LASER SPRZYMIERZEŃCEM W PIELĘGNACJI NASZEJ SKÓRY

LASER SPRZYMIERZEŃCEM W PIELĘGNACJI NASZEJ SKÓRY

Zabiegi laserowe to absolutna podstawa, gdy myślimy o poprawie wyglądu naszej skóry. Jesień i zima to okres szczególnie sprzyjający wykonywaniu zabiegów laserowych, które nie lubią słońca i opalonej skóry. Jakie z nich najlepiej wykonać w tym czasie?

Oferta zabiegów laserowych dostępnych obecnie na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Twoja Klinika oferuje nowoczesną i bezpieczną laseroterapię odpowiadającą na potrzeby najbardziej wymagających pacjentów.

Jednym z zabiegów jest frakcjonowanie 3D- nowoczesny, bardzo popularny i lubiany przez naszych Pacjentów. Głęboki lifting skóry przy wykorzystaniu lasera Fotona QX Max- najpotężniejszego i najwszechstronniejszego lasera Q-SWITCHED na świecie to gwarancja bardzo skutecznego zabiegu laserowego przy minimalnym okresie rekonwalescencji. Twoja Klinika jest jedynym miejscem w Białymstoku dysponującym tym urządzeniem. Frakcjonowanie 3D to zabieg pozwalający na radykalne odmłodzenie naszej skóry. Jest to  nowatorski i niezwykle efektywny sposób redukcji zmarszczek przy jednoczesnym ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry.

Frakcjonowanie 3D tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy. Jest to pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego naciągania skóry – do liftingu skóry. W przeciwieństwie do innych laserowych zabiegów odmładzających ogromną zaletą tego zabiegu jest minimalny czas powrotu do zdrowia. Zabieg wymaga powtórzeń, a ich ilość uzależniona jest od stanu skóry pacjenta.
Najczęstsze obszary zabiegowe to twarz, szyja i dekolt.

Innym zabiegiem, który również wpływa na poprawę jakości naszej skóry jest FOTOODMŁADZANIE, zabieg wykonywany przy użycia lasera CO2. Przez lata korzystamy ze słońca i solarium nie myśląc o właściwej pielęgnacji naszej skóry. W konsekwencji około 35 roku życia zaczynamy obserwować u siebie nasilające się cechy posłonecznego uszkodzenia, czyli tzw. fotostarzenia. Z każdym dziesiątkiem lat przybywa zmian barwnikowych, nasze naczynka stają się rozszerzone, naskórek wysuszony i cienki, pojawiają się coraz liczniejsze zmarszczki i bruzdy.

Laserowy zabieg footoodmładzania polega na pobudzaniu skóry do produkcji kolagenu przy użyciu promienia laserowego. W trakcie zabiegu laser niszczy obecne w skórze rozszerzone naczynka oraz skupiska brunatnego barwnika, pozostawiając otaczającą tkankę nienaruszoną. Po zabiegu zmniejsza się widoczność brunatnych plam, znikają pajączki naczyniowe. Skóra wyraźnie ujednolica swój koloryt i jest lepszej jakości.
Najczęstsze obszary zabiegowe to twarz, szyja i dekolt i dłonie.

Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około tygodnia, natomiast proces regeneracji skóry oraz znikanie brunatnych plam i naczyń trwa około kilku 4-6 tygodni. Wówczas zazwyczaj wykonujemy drugi zabieg, który ma na celu redukcję pozostałych jeszcze zmian naczyniowych i barwnikowych. Ilość zalecanych zabiegów jest uzależniona od stanu skóry pacjenta. Zabieg footoodmładzania można uzupełnić zabiegiem przy wykorzystaniu osocza bogatopłykowego, które ma bardzo dobry wpływ na proces gojenia i regeneracji skóry oraz znacząco wpływa na jej kondycję.

Okres jesienno- zimowy to doskonały czas na podjęcie decyzji o LASEROWYM USUWANIU TATUAŻY.

Nie zawsze decyzję o ozdobieniu naszego ciała tatuażem podejmujemy w pełni zdając sobie sprawę z konsekwencji. Często zdarza się tak, że okoliczności życiowe, takie jak wykonywana praca, zmiany w życiu prywatnym, czy po prostu chęć przywrócenia naszemu ciału poprzedniego wyglądu zmusza nas do podjęcia decyzji o jego usunięciu. Dotychczasowe metody usunięcia tatuażu sprowadzały się do ingerencji chirurgicznej, której konsekwencją były blizny. Na szczęście sytuacja ta uległa zmianie z chwilą wprowadzenia na rynek Lasera QX Max najpotężniejszego i najwszechstronniejszego lasera Q- Switched na świecie.

Obecnie tatuaże profesjonalne, nieprofesjonalne, kosmetyczne np. makijaż permanentny można w pełni usunąć za pomocą lasera. Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody chirurgiczne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi. LASER FOTONA Q-SWITCH USUWA KAŻDY RODZAJ TATUAŻU, NAWET KOLOROWY. Usuwa też przebarwienia (melasma, chloasma, piegi, znamiona), plamy typu czerwonego wina o dużych rozmiarach oraz naczyniaki płaskie.

Po wszystkich zabiegach laserowych w celu szybszej regeneracji skóry poddanej zabiegowi zalecamy naszym Pacjentom kilka sesji przy wykorzystaniu lamp ledowych Triwaves. Kompatybilność obu urządzeń sprawia, że terapia jest bardziej komfortowa dla pacjenta, a okres rekonwalescencji skóry znacznie szybszy.

Autor: Twoja Klinika

Fot. wyróżniające – źródło Pixabay

.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *