Makijaż permanentny brwi – sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz

Makijaż permanentny brwi – sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz

Wiele z nas z pewnością znalazłoby w sobie małe niedoskonałości, które chciałoby nieco poprawić. Kobiety coraz chętniej decydują się na mniejszą bądź większą ingerencję – zabiegi, które oferuje im dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna. Do tych, które z pewnością nie dosyć, że poprawiają naszą urodę, to jeszcze sprawiają, że mniej czasu o poranku spędzamy przed lustrem, wykonując makijaż jest – makijaż permanentny brwi.

Jeśli zastanawiasz się nad tym właśnie zabiegiem, to dobrze trafiłaś. Dziś wspólnie z Karoliną Kędzią z Salonu Urody Capri rozkładamy go na czynniki pierwsze.

Kiedyś – wydawać by się mogło – zarezerwowany jedynie dla zamożnych ze świata show-biznesu. Dziś stał się bardzo powszechny. Jednak i jego efekty bardzo się na całe szczęście zmieniły. Jak bardzo różnią się obecnie efekty zabiegów permanentnych brwi od tych sprzed lat?

Karolina Kędzia: Makijaż permanentny jest obecnie szalenie modny i nowoczesny. Nie przypomina ciężkich , kanciastych form sprzed lat o dziwnym zabarwieniu. Niczym nie przypomina tatuaży utrzymujących się wiele lat. Dzisiejsza form makijażu PMU jest lekka naturalna i realistyczna. Makijaż odpowiednio wykonany z dokładnością i poczuciem estetyki daje bardzo zadowalające rezultaty wymagającym klientkom. Dzięki makijażowi PMU możemy otworzyć włoski na łukach brwiowych, zakamuflować blizny, zakryć mankamenty i wydobyć naturalne piękno z każdej kobiety, ale też pomóc mężczyznom w odzyskaniu pewności siebie poprzez pigmentację medyczną.

Makijaż permanentny. O co pytamy najczęściej?

Z jakimi pytaniami dotyczącymi zabiegu i jego efektu zwracają się do Ciebie najczęściej Klientki?

– Panie często zastanawiają się, czy efekt będzie naturalnie wyglądał, jak wygląda sam zabieg i czy jest bezpieczny. Odpowiadam oczywiście, że bezpieczny. Czystość i sterylność w moim salonie to podstawa, a naturalny i subtelny makijaż to efekt, który lubię i którego oczekuję, wykonując pigmentację. Sam zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją i dobraniem metody i techniki pracy.

Najnowsze trendy makijażu permanentnego

Jakie trendy panują obecnie w makijażu permanentnym brwi?

– Brwi to bardzo ważny element twarzy, to nasza oprawa oka! Oczy pokazują nasz charakter szczęście i smutek. Dlatego źle podkreślone brwi mogą dodać nam wrogości, powagi, czy nawet zasmucić nasze spojrzenie. Wyróżniamy wiele metod pigmentacji brwi: ombre tj. brwi ciemniejsze na końcach i stopniowo przechodzące w lekki puszek u nasady brwi. -Insta brows tj. podstawa, jak i końce brwi jest wyrazista i nasycona, ciemniejsza, a środek stopniowo jaśniejszy i ku górnej krawędź coraz bardziej miękka. Brwi pudrowe to nałożenie koloru daje subtelny efekt podcieni brwi i delikatną mgiełkę koloru, bez wyraźnych linii i konturów – metodą włoskową na skórze tworzymy linie ułożone tak jak naturalny włos, kolarze i długości włosków naturalnych na łukach brwiowych, co daje hiper realistyczny i mega naturalny efekt.

Makijaż permanentny. Wszystko, co powinnaś wiedzieć zanim się zdecydujesz

Słuchając o efektach Twojej pracy, mam wrażenie, że jest bardzo czasochłonne. Jak długo trwa zabieg?

– Na pierwszym spotkaniu wykonujemy dokładny wywiad i ankietę kwalifikacji do zabiegu oraz rysunek i pomiar symetrii twarzy. Ta konsultacja twa około 40-60 minut. Następnie sam makijaż permanentny około 60 min.

Czy przed wizytą w Twoim salonie wymaga się szczególnych przygotowań do zabiegu?

– Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem, jednak można robić hennę. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też dbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, skórę zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie wcześniej zabiegu mikrodermabrazji lub kawitacji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

Dlaczego ważne jest, aby wykonać go w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

– Jeśli zależy Ci na naturalnym i bezpiecznym zabiegu bez powikłań i niechcianych kształtów oraz profesjonalnym i uczciwym podejściu do klienta wybieraj z głową linergistkę, która ma doświadczenie i pomoże w doborze techniki PMU.

Na czym polega sam zabieg?

– Makijaż permanentny to implantacja barwnika w głąb skóry, czyli za pomocą precyzyjnych narzędzi umieszczenie pigmentu pod skórę. Inaczej mówiąc bardzo płytka forma nietrwałego tatuażu , mająca na celu poprawienie estetyki twarzy.

Czy trzeba go powtarzać i jak długo utrzymują się efekty?

– Makijaż permanentny brwi złuszcza się najszybciej, ponieważ jest zrobiony najdelikatniej i najpłycej, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie wyglądał jak tatuaż. Zaleca się poprawę jego koloru już po lub przed upływem roku, gdyż po takim czasie staje się on jaśniejszy w przypadku metody włoskiej nawet po 7 miesiącach. Zalecane odświeżenie koloru waha się od 1 do 2 lat . Jest również wiele innych czynników, które wpływają na trwałość makijażu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że trwałość makijażu permanentnego jest sprawą bardzo indywidualną. Każdy z nas ma inny organizm, inną skórę rodzaj cery i pielęgnacje domowe oraz przebywanie w różnych warunkach pogodowych wpływa na trwałość makijażu. Aby uzyskać naturalne formy makijażu PMU należy położyć barwnik warstwowo i delikatnie bez traumatyzacji skóry, jeśli zostanie to zachowane efekt może utrzymywać się nawet do 3 lat .

Jak wygląda gojenie po zabiegu?

– Proces gojenia i rekonwalescencji twa do 7 dni. Bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-6 tygodni od pierwszego zabiegu) efekt jest korygowany i wzmacniany. Przez ok. 7 dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno ich moczyć, trzeć, drapać i dotykać skóry poddanej pigmentacji. W żadnym wypadku brwi nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium (nawet 3-4 tygodnie), zabiegów SPA oraz basenu.

Dziękuję. Myślę, że wspólnie z Karoliną udało nam się odpowiedzieć na powszechne pytania dotyczące makijaży permanentnego. Jeśli jednak macie jakieś dodatkowe pytania i chciałybyście rozwiać swoje wątpliwości, Karolinę znajdziecie w Salonie Urody Capri ul. Owsiana 2B (I piętro).

Fot. Z archiwum Karoliny Kędzi

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *