Kinowa „Symfonia Fabryki Ursus” – spotkanie z twórcami filmu

Kinowa „Symfonia Fabryki Ursus” – spotkanie z twórcami filmu

Zapraszamy widzów w niecodzienną podróż do przeszłości. W ramach Kina Konesera  7 października w Kinie Helios w Galerii Alfa pokażemy film „Symfonia Fabryki Ursus”. Przed seansem odbędzie się spotkanie z autorami tego dokumentu.

Fabryka Ursus była jednym z największych zakładów produkcji ciągników w Europie. Przez niemal cały XX wiek stanowiła chlubę polskiego przemysłu. Dziś ursuskie hale świecą pustkami lub popadają w ruinę.

Autorzy filmu „Symfonia Fabryki Ursus” zaprosili byłych pracowników zakładu do udziału w eksperymentalnym filmie dokumentalnym, który raz jeszcze ożywiłby fabrykę.

Byli pracownicy Ursusa, za pomocą pamięci ciała i dźwięków, odtwarzają jeden dzień pracy zakładu. Ożywienie fabryki wprawia w ruch rozsiane po całej Polsce traktory, które wyszły z rąk ursuskich robotników.

O tym jak wyglądała praca przy tym projekcie będzie można porozmawiać przed seansem z autorami dokumentu: Jaśminą Wójcik – reżyserką i współscenarzystką, Igorem Stokfiszewskim – współscenarzystą i Jakubem Wróblewskim autorem koncepcji wizualnej filmu. Moderować spotkanie będzie Maciej Białous.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Galerią Arsenał w ramach cyklu  „Miasto – przestrzeń – społeczność”. To seria otwartych spotkań przyjmujących formułę panelowo- seminaryjną , których tematyka oscyluje wokół miasta, jego problemów oraz możliwych sposobów ich przezwyciężania. Kino Konesera „Symfonia Fabryki Ursus” film i dyskusja: 07.10 (poniedziałek), godz. 18:30 Kino Helios Galeria Alfa, ul. Świętojańska 15, Białystok

Materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *