Modelowanie sylwetki urzeczywistnia marzenia o pięknej sylwetce

Modelowanie sylwetki urzeczywistnia marzenia o pięknej sylwetce

Jakiś czas temu dr Anna Okruszko z Kliniki Estmed odpowiadała na moje pytania dotyczące opalania (Opalanie – 5 rzeczy, które koniecznie powinnaś wiedzieć). Dziś postanowiłyśmy przybliżyć Wam temat modelowania sylwetki.

Obcasypodlasia.pl: Modelowanie i wyszczuplanie sylwetki, czy pod tymi pojęciami kryje się jedno i to samo?

dr Anna Okruszko: Modelowanie sylwetki to nie tylko wyszczuplenie w miejscach, gdzie tego pragniemy – zazwyczaj jest to talia, brzuch, uda, ale także ujędrnienie (strefa nad kolanami, ramiona, pośladki).

Poprzez jakie zabiegi wykonuje się modelowanie sylwetki i osiąga zamierzony efekt? Czy wchodzą one w skład oferty Kliniki EstMed?

Na początku roku Klinika EstMed odebrała specjalną nagrodę wraz z klinikami z Columbii i Norwegii za skuteczne modelowanie sylwetki. Zwycięska praca dotyczyła strefy nad kolanami. Aby osiągnąć spektakularne, efekty należy dysponować doświadczeniem, wiedzą i najnowocześniejszą technologią. Wszystko to mamy i korzystamy ku radości naszych pacjentek. Do wyszczuplania używamy najnowocześniejszego sprzętu ONDA, który za pomocą fal o częstotliwości 2,45 GHz rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu zyskujemy utratę kilku cm w ciągu paru dni po zabiegu. Ten sprzęt posiadamy jako jedyni w regionie, a zakupiliśmy, jako pierwsi w Polsce, stąd nasze ogromne doświadczenie. Obecnie ONDA jest obecna w topowych klinikach medycy estetycznej w Polsce. Kolejnym etapem jest masaż podciśnieniowy, który powoduje przyspieszenie wyeliminowania tłuszczu oraz wymodelowania miejsc, które tego wymagają. Jeżeli skóra nie jest podparta tkanką tłuszczową, a wymaga napięcia (rozstępy, skóra brzucha po porodzie), używamy sprzętu Secret RF. Każdą pacjentkę traktujemy indywidualnie i opracowujemy indywidualny program terapii. Dzięki temu efekty są spektakularne.

Czy te zabiegi muszą być wspomagane dodatkowo dietą, ćwiczeniami?

Jeżeli pacjentka dodatkowo wspiera naszą pracę dietą lub ćwiczeniami, efekty modelowania sylwetki są jeszcze lepsze i szybciej osiągane. Nie jest to jednak konieczny warunek do osiągnięcia celu.

Jak dużym powodzeniem cieszą się tego typu zabiegi? Jak często kobiety się na nie decydują?

Wszystkie kobiety starają się, aby ich ciało było estetyczne. Nie musi być chude, ale powinno być jędrne i zadbane. Zabiegi wykonujemy cały rok, każdego dnia. Zainteresowanie jest bardzo duże. Sama też korzystam z nich regularnie.

A czy któraś z pór roku sprawia, że zabiegi mające na celu modelowanie sylwetki cieszą się szczególnym zainteresowaniem?

Największe zainteresowanie występuje oczywiście w okresie wiosenno-letnim. Zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę wykonujemy wtedy codziennie u kilku pacjentek.

Kto może z nich skorzystać, a komu zdecydowanie nie są polecane?

Zabiegi kierujemy do każdej kobiety, a także mężczyzny, który chce wymodelować swoją sylwetkę w określonym miejscu. U kobiet oprócz wyszczuplania i wysmuklania sylwetki, redukujemy również cellulit i unosimy pośladki. Często pracujemy również nad okolicami trudnymi do wyćwiczenia. Są to np. brzuch po ciąży lub ramiona, wiszące powłoki po schudnięciu lub nawisy po cięciach cesarskich. Najczęściej jednak są to pacjentki chcące pozbyć się dodatkowych centymetrów w niektórych miejscach.

Przeciwwskazaniem do zabiegów jest ciąża, karmienie piersią (nie do każdego zabiegu jest to przeciwwskazanie bezwzględne), niewydolność lub zaburzenia pracy serca, implanty/rozruszniki serca, choroby nowotworowe, choroby zakaźne, zaburzenia krzepnięcia krwi, zakrzepowe zapalenie żył, aktywne zapalenie błony śluzowej, uszkodzenie czynności wątroby i nerek.

Czy modelowanie sylwetki w sposób, o którym wspomina Pani powyżej, jest bolesne?

Zabiegi nie są bolesne, początkowy dyskomfort znika w trakcie zabiegu. Kosmetolodzy są bardzo uważni i reagują na sygnały pacjentów tak, aby zabieg był efektywny i dobrze tolerowany przez pacjentów.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy e-book o modelowaniu sylwetki. Można go pobrać pod tym linkiem i dokładnie zapoznać się z tymi zabiegami, które urzeczywistniają nasze marzenia o pięknej sylwetce.

Dziękuję za rozmowę.

Elżbieta Stankowiak

dr Anna Okruszko – wykładowca i szkoleniowiec. Lekarz z prawdziwą pasją. Ponad 10 -letnia praca w szpitalu, najpierw w klinice endokrynologii (5 lat), a następnie w klinice dermatologii zaowocowała doktoratem i dwoma specjalizacjami – chorób wewnętrznych i dermatologii. Ponadto jest absolwentką pierwszego rocznika słynnej już dwuletniej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Warsztat estetyczny doskonaliła w m.in. Paryżu, Oslo, Barcelonie, Monte Carlo, Londynie, ale najważniejsza zawsze była praca z pacjentami na miejscu w Klinice EstMed.

Autor fot. Lawreszuk.eu

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *