Łazienka. Prostota i minimalizm czy design i nowoczesne rozwiązania?

Łazienka. Prostota i minimalizm czy design i nowoczesne rozwiązania?

Projektując łazienkę nie możemy zapomnieć o jej funkcjonalności, ale także zwracamy uwagę na dobór odpowiednich materiałów.

Wybierając wykończenie ścian nie jesteśmy ograniczeni tylko prostokątnymi płytkami. Mamy do wyboru płytki mozaikowe, arabeskę czy płytki imitujące drewno. Dostępne są także farby wodoodporne czy wydruki na szkle. Pomysłów jest mnóstwo, ale musimy wybierać racjonalnie.

Pod uwagę bierzemy łazienkę w bloku, która zazwyczaj jest mała. Taką łazienkę możemy powiększyć np. dzięki zastosowaniu białych kolorów na ścianach oraz meblach.

Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie dużych tafli luster, ale nie oszukujmy się będziemy miały dużo sprzątania.

W takiej łazience nie mamy dużo miejsca do przechowywania, także musimy wykorzystać miejsce pod umywalką czy zdecydować się na zabudowę pralki aby uzyskać miejsce do przechowywania także nad pralką.

W przypadku dużej łazienki w domu lub apartamencie możemy  zaszaleć, wstawić stylową szafkę pod umywalkę, a także wstawić i wannę i prysznic. Pamiętajmy o siedzisku pod prysznicem, które jest bardzo praktyczne.

Aby łazienka wyglądała efektownie możemy zainstalować żyrandol, przecież nie musi wisieć tylko w salonie. Ciekawe formy oświetlenia podkreślą charakter wnętrza, co sprawdza się nie tylko w łazience.

Dla kobiet, które lubią zieleń we wnętrzach proponuję wstawić niewielki kwiatek do łazienki – także wprowadzi uroku do wnętrza a my będziemy się czuły jak w „swojej” przestrzeni, którą lubimy.

Autor – Justyna Rozbicka – architekt

Tekst i fot. – materiały autora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *