Letnie przykazania zdrowej skóry

Letnie przykazania zdrowej skóry

Podpowiadamy, jak dbać o cerę latem, by zachowała młody wygląd! Wakacje to dla naszej cery trudny czas: słońce, wiatr, słona woda i brak odpowiedniej pielęgnacji mogą sprawić, że przywieziesz z urlopu niechcianą pamiątkę w postaci podrażnień. A stąd już tylko krok od pierwszych, przedwczesnych zmarszczek.

Na szczęście możesz z wakacji wrócić z piękniejszą, zdrowszą cerą – pomogą ci w tym proste tricki:

1.Flirt z filtrem

Zasada jest prosta: chcesz dłużej cieszyć się młodym wyglądem, stosuj kremy z filtrem. W praktyce jednak nie zawsze o tym pamiętamy: używamy kremów posiadających zbyt niski filtr, nie aplikujemy ich tak często, jak to konieczne, lub nakładamy niewielką ilość preparatu. Brak odpowiedniej pielęgnacji sprawia, że znaczna część szkodliwego promieniowania dociera do głębszych warstw skóry, bezpowrotnie ją uszkadzając. Po latach takiego postępowania nasza cera wystawi nam odpowiedni rachunek w postaci zmarszczek i przebarwień. Dlatego zawsze noś przy sobie krem z wysokim filtrem i hojnie częstuj nim swoją skórę!

2. Demakijaż

Wakacje to czas szaleństwa i beztroski. Jeśli jednak zbyt często zdarza ci się tuż po imprezie iść spać bez wcześniejszego demakijażu, skutki takiego postępowania mogą wkrótce dać się we znaki. Szorstka skóra, nieestetyczne przebarwienia, zablokowane pory – to tylko niektóre zmiany, które sprawiają, że wyglądamy niekorzystnie. Dlatego zawsze zadbaj o staranny demakijaż. Duża różnorodność kosmetyków sprawi, że czynność ta stanie się prawdziwą przyjemnością!

3. Bezpieczny brąz

Martwi cię, że rozpoczynasz wakacje z bladą cerą? Niepotrzebnie – wystarczy, że przed wyjazdem na urlop nadasz swojej skórze piękny, brązowy odcień. Taki efekt osiągniesz dzięki opalaniu natryskowemu lub samoopalaczom w kremie – bezpiecznym środkom, które zapewniają naturalnie wyglądającą, zdrową opaleniznę. Solarium lepiej omijaj szerokim łukiem…

4. Zachowaj młodość dzięki kolagenowi

Sprężysta skóra bez przebarwień i zmarszczek to marzenie każdej kobiety. Niestety, lato je niweczy, gdyż po wakacyjnych wojażach wracamy często z przesuszoną i podrażnioną cerą. Ochrona „od zewnątrz”, czyli odpowiednia pielęgnacja, nie zawsze jest wystarczająca. Optymalne efekty zapewni dopiero stosowanie naturalnego kolagenu – substancji występującej w głębokich warstwach skóry, odpowiedzialnej za jej elastyczność i sprężystość. Regularnie stosowany kolagen norweski potrafi zdziałać cuda – nie tylko powstrzymuje oznaki przedwczesnego starzenia, ale też wzmacnia skórę, czyniąc ją bardziej odporną na niesprzyjające warunki, z jakimi musi zmierzyć się podczas wakacji.

5. Miej na to oko!

Delikatna skóra wokół oczu wymaga szczególnej ochrony. Niestety, latem często o tym zapominamy – nakładamy na twarz krem z filtrem, omijając wrażliwe okolice. Cienka skóra powiek nie jest odpowiednio zabezpieczona, przez co powstają w niej mikrouszkodzenia. Latem często też mrużymy oczy, co również sprzyja powstawaniu zmarszczek. Unikniemy ich, jeśli nie będziemy się rozstawać z delikatnym kremem nawilżającym okolice oczu. Uwaga – kosmetyk powinien mieć filtr ochronny – 15 SPF to absolutne minimum!

Wakacje to prawdziwa szkoła przetrwania dla naszej skóry. Jeśli jednak do torby podróżnej spakujesz dobry krem z filtrem, płyn do demakijażu i naturalny kolagen norweski, zachowasz młody wygląd na lata!

Źródło tekst i fot. : I.D.MEDIA

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *