MAM STYL! Czy faktycznie tak jest? Teoria 7/11

MAM STYL! Czy faktycznie tak jest? Teoria 7/11

Odpowiedź może być szokująca, ponieważ czy nam się to podoba, czy nie, każda z nas swoim ubiorem przekazuje swoją osobowość. Każda z nas ma swój własny styl.

Warto uświadomić sobie, że to, co nosimy i w jaki sposób to robimy, jest dla drugiej osoby kluczowe w komunikacji z nami i w przyszłości zaowocować może na wielu płaszczyznach życia. Dlatego lepiej prędzej niż później zdać sobie z tego sprawę i robić tylko i wyłącznie dobre wrażenie.

Liczy się to szczególnie w momencie, gdy zostajemy spostrzeżeni po raz pierwszy, a nasz odbiorca ocenia nas świadomie w trakcie 7 sekund, na dodatek w 11 podkategoriach!

Według twórcy teorii 7/11 – Michaela Solomona z New York University, wystarczy chwila, abyśmy zostali zapamiętani na długo, bazując na pierwszych sekundach kontaktu wzrokowego i postawy.

Mowa ciała, mimika twarzy, ton głosu to jedne z wielu aspektów, które wpływają na pierwsze wrażenie, które robimy na naszym rozmówcy.

Zakłada się, że 65% populacji stanowią wzrokowcy, mało tego, z dnia na dzień przybywa ich coraz więcej.

Wygląd i wizualizacja osobowości są w stanie wiele powiedzieć o nas samych.

1/10 sekundy potrzebuje mózg, aby zarejestrować to, co widzi. Nasz styl odgrywa tutaj szczególną rolę i pozwala przełamać bariery strachu i niepewności.

Co zrobić, żeby teoria 7/11 sprawdzała się u nas książkowo?

Nie poruszając aspektu psychologicznego i kwestii pewności siebie w trakcie rozmowy z należytym szacunkiem dla odbiorcy, znaczenie ma KONTROLA NAD SWOJĄ SZAFĄ!

Nie pozwól, żeby chaos, który panuje w Twojej szafie, przeniósł się na pierwsze wrażenie.

Stwórz nietuzinkową wiadomość w formie, jednej lub dwóch stylizacji, które pokażą, kim naprawdę jesteś. Nie chowaj się za ubraniami, które Cię przytłaczają i nie sprawiają Ci radości.

Daj się poznać światu poprzez komunikat, który wskażą stylizacje.

Zachęcam do refleksji, ucieczki od nawyków, które niosą chaos i odnalezienia swojego własnego STYLU!

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz mieć kontrolę nad swoją szafą, a może po prostu chcesz porozmawiać? Zapraszam do kontaktu poprzez media społecznościowe butiku By Carla Fashion.

Dbajcie o siebie!

Autor: Karolina Mudryk

Pozostałe teksty Autorki.

Źródło fot. Pixabay.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *