Jak zorganizować wesele w obliczu ciągłych zmian?

Jak zorganizować wesele w obliczu ciągłych zmian?

Nie da się ukryć, że rzeczywistość każdej z nas stoi obecnie na głowie. W szczególnie skomplikowanej sytuacji są pary młode, które planują wziąć ślub w ciągu najbliższych kilku czy kilkunastu miesięcy. Przez panującą pandemię, wszystkie sprawy związane z organizacją wesela stoją pod znakiem zapytania. Ilu gości będzie mogło być na weselu? Jak ono będzie przebiegać? Czy w ogóle się odbędzie? Czy wesele będzie trzeba przekładać? Łatwo w tym wszystkim zwariować!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak poradzić sobie z tą niepewną sytuacją i zorganizować wesele w obliczu ciągłych zmian, to poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Bądź w kontakcie ze swoimi usługodawcami

Chociaż to Ty jesteś organizatorem i podejmujesz wszystkie decyzje, to jednak nie dasz rady sama wszystkiego zrealizować. Na pewno więc masz albo jesteś w trakcie tworzenia zespołu usługodawców, którzy będą częścią ślubu i wesela. Sięgnij do nich po wsparcie. Zapewniam Cię, że ślubni profesjonaliści sprawdzają komunikaty o obostrzeniach równie często jak Ty i doskonale orientują się w sytuacji. Ich codzienna praca zależy od panujących zasad i doskonale rozumieją, że nic teraz nie jest pewne. Pamiętaj, że wesele tworzą ludzie, a nie bezosobowe firmy. Rozmawiaj z nimi, daj im znać jak się czujesz z tą sytuacją i jakie z narzeczonym macie do niej podejście – czy jeśli tylko będzie można to zorganizujecie wesele, czy raczej rozważacie jego przełożenie? Pozwoli Ci to lepiej panować nad sytuacją i w razie konieczności sprawniej dokonać zmian. Pamiętaj, że zawsze lepiej dogadać się, stworzyć wspólnie jakieś rozwiązanie, niż kłębić wszystkie obawy w swojej głowie.

Miej plan awaryjny

Zachęcam Cię, abyś planowała wesele normalnie, ale jednak z tyłu głowy pamiętała, że żyjemy w niepewnych czasach. Dlatego przygotuj się na ewentualne zmiany zawczasu, żeby potem nie dać ponieść się negatywnym emocjom. Zaplanuj jakie kroki podejmiesz, jeśli będziecie musieli ograniczyć liczbę gości – kogo wtedy będzie trzeba poinformować (nie tylko gości, ale i managera sali, czy dekoratorkę) i w jaki sposób to zrobicie. Przygotujcie też listę gości bez których nie wyobrażacie sobie tego dnia i na pewno muszą być zaproszeni oraz tych, których chcecie mieć przy sobie i zaprosicie ich, jeśli tylko będzie taka możliwość. Weź też pod uwagę, że możecie być zmuszeni do zmiany daty wesela. Już teraz zdecydujcie czy będziecie wtedy chcieli wybrać pierwszą możliwą datę czy może przenieść całe przyjęcie na następny rok. Może rozważycie też opcję, aby wziąć ślub już teraz, a przenieść samo wesele. Tworzenie planu awaryjnego nie jest najprzyjemniejszym zadaniem, ale w przypadku wystąpienia kryzysowej sytuacji poczujesz ogromną ulgę, że jesteś już na nią przygotowana i wiesz co robić.

Pamiętaj, że najważniejsza jest miłość

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu nowożeńców. To piękna chwila, początek nowej drogi. Jednak zapewniam Cię, że nie jest to najważniejsza wartość we wszechświecie. Dużo ważniejsze jest to, że znalazłaś osobę, którą kochasz, z którą chcesz spędzić resztę życia. Ważniejsze jest też zdrowie Wasze i Waszych bliskich. To, że wesele będzie w okrojonym gronie gości, wcale nie sprawia, że będzie gorsze. To, że zmienicie datę ślubu nie sprawi, że Wasza miłość wygaśnie. To, że dłużej będziecie narzeczeństwem powinno być tylko okazją do cieszenia się tym okresem, który już się nie powtórzy, a nie powodem do zmartwień. Doskonale rozumiem, jak ważny jest dzień ślubu. Chciałabym jednak namówić Cię do spojrzenia na tą całą sytuację z innej strony i znalezienie w niej pozytywów, nawet jeśli wydaje się to niewykonalne.

Najważniejszy w tym wszystkim jest spokój i to on jest kluczowy w organizacji wesela w trakcie pandemii. W obliczu ciągłych zmian, coraz to nowych obostrzeń, ogromnego zagubienia jakie się z tym wiąże i emocji, które zawsze towarzyszą przygotowaniom do dnia ślubu, łatwo można zwariować. Wiem, że zachowanie spokoju nie jest w tej sytuacji łatwe, ale tylko to może Cię uratować. Decyzje podejmowane w stresie często są zbyt pochopne i nietrafione. Zanim więc dokonasz jakichś wyborów, prześpij się z tą decyzją. Zanim zaczniesz panikować, weź kilka głębokich oddechów. Nie śledź każdej informacji w mediach, tylko korzystaj ze sprawdzonych źródeł i zaglądaj do nich raz dziennie albo i co kilka dni. Organizacja ślubu nigdy nie jest łatwa, a teraz stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Jednak wierzę, że wszystko jest wykonalne – potrzebujesz tylko dużo pozytywnej motywacji, spokoju ducha i wsparcia bliskich, a Wasz wymarzony dzień na pewno się ziści.

Autor: Agnieszka Wysocka Weselne Wrzosowisko

Zobacz pozostałe artykuły Autora

Autor fot. Lawreszuk Fotografia & Film

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *