Mydlarnia u Franciszka kusi różnorodnością naturalnych kosmetyków

Mydlarnia u Franciszka kusi różnorodnością naturalnych kosmetyków

Ponoć najlepsze biznesy zostały stworzone z własnego zapotrzebowania ich twórców na konkretny produkt bądź usługę. Tak też jest w przypadku Mydlarni u Franciszka. Jak mówią właściciele sklepu „W życiu każdej osoby przychodzi taki moment podsumowania pewnego okresu czasu”. Z zapotrzebowania na kosmetyki, do których byli przyzwyczajeni, mieszkając w Krakowie i potrzeby zmian, otworzyli w Białymstoku sklep, sprowadzając na Podlasie kosmetyki z najbardziej tajemniczych zakątków świata.

ObcasyPodlasia.pl Czym zajmowaliście się zanim zdecydowaliście się na sklep?

Mydlarnia u Franciszka: Pracowaliśmy na różnych stanowiskach, od wykładowcy na uczelni po rekrutera w jednej z korporacji w Krakowie w moim przypadku, a w przypadku męża od prowadzenia własnej działalności po stanowiska kierownicze w firmie z zupełnie innej branży.

Skąd narodził się pomysł na jego stworzenie?

W życiu każdej osoby przychodzi taki moment podsumowania pewnego okresu czasu. Przeprowadziliśmy się do Białegostoku z Krakowa, pracowaliśmy razem w jednej firmie, i choć praca przynosiła nam satysfakcję, stwierdziliśmy, że nastąpił czas na zmiany w życiu zawodowym.

Ponieważ wspaniale nam się razem pracowało postanowiliśmy otworzyć własne dzieło. A skoro już od jakiegoś czasu zaczęliśmy zwracać dużą uwagę na to jakie kupujemy produkty, na ich skład, zauważyliśmy pewną lukę w dziedzinie kosmetyków naturalnych. Najbardziej brakowało nam kosmetyków, które kupowaliśmy w Mydlarni u Franciszka mieszkając w Krakowie. Więc pomysł nasunął się zupełnie naturalnie, sam z siebie, pewnego wieczoru, przy filiżance dobrej herbaty.

Sklep jest placówką franczyzową dlaczego zdecydowaliście się właśnie ta konkretna markę?

Bo przetestowaliśmy na sobie sporo kosmetyków naturalnych z różnych firm istniejących na rynku, i naszym zdecydowanym faworytem przez parę dobrych lat pozostają właśnie kosmetyki z Mydlarni u Franciszka. Będąc stałymi klientami Mydlarni wiedzieliśmy o możliwości wykupienia franczyzy oraz o tym, że powstaje coraz więcej sklepów Mydlarni u Franciszka w całej Polsce. Więc na początek zadecydowała jakość kosmetyków, a w ostatecznym rachunku warunki, jaki zaproponował franczyzodawca. Można powiedzieć, że obrazek złożył się idealnie.

Można by powiedzieć, że sprowadziliście na Podlasie inne zakątki świata. Nie tylko te znane jak Francja czy Włochy, ale też te bardziej tajemnicze, kuszące tym co mniej znane jak Jordania, Syria, Maroko i Ghana.

Tak, w naszym sklepie jest nie tylko szeroka oferta kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, ale również bogata „geografia produktów”, które oferujemy. Sprzedajemy kosmetyki, które są mocno zakorzenione w innych krajach i kulturach, często sprawdzone przez setki a nawet tysiące lat. Do takich produktów zdecydowanie należą: mydło z Aleppo (receptura ma już 2000 lat), czarne mydło i olej arganowy z Maroka, olej monoi z wyspy Tahiti czy kosmetyki z minerałami z Morza Martwego.

Mydlarnia u Franciszka, nazwa kojarząca się ze zdrowiem, ziołami i tym co naturalne. Co znajdziemy odwiedzając to miejsce?

W swojej ofercie mamy ponad 400 produktów: mydła naturalne, naturalne oleje oraz olejki eteryczne, kosmetyki do pielęgnacji ciała (żele pod prysznic, balsamy do ciała, peelingi cukrowe i solne, pudry, sole, płyny i olejki do kąpieli, masła do ciała), włosów (szampony, maski, serum do włosów, oleje naturalne do pielęgnacji włosów, mydło przeciwko wypadaniu włosów) oraz szeroki wybór kosmetyków do twarzy (świetne kremy do twarzy na bazie naturalnych składników, maski algowe, glinki, toniki, mleczka i płyny do demakijażu, płyny micelarne, peelingi do twarzy), mamy również ciekawą ofertę kosmetyków naturalnych dla mężczyzn (żele pod prysznic, szampony, balsamy i fluidy po goleniu, kremy do twarzy (również kremy anti-age), żele do mycia twarzy, dezodoranty, mydło do golenia oraz pędzel do golenia z włosia borsuka, wody toaletowe), oraz osobną linię kosmetyków naturalnych dla dzieci i niemowląt. No i oczywiście całe mnóstwo mydeł od glicerynowych po mydła z masłem shea i oślim mlekiem. Dlatego każdy znajdzie w naszym sklepie coś dla siebie i bliskich. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie www.ufranciszka.pl

Do jakich klientów skierowana jest Wasza oferta?

Tak naprawdę nasze produkty przeznaczone są dla każdego, w każdym wieku od 0 do 99+, dla wszystkich którzy cenią sobie naturalny skład, wysoką jakość, również dla tych, którzy zmagają się z różnymi problemami skórnymi i alergiami. Zarówno my jak i nasi sprzedawcy doradzamy przy wyborze odpowiednich dla konkretnego klienta kosmetyków. Nasze produkty są często kupowane jako prezent, bo oprócz tego, że są naturalne i skuteczne, również świetnie wyglądają i pięknie pachną. Warto dodać, że pakujemy na prezent bezpłatnie, niezależnie od kwoty zakupów.

Co wyróżnia kosmetyki dostępne w Mydlarni u Franciszka od innych dostępnych na białostockim rynku?

Przede wszystkim wysoka jakość i ich naturalny skład. Ponadto wiele z nich jest dostępnych tylko w naszej sieci. Równie ważne jak same kosmetyki jest dla nas obsługa klienta; jesteśmy zawsze gotowi doradzić, pomóc a największą satysfakcją są dla nas zadowoleni i powracający klienci.

Jak podkreślacie jest to firma rodzinna. Kiedyś słyszałam stwierdzenie, że dla małżeństwa najgorsza jest jeszcze wspólna praca. Jak sobie z tym radzicie, macie konkretny podział obowiązków?

Zanim otworzyliśmy naszą Mydlarnię, mieliśmy za sobą doświadczenie wspólnej pracy, dlatego było to dla nas naturalne. Mamy do siebie pełne zaufanie, często rozumiemy się bez słów a podział obowiązków wynika z naszych różnic w charakterach, dlatego można powiedzieć, że znakomicie się uzupełniamy.

Jakie są Wasze dalsze plany?

Póki co chcemy zapoznać z naszymi produktami jak najwięcej białostoczan a w perspektywie pozostałych mieszkańców Podlasia. Nasze kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością i liczymy na to, że w przyszłości będziemy otwierać kolejne Mydlarnie.

Powiedzcie gdzie możemy znaleźć te wszystkie wspaniałe kosmetyki, o którym opowiedzieliście naszym Czytelnikom?

Zapraszamy wszystkich serdecznie do C.H. Auchan na ul. Produkcyjnej 84, gdzie znajduje się nasz sklep Mydlarnia u Franciszka.

Dziękujemy.

www.ufranciszka.pl
www.facebook.com/mydlarniaufranciszka/

Fot. Archiwum własne Mydlarnia u Franciszka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *