiążą się z emocjami, które są w nas, z pięknem które jest w nas z tym, co pokazujemy na zewnątrz poprzez to, co na sobie nosimy.

Jeśli obserwujesz mnie już jakiś czas w moich mediach społecznościowych, wiesz dobrze o tym, że zmieniam wizerunek kobiet na ich prawdziwy, dobieram dla nich ubrania, które są podkreśleniem tego, co mają pięknego w środku, co jest fundamentem dobrego samopoczucia i wzmocnienia pewności siebie, w tym co na sobie noszą, a zarazem dobrej organizacji szafy, która oszczędza mnóstwo czasu każdego ranka.

Co mają z tym wszystkim wspólnego ostatnie zmiany, które zaszły w modzie?

Spójrzmy.

Pierwsza zmiana, która zaskoczyła z pewnością większość osób jest to, iż Gucci ogłosiło, że nie będzie już sezonowości w kolekcjach. To oznacza, że będą dostępne ubrania letnie jak i zimowe przez cały czas, nie tylko na zmianę sezonów. Sezonowe pokazy mody, nie będą się już odbywały. Nowa zmiana może podkreślać to, iż wymiana szafy co sezon nie jest wcale konieczna. Mało tego kobiety zaczną bardziej świadomie i przemyślanie robić zakupy, co jest konsekwencją stworzenia dobrze zorganizowanej i funkcjonalnej szafy. Ogromnie mnie to cieszy.

Druga zmiana to usługa, którą wprowadziła Vitkac www.vitkac.com. Jest pierwszą taką usługą w Polsce! Usługa Drive Through Fashion, która polega na tym, iż zamawiasz wcześniej wybraną garderobę online, a odbierasz ją podjeżdżając do okienka na parkingu, tak jakbyś odbierała jedzenie. Jestem bardzo ciekawa jak Ci się podoba ten pomysł? Z pewnością jest bardzo ciekawy i ja sama mam ochotę go wypróbować. Ta zmiana również skłania nas do namysłu podczas zakupu ubrań. Nie będziesz przecież kupowała dla samych zakupów, ale będziesz wybierała ubrania, których za chwile nie będziesz musiała odwozić, czyli ponownie zmusza to do robienia świadomych zakupów i zajrzenia bardziej w głąb siebie, poznania siebie.

Często, kiedy rozmawiam z kobietami mówią o tym, że wiele razy same robiły przegląd szafy, ale nadal nie mają się w co ubrać. Dzieje się tak dlatego, że gdzieś po drodze, podczas robienia porządków w szafie został pominięty krok, który ma istotne znaczenie. Ten krok to odkrycie samej siebie i swojego stylu, w ubraniach, które na sobie nosisz. Bo jeśli nie znasz siebie, tego jakich ubrań potrzebujesz i w jakich ubraniach czujesz się dobrze, to Twoja szafa pomimo tego, że będzie w niej ogólny porządek i będą poukładane ubrania, nadal nie będzie dla Ciebie funkcjonalna. Mało tego nadal będziesz traciła pieniądze na niepasujące do Ciebie ubrania i czas każdego ranka. Dlatego o odkrywaniu swojego stylu opowiem Ci więcej w następnym artykule.

Jeśli chcesz zmienić swój wizerunek, wspaniale czuć się w ubraniach, które na sobie nosisz i robić dobre inwestycje ubraniowe, umów się na bezpłatną konsultacje ze mną TUTAJ.

Ściskam, Agnieszka Nortey

Autor: Agnieszka Nortey

Siła Kobiecego wizerunku

Więcej tekstów Autorki.

Fot. z archiwum Autora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *