Koncert. Kurpie Zielone pomogą małej Julii

Mała Julia Jaroma potrzebuje pomocy [fot. arch. prywatne]

Julia Jaroma ma 5 lat, mieszka w Białymstoku i… nie słyszy, nie mówi. W walce o normalne życie mamę małej Julki wpiera Era Nowych Kobiet oraz Podlaski Instytut Kultury. Wspólnie z zespołem Kupie Zielone organizują koncert.

Julia Jaroma urodziła się  31 października 2016 roku. – Nasze maleństwo przyszło na świat z niewykształconymi małżowinami usznymi oraz bez przewodów słuchowych – wyjaśnia na stronie internetowej zbiórki Ewa Ciereszko-Karankiewicz, mama Julii.

Zaraz po porodzie lekarze zdiagnozowali u niej głuchotę, a dalsze badania wykazały Zespół Goldenhara, agnezję nerki prawej, ubytek międzykomorowy serca, liczne wady kręgów i dysmorficzne zmiany w obrębie twarzy

dodaje mama Ewa Ciereszko-Karankiewicz

Zdrowie Julki zostało wycenione na kilka milionów złotych. Potrzebna jest rekonstrukcja obu małżowin usznych, przewodów słuchowych i wszczepienie tłuszczu w okolice twarzoczaszki.

– Operacja jest możliwa tylko w Stanach Zjednoczonych. Tam metoda jest o wiele nowocześniejsza i skuteczniejsza niż w Polsce, a ryzyko powikłań znikome – zapewnia mama dziewczynki.

Pomagać można również na facebooku, licytując rzeczy. TU znajdziesz link do grupy pomocowej, gdzie wylicytować można ubrania, książki, vouchery, masaż bańką chińską, a nawet postawienie baniek ogniowych.

Koncert dla Julii Jaroma

  • KIEDY: 9 kwietnia (sobota) o godzinie 19.00
  • GDZIE: w Spodkach PIK (ul. św. Rocha 14) w Białymstoku
  • bilet wstępu: 100 zł – jest to cegiełka na leczenie Julii Jaroma i można ją opłacić przez SIEPOMAGA , a następnie przy wejściu okazać przelew
  • koncert odbywa się pod patronatem Artura Kosickiego, marszałka województwa podlaskiego
Zespół Kurpie Zielone [fot. J. Krukowska | Podlaski Instytut Kultury]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.