Moda przy świątecznym stole

Moda przy świątecznym stole

Na ten moment czekamy cały rok, kiedy to zasiadamy rodzinnie do uroczystej kolacji. Dziś często żyjąc w pędzie, w ten czas zatrzymujemy się na chwilę, aby po prostu BYĆ.

Nie wiem, jak to jest u Ciebie, ale u mnie wspólne śpiewanie kolęd jest obowiązkowe, zanim gwiazdor zostawi prezenty pod choinką. Zanim jednak śpiewanie kolęd to najpierw rodzinne rozmowy i spożywanie potraw wigilijnych. Ta chwila wymaga również tego, abyśmy strojem okazały szacunek dla innych i samych siebie. Gdybyś zapytała mnie ”w jakim stroju najlepiej zasiąść do stołu wigilijnego?” Odpowiadając jednym zdaniem, powiedziałabym ”eleganckim”, jednak aby pomóc Ci w doborze stroju podpowiem Ci kilka moich propozycji.

Wigilia w domu rodzinnym

Najlepiej sprawdzi się klasyka. Jestem przekonana, że w Twojej szafie znajdzie się jedna z moich propozycji, w którą będziesz mogła się ubrać.

Moda przy świątecznym stole – przykładowe stylizacje

1. Sukienka klasyczna, ala „mała czarna”, lecz oczywiście nie musi być czarna. Kolor nie ma znaczenia, choć niektórzy twierdzą, że mają to być stonowane kolory. Noś po prostu takie, które pasują do Twojego typu urody, jak i osobowości, gdyż tylko w takich kreacjach poczujesz się naprawdę komfortowo.

2. Biała koszula ze spódnicą. Może to być spódnica rozkloszowana lub klasyczna, taka, która pasuje najlepiej do Twojego typu sylwetki. Jeśli chcesz, możesz również ubrać do niej sweterek z reniferami, Mikołajem czy choinką. Świąteczny sweter również jest mile widziany, a czas jego szybko przemija, gdyż jest na topie tylko w święta. Więc jeśli go masz, skorzystaj z tej okazji.

3. Kombinezon. Również jest świetną opcją do kolacji wigilijnej. Wygodny, komfortowy i efektowny.

Wiesz co jeszcze?

Do stylizacji, którą wybierzesz, załóż kolczyki, które dostałaś od mamy, albo tę broszkę od babci. Takie elementy, jak dodatki świetnie uzupełnią Twój strój, a jeszcze sprawisz ogromna przyjemność swoim bliskim.

A i nie zapomnij o bardzo ważnej rzeczy!

Aby zasiąść do stołu w butach! a nie kapciach….. Nie chodzi tutaj tylko o przesąd, ale i o to żeby po prostu nie popsuć efektu końcowego, lecz postawić kropkę nad i.

Wigilia w restauracji lub hotelu

Najlepszym strojem na spotkania Wigilijne firmowe czy spędzanie po prostu Świąt w takim miejscu, jeśli ubierzesz się koktajlowo. Mam na myśli sukienkę, która sięga okolic kolan lub kombinezon.

Z całego serca życzę Ci pięknych, spokojnych, radosnych Świąt i cudownego czasu w gronie rodzinnym. Mam nadzieję do zobaczenia w przyszłym Roku, być może na zakupach, abym mogła pomóc Ci w zorganizowaniu tego, co będzie wspierało Cię przez cały kolejny rok, a mianowicie Twojej szafy marzeń i odkryciu Twojego stylu, abyś czuła się komfortowo w tym, co na sobie nosisz.

Zapraszam Cię już teraz do poznania kroków, które pozwolą Ci na odkrycie samej Ciebie w wizerunku wraz z moją książką, która będzie idealnym prezentem pod choinkę. Książkę zamów TUTAJ.

Autor: Agnieszka Nortey

Autor fot. Moja fotografia – Anna Pawelczak

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *