Kocha modę i bawi się nią. Rozmowa z Basią Piekut

Kocha modę i bawi się nią. Rozmowa z Basią Piekut

Basia Piekut słynie z zamiłowania do luksusowego krawiectwa, a jej suknie wieczorowe i ślubne od lat robią furorę w kraju. Bieżący rok jest intensywny jeśli chodzi o pracę i prestiżowe pokazy, na które białostocka projektantka jest zapraszana. Niedawno wróciła z Rzymu, gdzie zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję „Libre”. W rozmowie z dziennikarką portalu Bia24, Pauliną Górską opowiada o swoich początkach w świecie mody, szyciu na miarę, niepowtarzalności ubrań, które można „upolować” w second handach i kobiecym pięknie bez względu na znajdujący się na metce rozmiar.

10 lat minęło jak jeden dzień…

MO.YA fashion to marka istniejąca na polskim rynku od 2012 roku, tworzona przez projektantkę Barbarę Piekut. Ubrania z metką MO.YA noszą gwiazdy, takie, jak: Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Paulina Sykut-Jeżyna, Monika Richardson czy Agnieszka Kaczorowska.

Pochodząca z Białegostoku projektantka na stałe zapisała się w historii polskiej mody – jako druga Polka, została zaproszona, by pokazać swoją kolekcję w ramach najważniejszego fashionweek’u w Europie – ALTA ROMA.

„Moda jest dla każdego…”

Projektantka słynąca z zamiłowania do haute couture, pod swoją marką MO.YA Fashion projektuje już od dziecięciu lat tworząc suknie ślubne i wieczorowe w krótkich seriach, zupełnie unikatowe. Kreacje powstają ze starannie wyselekcjonowanych tkanin, które sprowadzane były m.in. z Włoch. Jej suknie osadzone są w estetyce wysokiego krawiectwa, ale można je umieścić pomiędzy 'haute couture’, a 'ready-to-wear’.

Prywatnie, Basia lubi także „polować” na okazje w second handach, w których jak wiadomo, często można dostać markowe ubrania, w przystępnych cenach.

Komisy odzieży używanej, second handy, tam naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. To są i marki selektywne, ale też i wielcy projektanci. Wiele komisów specjalizuje się tylko w modzie wysokiej, w markach premium. W second handach można też znaleźć ciuchy vintage, niejednokrotnie z metką…- mówi Basia Piekut.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z białostocką projektantką.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.