„Komfort bycia sobą, to czuć się dobrze we własnej skórze” Agnieszka Nortey

"Komfort bycia sobą, to czuć się dobrze we własnej skórze" Agnieszka Nortey

O wpływie zmiany wizerunku na życie kobiety, świadomości i tym ile jesteśmy gotowi znieść, aby osiągnąć swój cel. Agnieszka Nortey – autorka książki „Stylowa królowa…”, Mistrzyni Polski w Makijażu i Stylizacji Haute Couture oraz Vice Mistrzyni Polski w Makijażu Fotograficznym, kreator zmiany wizerunku.

ObcasyPodlasia.pl: Co dla Ciebie oznacza ”komfort bycia sobą”?

Agnieszka Nortey: Komfort bycia sobą można czuć tylko wtedy, kiedy nie udajemy nikogo, kiedy nie poddajemy się presji otoczenia, kiedy pozwalamy sobie na bycie sobą. Komfort bycia sobą, to czuć się dobrze we własnej skórze niezależnie od rozmiaru. Komfort bycia sobą to śmiech, radość, to smutek, to że nie udajesz szczęśliwej, kiedy jesteś nieszczęśliwa, to też pozwalasz sobie na gorsze dni. Komfort bycia sobą to w odpowiednie dobrane ubranie, to czas dla siebie, to dbanie o swoje wnętrze. Komfort bycia sobą jest wtedy, kiedy to co pokazujesz na zewnątrz jest zgodne z tym co nosisz w swoim wnętrzu. To jest to, co wypływa z Ciebie naturalnie i jest podkreślane tym co pokazujesz na zewnątrz, poprzez ubrania. Wtedy będziesz sobą. Tylko w dobrze dopasowanym do Ciebie ubraniu możesz czuć się komfortowo. Jako Kreator Zmiany Wizerunku nie tylko dobieram ubrania, lecz zmieniam wizerunek już na poziomie głowy, mentalnie.

Jak Twoim zdaniem zmienia się życie kobiety świadomej swojego wyglądu, ubioru, siebie?

Życie kobiety, która jest świadoma samej siebie zmienia się diametralnie. Pokochanie samej siebie wpływa na wszystkie nasze decyzje, na postrzeganie świata, na otaczające nas osoby i na dalsze decyzje. Kiedy ja przechodząc ciężkie chwile w życiu i zrozumiałam, ze problem nie jest we mnie i zaakceptowałam siebie taką jaką jestem, to przez dodanie sobie mocy kolorami i dobrze dobranymi ubraniami powoli małymi krokami realizowałam zamierzone swoje cele, wreszcie wierząc w siebie. Kiedy przeszłam swoją osobistą transformację moje życie zmieniło się o 180 stopni. Świadomość swojego wyglądu, ubioru, siebie daje tak ogromną moc i siłę, że jesteśmy w stanie zamieniać to co niemożliwe w możliwe.

Jesteś Kreatorem Zmiany Wizerunku. W jaki sposób znalazłaś się na tej drodze zawodowej?

Pięknem i urodą byłam zafascynowana już jako mała dziewczynka, kiedy to wycinałam z gazet różne stylizacje, kobiety pięknie ubrane, wywiady z projektantami i układałam je w segregatory. Podświadomie chciałam, aby wyglądało tak moje życie, aby było takie jakie sobie wymarzyłam. Dlatego zaczęłam się uczyć i szkolić na różnych płaszczyznach. Ukończyłam w tym zakresie i nie tylko wiele szkół. Zaczęłam też odnosić sukcesy, jestem Mistrzynią Polski w Makijażu i Stylizacji Haute Couture oraz Vice Mistrzynią Polski w Makijażu Fotograficznym. Moje życiowe, doświadczenie wpłynęło również na to w jaki sposób pomagam kobietom.

Pomysł na książkę powstał z…?

Na pewno z moich ambicji i założenia, że napiszę książkę. Lecz pomimo tego, że było to moim marzeniem, najważniejsze jest to, co chciałam przekazać tą książką i w jaki sposób zainspirować kobiety do zmian. Ta książka to nie jest tylko poradnik stylu, to jest coś o wiele głębszego. Wskazówki stylizacyjne w niej zawarte może zastosować każda kobieta, lecz główny przekaż książki jest właśnie do osób, które chcą odzyskać siebie, swoje życie na nowo, które są być może trudnym momencie swojego życia i nie widzą na to rozwiązania.

Co chciałabyś przekazać kobietom, które sięgną po Twoją książkę?

To, że wszystko jest możliwe. To, że to nie są tylko puste słowa, ale dowód na to, że jeżeli czegoś naprawdę chcesz, to to osiągniesz, tylko musisz mieć odwagę, żeby tego chcieć. Musisz mieć odwagę do tego, aby podjąć decyzję i się jej trzymać choćby nie wiem co. Ja tak zrobiłam, podjęłam decyzję, że zmieniam to, co w tamtym momencie wydawało mi się niemożliwe. Wiele razy upadałam podczas tej drogi, jednak nie poddałam się, bo takie miałam założenie, a wizerunek który był w mojej głowie i na zewnątrz dodawał mi siły i był moją zbroją, która pomagała mi przetrwać codzienność. Człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo potrafi znieść i wytrzymać, aby osiągnąć swój cel, lecz jest gotowy na to tylko wtedy, kiedy jest całkowicie zmotywowany. Siła, którą daje nam wsparcie, eksperta, osoby która prowadzi Cię przez taki proces w takim momencie jest niezastąpiona. Wiem o tym, bo gdy ja potrzebowałam takiej pomocy, szukałam rozwiązania na mój problem, czytałam książki itd. Nigdzie go nie było…Dlatego sama znalazłam na to rozwiązanie i napisałam o tym książkę.

Wszystko o czym piszesz w książce jest oparte na postawie Twoich doświadczeń?

Tak, tylko i wyłącznie na tym. W tej książce nie ma niczego czego sama bym nie przeżyła lub nie zastosowała. Jest napisana na bazie mojej własnej historii, która pokazuje krok po kroku drogę jaką przeszłam i jest motywatorem i inspiracją dla kobiet, które chcą zmienić swoje życie.

Zmiana wizerunku może zmienić życie?

Tak, ale tylko wtedy jeśli jest zachowana na dwóch poziomach mentalnym i zewnętrznym. Ja jestem tego żywym przykładem.

Fot. i grafika: materiały Agnieszki Nortey

Autor fot. 

  • Przemysław Kaczmarek Fotografia
  • Kuba Staniecki Photography
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.