MYŚL POZYTYWNIE i używaj budujących słów

MYŚL POZYTYWNIE i używaj budujących słów

Słowa mają wielką moc. To dzięki słowom możemy wyrażać swoje emocje i myśli. Dobre słowa mogą działać terapeutycznie, mają moc leczenia, złe słowa potrafią ranić.

Teoretycznie najpierw mamy myśl, a za nią idzie słowo, a jednak konsekwentne używanie pewnych słów ma wpływ na nasze postrzeganie świata wokół nas. Mówiąc krótko, żyjemy w takim świecie, jakim go sobie wyobrażamy.

Nauczyciele z Dalekiego Wschodu nauczają od tysięcy lat, a dziś potwierdzają to także fizycy kwantowi, że nasze myśli są falami i jak każda energia mogą niszczyć i budować. Każda myśl wibruje z określoną częstotliwością, która przyciąga do siebie podobną częstotliwość. Myśl wywołuje emocje, a te wytwarzają wibracje. To oznacza, że myśli i emocje to fale energii, które wysyłamy na zewnątrz.

Myśli i słowa są jak magnesy, które przyciągają dokładnie takie same częstotliwości, jakie wysyłają w świat. Myśli o podobnej treści przyciągają do nas zdarzenia i osoby, które wibrują w taki sam sposób. Na ogół robimy to nieświadomie. Jednak gdy to sobie uświadomimy i zaczniemy kierować swoje myśli na stronę myśli pozytywnych, zaczniemy przyciągać pozytywne zdarzenia i pozytywnych ludzi. Tak więc myśląc tak czy inaczej, przyciągamy do siebie różnych ludzi i wydarzenia, czyli każdego dnia stwarzamy swoją rzeczywistość za pomocą myśli, emocji, marzeń i przekonań.

Jestem fanką psychologii pozytywnej. Psychologia pozytywna skupia się na mocnych stronach człowieka i jest siłą służącą zrozumieniu i pielęgnowaniu najwyższych wartości życia osobistego i zawodowego. Według psychologii pozytywnej, to my sami, poddajemy rozumowi takie odbieranie świata, jakie chcemy, i tylko my sami możemy je zmienić. Warto zastanowić się jakich słów używamy w stosunku do określania nas samych, naszych znajomych i współpracowników. Czy są to słowa miłości, ciepła, zrozumienia czy częściej krytyki, pogardy i lekceważenia? Zastanówmy się jakie mamy intencje wypowiadając pewne słowa, co one naprawdę oznaczają? Jaki komunikat chcemy nimi przekazać?

Warto również nauczyć się odcinać od negatywnych komunikatów, które nas otaczają. Zwłaszcza tych nieżyczliwych i krzywdzących.

Słyszałam kiedyś historię o mędrcu, który szedł do wioski, a za nim szedł jakiś człowiek i cały czas ubliżał mędrcowi. Ten jednak szedł spokojnie i nie reagował na wyzwiska. Gdy doszli do wioski, ktoś z obserwujących sytuację spytał mędrca „Dlaczego nie reagowałeś na obraźliwe słowa tego człowieka?” Na to mędrzec odpowiedział „Jeśli ktoś daje Ci prezent, a ty go nie przyjmiesz, wtedy ten prezent zostaje u niego”.

Warto zapamiętać słowa mędrca i uświadomić sobie, że najlepszym co możemy zrobić to pozostawić ten komunikat nadawcy – czyli nie brać go do siebie. Niech czyjaś frustracja pozostanie przy osobie, która ją wyraża. Nie bierzmy jej do siebie. Nabierzmy dystansu to tego co zewnętrzne i uświadommy sobie, że prawdę o nas wiemy tylko my sami.

Ważne jest zadbanie o swoje pozytywne emocje. Myślmy o sobie pozytywnie. Kto inny będzie dla nas lepszy niż my sami? Kto zna nas lepiej? Stańmy się dla siebie dobrzy i czuli. Przypomnijmy sobie jakie mamy dobre i pozytywne cechy. Zastanówmy się jak możemy je wykorzystać, aby nasze życie stało się lepsze i piękniejsze.

Nie kryjmy się za sformułowaniami typu „nie umiem”, „nie poradzę sobie”. Odkryjmy wiarę w siebie i swoje możliwości.

Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu pięknych myśli i miłych słów.

Autor: Renata Wrona

Renata Wrona – Trenerka rozwoju osobistego i poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”Life & Business Coach ICF, PR managerka, właścicielka firmy PRIME IMAGE. Autorka książki / poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość” „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”.

Ekspertka w dziedzinie kreowania marki osobistej, komunikacji interpersonalnej, Public Relations, wystąpień publicznych, etyki w biznesie. Prowadzi szkolenia z doskonalenia kompetencji osobistych, interpersonalnych i menedżerskich, pomagając uczestnikom w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego. Jej pasją są zagadnienia z obszaru rozwoju osobistego, wpływu przekonań na skuteczność w osiąganiu celów, poprawy jakości życia. Dzięki jej sesjom klienci osiągają spełnienie w życiu zawodowym i szczęście w życiu osobistym. Stosuje pracę z obrazem wykorzystując metodę Points of You. www.renatawrona.pl ; www.facebook.com/CoachRenataWrona.

 

Fot. autora – własność autora

Share

Comments

  1. Mówi się, że pozytywne myślenie jest jak magnes, jak się z tym nie zgodzić? Kiedy my myślimy pozytywnie przyciągamy dobro, przyciągamy pozytywizm innych ludzi i co najważniejsze – zarażamy pozytywnym myśleniem innych ludzi. Pozytywne nastrajanie organizmu ma więc sporo plusów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *