Najmodniejsze trendy w manicure na jesień. Sprawdź, co się nosi na paznokciach

Najmodniejsze trendy w manicure na jesień. Sprawdź, co się nosi na paznokciach

Każdą dziedziną naszego życia rządzą trendy. I choć z pewnością świat dzieli się na tych, którzy za nimi podążają i tych, którym są obojętne – warto poznać te obowiązujące w najbliższych sezonach. O trendy w manicure w sezonie jesiennym pytam Joannę Karpuk – stylistkę paznokci, założycielkę marki Joka Nails.

Trendy w manicure – co już za nami?

Co w mijającym letni sezonie Panie nosiły na swoich paznokciach najchętniej?

Powiem szczerze, że ile klientek, tyle gustów, jednak bezwzględnie królowały neony. Kobiety (po kwarantannie domowej chciały szaleć) wybierały odważne róże oraz odcienie łososiowe, całość można było dość często zobaczyć w wersjach ombre. Alternatywą dla klientek lubiących bardziej klasyczne stylizacje był babyboomer. Jeżeli zaś chodzi o kształt, nadal króluje klasyczny migdał, który pięknie wydłuża i optycznie wysmukla dłoń.

Czy któreś z tych trendów przenoszą się również na kolejne sezony?

Na sezon jesienny jak najbardziej. Dalej nadaje się ombre oraz babyboomer. W pierwszym przypadku użyjemy po prostu innej gamy kolorów. Jesienią Panie często decydują się na kolory ziemi: brązy, szarości, zielenie.

Nadchodzące trendy w manicure -co będzie modne tej jesieni?

W tym roku stawiamy na kolory czy raczej naturalne barwy?

Jak w każdym sezonie mamy kilka propozycji do wyboru. Sporo kobiet zdecyduje się na kolekcje nude i pudrowe róże – delikatne i subtelne, paznokcie wyglądają na zawsze świeże. Znajdzie się też grupa Pań, która zdecyduje się na manicure z użyciem kolorów dopasowanych do danej pory roku, tutaj na jesień, Panie już we wrześniu wybierały butelkową zieleń, granaty oraz odcienie musztardowe czy szarości. Różne marki dostępne na polskim rynku wypuściły kolekcje na jesień/ zimę 2020. Wybór jest naprawdę duży.

Czy możemy już jasno określić, jakie konkretnie trendy będą królowały w nadchodzącym sezonie?

To dość trudne pytanie, a odpowiedź to jak wróżenie z fusów, co wybiorą nasze klientki. Patrząc jednak na trendy, na topie będą szarości, popiele, granaty, nieśmiertelna w tym sezonie czerń. Jako dodatki można bardzo ciekawie wmieszać w kompozycje złoto czy srebro oraz namalować tematyczne zdobienia, typu listki, które dopełnią naszą stylizację. Propozycji jest naprawdę wiele, wszystko zależy od wyobraźni stylistki paznokci i upodobań klientek.

Karnawałowe trendy w manicure

Nadchodzący sezon to również karnawał. Czy możemy już wybiec w przyszłość na tyle daleko, aby podpowiedzieć, jak będą wyglądały karnawałowe trendy?

Myślę, że musi błyszczeć! Mieszanka koloru z odrobiną brokatu, można to złamać kilkoma paznokciami w macie i osiągniemy piękny efekt w jak najbardziej karnawałowym stylu. Inspirując się projektantami pracującymi dla najlepszych marek na świecie, można sądzić, że absolutny must have to kolory: popiele i szarości oraz złote i srebrne dodatki. Cekinowe sukienki wieczorowe to bardzo nowoczesny sposób na karnawałowy look. Przy stylizacji paznokci możemy dodać błysku paznokciom dzięki dodatkom typu folia transferowa, lakiery brokatowe czy lśniące paseczki.

Dziękuję.

Elżbieta Stankowiak

Zobacz również inne artykuły MODA/URODA

Fot. Z archiwum Joka Nails

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *