Klucz do sukcesu Twojej firmy

Klucz do sukcesu Twojej firmy

Prowadzisz firmę i wciąż szukasz sposobu na to, by odniosła sukces? Zastanawiasz, co jeszcze możesz zrobić, by więcej zarabiać i czerpać ze swych działań codzienną satysfakcję? Dziś podpowiem Ci co jest kluczem do powyższych osiągnięć.

Przyznam, że tytuł dotyczący klucza do sukcesu Twojej firmy jest trochę przewrotny. Po pierwsze dlatego, że dla każdego sukces znaczy co innego, a po drugie, takich kluczy może być wiele… Jednak z premedytacją chcę się dziś skupić na jednym, najważniejszym z nich… Tobie.

Od kilku lat prowadzę firmę i współpracuję z wieloma kobietami, co niejednokrotnie pokazało mi, jak ogromną mamy siłę, ale i jak potrafimy być dla samych siebie… okropne.

Wciąż gdzieś gnać, pędzić, zaniedbywać swoje potrzeby, brać kolejne zlecenia i z językiem na brodzie nadrabiać zadania po nocach. Załatwiać, pomagać, obiecywać i mimo braku snu, czy innego typu odpoczynku oczywiście słowa dotrzymywać. Co, jeśli ten kołowrotek w końcu spowoduje, że z niego wypadniesz? Potłuczesz się dotkliwie przez zabójcze tempo biegu? Nici z jakichkolwiek działań. Ty leżysz, firma leży. Masa obowiązków, spraw i zobowiązań jakoś się toczy. O dziwo. Da się je jednak komuś przekazać. Niektórzy są w stanie poczekać, a wiele spraw wcale nie jest tak pilnych, jak dotychczas sądziłaś.

Pisząc o tym, chcę Ci uświadomić, jak jesteś ważna. Jak wiele faktycznie zależy od Ciebie i Twojej kondycji – fizycznej, duchowej i psychicznej. A w końcu chcę Cię zachęcić do zadbania o siebie, by zwolnić kołowrotek i zacząć wybierać. Wartości, działania i projekty, które są z Tobą spójne, dadzą Ci radość, a w konsekwencji mnóstwo satysfakcji i zwiększenie dochodów.

Klucz do sukcesu Twojej firmy? Samowiedza oraz uporządkowanie

Od czego w ogóle zacząć podróż w kierunku sukcesu? Od jego definicji. Okazuje się, że często powtarzamy, iż chcemy być szczęśliwi, pragniemy tworzyć zgodny związek, dążymy do sukcesu… Nie wiedząc, co to tak naprawdę dla nas oznacza. Tak jak już wspomniałam, w tych przypadkach dla każdego może to być coś zupełnie innego.

Chcę świetnie zarabiać! A co, to konkretnie znaczy? Ile miesięcznie? Dla Ciebie może to być pięć tysięcy, dla kogoś dziesięć.

Chcę odnosić sukcesy w pracy! A co przez to rozumiesz? Awans? Pozyskanie dziesięciu nowych Klientów tygodniowo?

Czy w ogóle dostrzegasz swoje dokonania w tych dziedzinach? Doceniasz je po drodze? Masz czas uczcić? Bo jeśli nie… Po prostu może Ci się wydawać, że „nic nie robisz”, a to powoduje frustrację i wypalenie.

Zatem należy zacząć od uporządkowania tego, co jest czym dla Ciebie i dokąd zmierzasz, pamiętając o docenianiu wartości, jakie niesie sama droga. Żeby jednak zbadać nasze pragnienia, warto też zainwestować czas na zgłębienie swoich wartości, potrzeb i talentów.

Co jest dla Ciebie ważne? Co sprawia Ci radość? W czym się czujesz jak ryba w wodzie, a co najchętniej wyrzuciłabyś z kalendarza? Warto skupiać się na swoich mocnych stronach i właśnie na nich budować swój biznes.

Samowiedza pozwoli Ci na większą akceptację, ale i otwartość na to, by delegować, angażować i prosić o wsparcie innych. Każdy ma jakiś talent i warto się nimi wymieniać. Może Twoja pracownica bardziej lubi wpatrywanie się w statystyki i analizę danych, a Ty, zamiast brać to na siebie, zajmiesz się organizacją i uświetnieniem swą osobowością kolejnego spotkania z kontrahentami? Ci zaś przyniosą Twojej firmie odpowiednie fundusze, a zatem i liczby do wspomnianych już analiz.

Klucz do sukcesu Twojej firmy – Zaufanie i pewność siebie przez działanie

Oczywiście zdarzają się zadania, których nie możesz zlecić ani przekazać dalej. Bywają też projekty, w których musisz wykonać coś po raz pierwszy. W tym przypadku zachęcę Cię do próbowania. Twoja pewność siebie nie jest i wcale nie musi być we wszelkich możliwych obszarach na poziomie 100%. U mało kogo tak jest. Chodzi jednak o to, by nawet jeśli masz jakieś obawy, po prostu to zrobić. To właśnie działanie, poczucie sprawczości i dostrzeganie efektów sprawiają, że nasza pewność siebie wzrasta. W ubiegłym miesiącu pisałam nieco więcej o tym, jak być bardziej pewną siebie.

Zaufaj sobie. W jak wielu sytuacjach już sobie poradziłaś? Pomyśl. Egzaminy, założenie firmy, zdanie na prawko. Pamiętasz jak to było? To właśnie działanie spowodowało, że wiele rzeczy osiągnęłaś i dziś są dla Ciebie normą. Z kolejnymi może być tak samo. W ubiegłym miesiącu pisałam nieco więcej o odwadze i pewności siebie….

Pamiętaj też, ze zawsze możesz się zwrócić do kogoś po poradę, podpowiedź i wsparcie. Dziś mamy nieograniczone możliwości do tego, by korzystać z czyjejś wiedzy i doświadczeń. Książki, YouTube, liczne grupy na Facebooku. To skarbnica wiedzy i możliwości na bardzo ciekawe biznesowe znajomości. Zapraszam Cię do Grupy Proaktywnych i Przedsiębiorczych, którą prowadzę. Uczymy się niej promować swoje działania atrakcyjnie, skutecznie i z radością.

Klucz do sukcesu Twojej firmy – Rozwój oraz współpraca

Jak już się ze sobą zaprzyjaźnisz, zwalniając nieco tempo, na rzecz zadbania o siebie… Zainwestujesz czas na poznanie swoich wartości oraz wrodzonych talentów, dostrzeżesz, że faktycznie wszystko, czego Ci potrzeba, dawno już masz w sobie. Trzeba tylko gdzieniegdzie coś uporządkować, z czegoś zrezygnować, by na coś lepszego zrobić miejsce.

Dzięki większemu docenieniu siebie zauważysz, jak bardzo Ty i Twoja firma się rozwinęłyście. Nawet jeśli po drodze zdarzyły się jakieś porażki, dzięki nim masz teraz więcej wiedzy i doświadczenia, by lepiej organizować kolejne działania.

Wszystko, czego doświadczasz, wpływa na progres. I do tego chcę Cię niezwykle zachęcić. Byś we wszystkim widziała możliwość rozwoju. Wciąż była w PROcesie. Często bowiem mamy tendencję do tego, by z czymś działać, pokazać coś światu jak już będzie idealne, perfekcyjne. A wcale nie musi. Nawet nie powinno, Każdy produkt czy usługa ma prawo wciąż się zmieniać i rozwijać, szczególnie gdy już dotrze do odbiorców i oni dadzą Ci znać, jak to przyjmują. Czy możesz coś dodać, coś odjąć… Tworząc coś do szuflady, po prostu się tego nie dowiesz.

Takie podejście powoli Ci wybierać działania, projekty i zlecenia, które wpłynął na progres całej firmy. I jeśli miałabym polecić Ci jedną rzecz, która niesamowicie napędza do przekręcania klucza do sukcesu, jakim dziś jest ten tekst, to poleciłabym współpracę. Nic tak nie rozpala naszych szarych komórek jak wchodzenie w interakcje z innymi. Dzięki nim nasz potencjał ma szansę zabłyszczeć niczym diament. Wymiana doświadczeń, rozmowy i kooperacja sprawiają, że widzimy więcej możliwości, a nasze działania nabieraj pędu i niesamowitej energii. Pomyśl więc, w jakich okolicznościach, organizacjach, grupach możesz podjąć współpracę. O przykładowych pisałam w artykule o grupach mastermind.

Korzystaj z różnych interesujących Cię szkoleń, eventów i spotkań networkingowych. To naprawdę niesamowicie wzmacnia i rozwija we wszystkich omówionych dziś obszarach.

Mam nadzieję, że miło było Ci poznać Klucz do sukcesu Twojej firmy. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za Twoje działania.

Nazywam się Jolanta Ambrożewicz i moją pasją jest marketing interakcyjny – sztuka komunikacji i budowania relacji w oparciu o wartości i interakcje. Wspieram i edukuję przedsiębiorcze osoby w przynoszącej przyjemność promocji ich działań. Wierzę bowiem, że każdy ma niepowtarzalny potencjał, który warto zakomunikować światu.

Zapraszam Cię na swój FanPage, w którym znajdziesz sporo inspiracji, by pokazać swój biznes i pasje.

Możesz także dołączyć do mojej sieci na LinkedIn.

Autor: Jolanta Ambrożewicz

Tekst i grafika – materiały Autora

Fot. wyróżniające – źródło Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.