Na czym polega praca Osobistej Stylistki?

Na czym polega praca Osobistej Stylistki?

Jeśli myślisz o tym, aby pomagać innym kobietom w doborze ubrań, a poprzez to chcesz wzmocnić ich pewność siebie i sprawić, aby w dzisiejszym pędzie zawsze miały się w co ubrać – TEN ARTYKUŁ JEST DLA CIEBIE! Na czym polega praca Osobistej Stylistki?

Jeśli kochasz modę, pracę z ludźmi, ubrania – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

W ostatnim odcinku mojego podcastu SEKRETY WIZERUNKU, podzieliłam się z Tobą tym, jak wiele możliwości daje praca w tym zawodzie. Jeśli nie słuchałaś tego odcinka, gdzie również rozmawiam z moim gościem Stylistką Ślubną – wysłuchaj tego podcastu TUTAJ.

Praca Osobistej Stylistki daje mnóstwo możliwości, w których możesz spełniać się jako osoba pracująca w tym zawodzie.

Będąc Stylistką możesz:

1. Pracować w sklepie odzieżowym i doradzać klientom indywidualnym, pomagać w doborze fasonu, koloru ubrań i tworzyć dla nich pełne zestawy ubrań.

2. Pracować jako Stylistka Ślubna, gdzie będziesz dobierała garderobę ślubną dla przyszłych par Młodych.

3. Możesz współpracować z fotografami przy sesjach zdjęciowych i tworzyć całe lookbooki dla różnych marek odzieżowych.

4. Możesz pomagać klientkom indywidualnym przy zakupach, organizowaniu garderoby, dobieraniu idealnych kolorów i odnalezieniu ich stylu.

5. Możesz pomagać markom przy organizowaniu pokazów mody, dobierając stylizacje dla konkretnych modelek.

6. Możesz być Stylistką konkretnych magazynów mody.

7. Możesz pisać artykuły o tematyce wizerunku do magazynów prasowych, portali internetowych.

8. Możesz prowadzić warsztaty ze stylizacji.

9. Możesz współpracować z markami odzieżowymi, promując i prezentując ich ubrania.

Jak widzisz praca Stylistki, to duże spektrum działań, z których możesz wybrać dla siebie te, w których będziesz czuła się najlepiej.

Kiedy odbierałam swój pierwszy dyplom 16 lat temu jako Stylistka i Wizażystka ludzie nie wiedzieli czym ja tak naprawdę się zajmuję, pytali mnie ”Czym Ty się zajmujesz, witrażami?

Jak sama widzisz świadomość ludzi była zupełnie inna niż jest teraz. Tym bardziej nie było mi łatwo zacząć pracę w tym zawodzie. Dlatego brałam udział w konkursach, żeby również wypromować pracę Stylistki i Wizażystki i pokazać ludziom, jakie jest to wspaniałe narzędzie do tego, aby czuć się komfortowo.

Zdobyłam Mistrzostwo Polski w Stylizacji i Makijażu Haute Couture oraz zostałam Wicemistrzynią Polski w Makijażu Fotograficznym. Wiele lat pracowałam z klientkami indywidualnymi oraz galeriami, czy markami odzieżowymi. Napisałam książkę „Stylowa Królowa”, w której opisałam cały proces zmiany wizerunku krok po kroku. Na przestrzeni wielu lat ukończyłam wiele szkoleń oraz metodą prób i błędów wypracowałam wiedzę, którą dziś wiem jak zastosować i wiem, że ona działa. Nikt wcześniej nie powiedział mi jak zacząć i co jest ważne w pracy stylistki.

Dlatego teraz zdradzę Ci 3 sekrety, które MUSISZ wiedzieć jeśli chcesz pracować jako Osobista Stylistka.

  • ZROZUMIENIE

Mam na myśli zrozumienie sensu pomagania innym w ten sposób oraz zrozumienie potrzeby drugiej osoby. Musisz wiedzieć, że praca Osobistej Stylistki nie polega tylko na dobraniu odpowiedniego koloru, czy fasonu ubrań, to jest coś o wiele większego. Chodzi o przesłanie, które za tym wszystkim się kryje. Moje wieloletnie doświadczenie pracy w tym zawodzie wielokrotnie pokazało mi, że kobieta chce się po prostu poczuć dobrze w tym, co nosi na sobie. To, co nosi musi dawać jej siłę i komfort. Pamiętaj, że każda kobieta jest inna i Twoje zadanie jest takie, aby odkryć to, co jest pięknego w danej osobie i pokazać to na zewnątrz. Tutaj nie możesz lecieć schematami, to się nie sprawdzi. Dlatego duża empatia i ogromne zrozumienie drugiej osoby jest kluczowe.

  • WIEDZA

Musisz ją posiadać do tego, aby w jaki najlepszy sposób pomóc osobie, z którą pracujesz. Musisz wiedzieć, w jaki sposób odkryć jej styl, tą wisienkę na torcie, o której wspomniałam wcześniej. Pomimo tego, że styl klasyfikujemy na konkretny, to do tego jest jeszcze indywidualność i piękno, które w każdej osobie jest. Bez rzetelnej wiedzy, która jest podstawą pracy, nie dasz rady tego zrobić. Na bazie stylu klientki budujesz wszystko, co jest dalej.

  • TWÓJ WYRÓŻNIK

Co mam na myśli mówiąc Twój wyróżnik? To jest coś, co pozwoli Ci się wyróżnić na tle innych osób, które już w ten sposób pracują. Jestem pewna, że masz coś unikatowego w sobie, czym będziesz mogła się wyróżnić i pokazać, że warto skorzystać z Twojej pomocy. Mnie wyróżnia to, że stworzyłam jedyny taki autorski program zmiany wizerunku w Polsce, gdzie przeprowadzam kobiety za rękę przez cały proces zmiany wizerunku, który został uznany za bestseller roku 2018 przez Law Business Quality jak i również podejście do samych ubrań, które mogą dodać siły i energii każdego dnia.

Jeśli myślisz o pracy jako Osobista Stylistka, prowadzisz butik, marzysz o pracy związanej z ubraniami, modą, przygotowałam dla Ciebie coś specjalnego. Właśnie wystartowały zapisy do mojej pierwszej edycji szkolenia indywidualnego dla Osobistej Stylistki. Poprowadzę Cię za rękę i przekażę Ci niezbędną wiedzę, narzędzia do tego, abyś mogła wystartować w tym zawodzie. Nie tylko przekażę Ci niezbędną wiedzę, ale i również odbędziesz zajęcia praktyczne w galerii handlowej. Już teraz zapisz się na rozmowę ze mną wybierając wolną godzinę w moim kalendarzu TUTAJ.

Do 31 stycznia dostępne bonusy do szkolenia!

Gotowa? Startujemy!

Autor: Agnieszka Nortey

Źródło fot. Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *