Laptop do nauki zdalnej. Trzy sposoby dzięki, którym samodzielnie poprawisz jego wydajność

Laptop do nauki zdalnej. Trzy sposoby dzięki, którym samodzielnie poprawisz jego wydajność

Obecna sytuacja zmusiła nas do zorganizowania się zarówno w kwestii pracy, jak i nauki zdalnej. Pracując na co dzień w branży IT, zauważyliśmy, że drugą szansę dostaje sprzęt zapomniany, zalegający gdzieś na dnie szaf. Kiedy nadchodzi długo wyczekana chwila jego uruchomienia, okazuje się, że już za nami nie nadąża. To oczywiście budzi irytację, ale przede wszystkim znacząco zmniejsza jakość pracy lub nauki zdalnej. Jak w domowym zaciszu przygotować laptop do nauki zdalnej i zwiększyć jego efektywność?

Laptop do nauki zdalnej – po pierwsze aktualizacja

Bardzo często w swojej pracy spotykamy się z problemami wynikającymi z przerwanej instalacji aktualizacji poprzez wymuszenie zamknięcia systemu przyciskiem. Dzieje się tak również wtedy, kiedy nie wyrobimy w sobie nawyku zamknięcia systemu po skończonej pracy, a systematycznie zamykamy laptop klapą, czyli w większości przypadków usypiamy system. Zachowanie takie samo w sobie nieść może za sobą poważne konsekwencje takie, jak utrata danych znajdujących się na dysku lub brak możliwości ponownego uruchomienia sprzętu.

Dlatego właśnie warto raz na jakiś czas pozwolić na to, aby system pobrał i zainstalował potrzebne do dalszego działania aktualizacje. Nie będą się wtedy pobierały i instalowały w trakcie nauki, czy pracy, co znacznie spowalnia działanie systemu, obciążając również łącze internetu.

Wystarczy w okno wyszukiwania wpisać update i wybrać opcję Sprawdź, czy są aktualizacje.

Laptop do nauki zdalnej – po drugie sprawdź w jakie gry, grywa Twoje dziecko

Pobrane i zainstalowane gry online w większości przypadków bardzo obciążają łącze internetowe. Wpływają na to rozbudowane grafiki i ilość przesyłanych danych. Ostatnio pojawiające się tytuły gier często pobierają w tzw. tle spore ilości danych, przez co użytkownik zauważa problem z dostępem do internetu i ewentualne wolniejsze działanie samego sprzętu.

Jak sprawdzić, co jest w tzw. tray-u, czyli co uruchamia się wraz ze startem systemu?

W oknie wyszukiwania wystarczy wpisać Menedżer zadań – wybrać zakładkę Uruchamianie i następnie znaleźć grę lub program, który chcemy wyłączyć – prawym przyciskiem myszy wybrać opcję wyłącz. Po kolejnym starcie systemu wybrana aplikacja nie będzie już automatycznie uruchamiana.

Laptop do nauki zdalnej – po trzecie nadmiar antywirusów

Każdy z nas chce, aby sprzęt, na którym pracujemy, był bezpieczny i choć znamy powiedzenie „od przybytku głowa nie boli” w przypadku programów antywirusowych działa to zupełnie inaczej… w zupełności wystarczy jeden – sprawdzony. Przy jego wyborze warto kierować się opinią innych użytkowników dostępnych na forach internetowych. Istnieją programy bezpłatne z pewnymi ograniczeniami, co nie oznacza, że nas nie chronią.

Jeżeli na naszym laptopie jest więcej niż jeden program antywirusowy, można powiedzieć, że zwalczają się wzajemnie, co objawia się użytkownikowi wolniejszą pracą sprzętu, a często bardzo długim czasem dostępu do programów użytkowych.

Co jeśli nie zadziała?

Nie ze wszystkimi problemami jednak można sobie poradzić samodzielnie w domowym zaciszu.

Dlatego też na naszej stronie umieściliśmy program do bezpiecznego zdalnego połączenia, aby z większą łatwością móc wspierać swoich Klientów. Od lat współpracujemy z firmami, szkołami, jak również osobami prywatnymi w zakresie wsparcia IT. Zapraszamy do kontaktu.

Eldam Elżbieta Stankowiak

Źródło fot. Canva

Zobacz inne artykuły w zakładce MAMA NA OBCASACH

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *