Letnie premiery w wydawnictwie kobiecym

Letnie premiery w wydawnictwie kobiecym

Klaudia Muniak

NIE UFAM JUŻ NIKOMU

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER MEDYCZNY AUTORKI „PSYCHOPATY”

Iga, świeżo upieczona matka żyje na granicy świadomości i urojenia. Poddaje się skomplikowanemu leczeniu, nad którym sama pracowała, a które może być dla niej przepustką do normalnego życia.

Choć system dopiero raczkuje, Iga podejmuje leczenie. Zgadza się na wszczepienie w ramię chipu i połączenie go z aplikacją. Jednak od tego momentu zaczynają prześladować ją halucynacje i zaniki pamięci. Do tego na ciele jej ukochanego synka pojawiają się siniaki. 

Iga przestaje wierzyć nie tylko w to, co mówią lekarze, ale także jej najbliżsi. Nie wie, czy może wierzyć sama sobie. Czy na pewno oddany mąż pragnie tylko jej dobra? Co jest prawdą, a co wytworem wyobraźni? Czy przyjaciółka faktycznie jest przyjaciółką?

Klaudia Muniak – pochodzi z Dębicy na Podkarpaciu. Absolwentka biotechnologii. Mieszka w Londynie, gdzie przez pięć lat zajmowała się naukowo nanotechnologią. W swoich książkach łączy wiedzę medyczną z tym, co lubi w powieściach najbardziej, czyli wywołującą dreszcz tajemnicą.  “Nie ufam już nikomu” jest jej czwartą powieścią. 

Premiera: 29 lipca 2020
Wydawnictwo Kobiece

Morgan Audic

JASKÓŁKI Z CZARNOBYLA

WCIĄGAJĄCE ŚLEDZTWO, W KTÓRYM BURZLIWA RZECZYWISTOŚĆ DZISIEJSZEJ UKRAINY SPLATA SIĘ Z CZARNOBYLSKĄ TRAGEDIĄ.

Przez Prypeć, teren dawnej zony, przetaczają się wycieczki turystów zafascynowanych nuklearnym wysypiskiem postsowieckiego świata. Pod- czas jednej z wycieczek znalezione zostaje zmasakrowane ciało mężczyzny, w którym znajdują się… wypchane jaskółki.

Para policjantów, Josif Melnyk i Galina Nowak ustalają̨, że ciało należy do Leonida Sokołowa, syna niegdysiejszego wysokiego funkcjonariusza partii w Prypeci. Aleksander Rybałko, były gliniarz, miał osiem lat, gdy w 1986 roku jego ojciec zginał w katastrofie w Czarnobylu. Pewnego dnia Aleksander przyjmuje prywatne zlecenie od Wiktora Sokołowa. Ma rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci jego syna.

Zaczyna się wyścig z czasem. Okazuje się, że morderstwo Leonida w zatrważający sposób przypomina zbrodnię dokonaną przed laty w noc wybuchu reaktora jądrowego numer 4. Jaką prawdę pragnie zatuszować zabójca?

Premiera: 12 sierpnia 2020
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Wydawnictwo Mova

Meg Waite Clayton

OSTATNI POCIĄG

TYSIĄCE DZIECI, KTÓRYM WOJNA ODEBRAŁA DOM. NIEZWYKŁA KOBIETA, KTÓRA ZMIERZYŁA SIĘ Z ADOLFEM EICHMANNEM, ABY JE RATOWAĆ.

Austria, 1936 rok. Dla piętnastoletniego Stephana, chłopaka z zamożnej i wpływowej żydowskiej rodziny naziści są zaledwie hałaśliwymi, pozbawionymi wpływów nudziarzami. To, co go interesuje to sztuka, kultura, rozwijanie pasji dramaturgicznej.

Jego najbliższą przyjaciółką jest błyskotliwa Zofie-Helene, której matka prowadzi postępową, antynazistowską gazetę. Nagle beztroskie życie nastolatków i ich rodzin brutalnie się załamuje. Neumanom zostają odebrane prawa, matka Zofie zostaje aresztowana przez gestapo.

Z tej ciemności wyłania się nadzieja: Truus Wijsmuller, Holenderka, gotowa uratować jak najwięcej dzieci, dopóki jeszcze jest to możliwe. Aby to osiągnąć musi zmierzyć się z Adolfem Eichmannem, nazistowskim biurokratą. Czy przyjaźń i miłość mają szansę przetrwać w obliczu zbliżającej się zagłady?

Ostatni pociąg to absolutnie fascynująca, pięknie oddana historia miłości, straty i heroizmu wśród mrocznych dni poprzedzających II wojnę światową. Clayton doskonale oddaje napięcie i złamane serce czasów, które dziś wydają się tak istotne. To portret kobiet, które działają wbrew temu, co niemożliwe – szansom na uratowanie dzieci.Kristin Hannah, autorka bestsellerów “Słowik” i “Wielka samotność”

Z zachwytem przeczytałam tę znakomitą książkę, poruszającą temat kindertransportów, powieść, w której współczucie przeplata się z nadzieją i miłością. Dziękuję, Meg Waite Clayton, że przypomniałaś nam o tym, co może się dziać, kiedy, dobrzy ludzie zmówią się przeciwko złu. Heather Morris, autorka bestsellerów “Tatuażysta z Auschwitz” i “Podróż Cilki”


Premiera: 12 sierpnia 2020
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo Kobiece

Mark Boyle

OFFLINE.
JAK DZIĘKI ŻYCIU BEZ PIENIĘDZY I TECHNOLOGII
ODZYSKAŁEM WOLNOŚĆ I SZCZĘŚCIE

Życie bez konta bankowego, dochodów i pieniędzy miało być jedynie rocznym eksperymentem, na który w 2008 roku zdecydował się Irlandczyk Mark Boyle. Eksperyment szybko stał się sposobem na życie, dzięki któremu początkujący biznesmen odnalazł spokój i szczęście.

Gołymi rękami zbudował dom, nauczył się rozpalać ogień i czerpać wodę ze strumienia. Idealnie odnalazł się w prostym życiu podległym rytmom słońca i pór roku.

Jego powrót do źródeł wzbudza głęboką refleksję nad istotą człowieczeństwa w czasach, kiedy granice między człowiekiem i maszyną coraz bardziej się zacierają. Swoją historią przemiany inspiruje i zachęca do zwolnienia tempa i korzystania z prawdziwych uroków spokojnego życia.

Premiera: 15 lipca 2020
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Wydawnictwo Mova

Anna Szczęsna

KROKODYL W DONICZCE

NOWA POWIEŚĆ ZNAWCZYNI LUDZKICH SERC

Ciepła i pełna humoru opowieść o tym, że czasem los stawia na naszej drodze ludzi, bez których nasze życie nie byłoby pełne. Opowieść o tym, że drugi człowiek jest nam bardzo potrzebny. Szczególnie w tych czasach. Książkę szczególnie miło mi się czytało, bo mieszkałam na tym osiedlu, co bohaterowie. Może byłam ich sąsiadką? Bardzo polecam! To moja pierwsza przygoda z autorką, ale na pewno nie ostatnia.Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa pisarka, mistrzyni książki obyczajowej.

Aldona, żwawa siedemdziesięciolatka i mistrzyni dziergania na drutach, nie radzi sobie z napadami gniewu. Paweł jest autorem jednego bestsellera i wielu książek, które nie odniosły sukcesu. Młoda, przebojowa Kaja właśnie spełniła marzenie o własnym mieszkaniu.

Łączy ich tylko to, że mieszkają w jednym bloku. Z czasem sąsiedzi zaprzyjaźniają się. Ich losy splotą się podczas coraz śmielszych poszukiwań sposobu na spełnienie pragnień.

Premiera: 15 lipca 2020
Wydawnictwo Kobiece

Ellen Marie Wiseman

DLA JEJ DOBRA

PORYWAJĄCA POWIEŚĆ O NISZCZYCIELSKIEJ SILE RODZINNYCH TAJEMNIC

Lata 30. XX wieku. Mała Lilly Blackwood jest inna niż reszta dzieci. Rodzice trzymają ją na strychu w ukryciu przed światem. Jednak nadchodzi niezapomniany moment, w którym dziewczynka wychodzi z domu pierwszy raz w życiu. Pod osłoną nocy matka sprzedaje ją właścicielowi cyrku.

Ponad dwie dekady później dziewiętnastoletnia Julia Blackwood otrzymuje w spadku po rodzicach posiadłość ze stadniną koni. Dom zawsze był dla niej miejscem pełnym zakazów i surowych zasad. Ma nadzieję, że powrót do niego pomoże jej wyprzeć bolesne wspomnienia. Na strychu znajduje tajemnicze fotografie przedstawiające osobliwą dziewczynkę w cyrku. Pragnie odkryć jej historię.

Początkowo cyrk Braci Barlow był dla Lilly kolejnym więzieniem. Jednak dzięki dwóm słoniom i ich treserowi dziewczynka odkrywa w sobie siłę i staje się największą atrakcją widowiska. Dopóki nie wydarza się tragedia…  Julia będzie musiała odkryć prawdę o losie Lilly.

Premiera: 26 sierpnia 2020
Tłumaczenie: Anna Sauvignon

Wydawnictwo Kobiece

Ellen Marie Wiseman

TO, CO ZOSTAWIŁA

FENOMENALNA HISTORIA DWÓCH KOBIET, KTÓRE ŁĄCZY WSTRZĄSAJĄCY SEKRET

Minęło dziesięć lat, odkąd matka Izzy Stone zastrzeliła śpiącego męża, pozbawiając swoją córkę ukochanego ojca. Przekonana o obłędzie matki, Izzy nie może jej tego wybaczyć i wciąż odmawia odwiedzenia kobiety w więzieniu. Siedemnastolatka mieszka w rodzinie zastępczej, a w wolnych chwilach pomaga przybranym rodzicom w porządkowaniu zbiorów lokalnego muzeum, w którym pracują. Pewnego dnia w stercie porzuconych i zapomnianych przedmiotów Izzy znajduje zakurzony stos nieotwartych listów.

Jest pierwsza połowa XX wieku. Osiemnastoletnia Clara Cartwright czuje się rozdarta pomiędzy posłuszeństwem wobec surowych rodziców a szaloną miłością do włoskiego imigranta. Ojciec Clary wpada w furię, gdy dziewczyna odmawia wstąpienia w zaaranżowane małżeństwo. Ze wściekłości wysyła ją do kosztownego ośrodka dla obłąkanych. Wkrótce nadchodzi finansowy krach, który pozbawia rodzinę Clary całego majątku i skazuje ją na pobyt w publicznym przytułku.

Zamknięta w listach historia Clary sprawia, że Izzy zaczyna głęboko zastanawiać się nad wydarzeniami z przeszłości. Prowokująca historia o tęsknocie za poczuciem przynależności i tajemnicach, które mogą odmienić nawet najbardziej zwyczajne życie.

Premiera: 26 sierpnia 2020
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Wydawnictwo Kobiece

Anna Langner

SYRENY

NOWA WAKACYJNA POWIEŚĆ BESTSELLEROWEJ ANNY LANGNER

Kiedy zaczyna się upalny lipiec, jest dobrze. Kiedy czekają cię beztroskie wakacje nad morzem, jest bardzo dobrze. Kiedy przyjaciółki, z którymi rok temu spędziłaś całe lato, okazują się słynnymi na cały Internet Syrenami, jest bardzo źle.

Majka wyjeżdża z Warszawy do spokojnego nadmorskiego Burzewa. Dołącza do ekipy Syren – pięknych kobiet, które wyruszają na eskapady po nadbałtyckich klubach, polując na bogatych przystojniaków. Majka ma w tym swój cel – chce zrealizować sekretny projekt i przy okazji chronić przyjaciółki przed kłopotami. Jednak ten plan zaczyna sypać się jak domek z piasku. Jakby tego było mało, jej życie uprzykrza pewien tajemniczy, przystojny turysta.

Premiera: 17 czerwca 2020
Wydawnictwo Kobiece

Anna Langner

NAPRAW MNIE

KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ POWIEŚCI „ZNISZCZ MNIE”

Nowa praca ma być dla Amy jednym ze sposobów na leczenie złamanego serca. Nie jest jednak to leczenie proste, szczególnie kiedy na horyzoncie i to bardzo niedalekim pojawia się dobrze znany, a niezwykle uzdolniony programista Barry. Przystojny, wytatuowany i z nienawiścią w oczach. Ścieżki Amy i Barry’ego znów się splatają, bo jak wiadomo przeznaczenie nie odpuszcza.

Premiera: 3 lipca 2020
Wydawnictwo Kobiece

Ewelina Dobosz

STRACONA TOŻSAMOŚĆ

KŁAMSTWA, KTÓRE OPLATAJĄ AŻ DO UTRATY TCHU

Emily nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami. Pozornie prowadzi życie jak z bajki, jednak pamięć o tym, co się wydarzyło dwa lata temu w Krakowie nie pozwala jej wrócić do normalności.

Wpada w zakupoholizm, przestaje angażować się w wychowanie syna, nie zgadza się na terapię. Jej relacja z mężem słabnie z każdą chwilą. Kiedy Emily przyjmuje pracę w firmie byłego kochanka, a Igor pozwala sobie na coraz śmielszy flirt z pełną seksapilu koleżanką z pracy, obydwoje wpadają w pętlę kłamstw, której skutki okazują się koszmarne. Jak bardzo ryzykowna okaże się dla nich ta gra?

Premiera: 3 lipca 2020
Wydawnictwo Kobiece

Alicja Sinicka

OTWÓRZ OCZY

WYCZEKIWANE ZAKOŃCZENIE PEŁNEJ NAMIĘTNOŚCI I TAJEMNIC SERII OCZY WILKA AUTORKI BESTSELLERÓW, ALICJI SINICKIEJ

Cena za bycie żoną Artura jest bardzo wysoka. Jej ukochany wciąż patrzy na Lenę tym samym lazurowym spojrzeniem, ale w jego oczach da się dostrzec głęboką ciemność i coś, czego nie zaznała nigdy wcześniej…

Tajemnica, którą skrywa przed Leną Artur, wprowadzi do ich wspólnego życia chaos i zmieni wszystko. To ona musi stawić czoła wielkiemu wyzwaniu. To ona musi podjąć walkę o ich miłość. Musi też znaleźć w sobie siłę i zebrać resztki nadziei mimo lęku i niespodziewanych przeciwności losu. Losu, który zgotował jej nieobliczalny ukochany.

Premiera: 15 lipca 2020
Wydawnictwo Kobiece

Zapowiedź

Robert Ziębiński

LOCKDOWN

Olga ma miliony na koncie, wspaniałą córkę, którą samotnie wychowuje i nieustanny głód sukcesu. Właśnie stoi przed szansą, aby go zaspokoić: otwiera największą galerię handlową w Europie. Jest dynamiczna i skuteczna, pędzi przed siebie nie oglądając się na innych.

Jedna wiadomość sprawia, że jej świat staje w miejscu. Jej córka zostaje porwana. W dniu, w którym całym krajem wstrząsa wiadomość
o epidemii wirusa. Warszawa pustoszeje, ludzie barykadują się w swoich domach. Świat ogarnia paraliż. Pieniądze na koncie stają się czysto wirtualne, a porywacze nie zamierzają czekać.

Osobą, która może jej pomóc jest jej prywatny kierowca, Karol. Schodząc z nim do stołecznego mafijnego podziemia dostrzega, ile mrocznych powiązań skrywało jej pozornie idealne życie. Przekona się też, że Karol jest kimś więcej niż tylko sumiennym, zakochanym w jazzie kierowcą.

Robert Ziębiński – pisarz, dziennikarz, znawca popkultury. Współprowadzący audycję „Gra wstępna” w Antyradiu. Przez prawie dekadę pracował w dziale kultury „Newsweek Polska”, pisał dla „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju” i „Nowej Fantastyki”. W latach 2017-2019 kierował redakcją “Playboya”. Pomysłodawca i twórca portalu Dzika Banda. Autor dwóch unikatowych na skalę europejską książek o Stephenie Kingu: “Stephen King: instrukcja obsługi” (2019) i “Sprzedawca strachu” (2014), a także kryminałów: “Furia” (2019), „Wspaniałe życie” (2016), „Dżentelmen” (2010), horrorów: “Dzień wagarowicza” (2020), “Piosenki na koniec świata” (2019), powieści dla młodzieży „Czarny staw” (2020) i przewodnika szlakiem kultowych londyńskich filmów, zespołów i książek: „Londyn. Przewodnik POPkulturowy” (2015). Pochodzi ze Śląska, mieszka w Warszawie.

Materiały – informacja prasowa – Wydawnictwo Kobiece

Fot. wyróżniające – źródło Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *