Narzędzia ułatwiające pracę w social media.

Narzędzia ułatwiające pracę w social media.

Dzisiaj przedstawię wam kilka narzędzi, które ułatwią pracę związaną z grafikami do social media niejednej administratorce. Z części korzystam niemal codziennie, a na pewno przy każdym poście na Facebooku lub Instagramie

1. Canva

Idealne narzędzie do tworzenia różnego rodzaju grafik:od prostego logo, wizytówkę, plakat, po posty na różne kanały social media, zaproszenia i wiele innych.
Super narzędzie dla małych biznesów, w których najczęściej właściciele lub wybrani pracownicy obsługują kanały social media. Najważniejsze, że nie musisz znać wszystkich wymiarów niezbędnych do poszczególnych platform, canva pozwala na wybór szablonu. Potem możesz szaleć. Możesz wybrać własną grafikę, lub skorzystać z dostępnych. Niektóre są darmowe, za niektóre trzeba zapłacić 1$. Wykonaną grafikę można udostępnić w kanałach społecznościowych lub pobrać w formie pdf , png lub jpg. Minusem jest ograniczona ilość czcionek zawierających polskie znaki. Ja polecam gorące, jest to jedno z tych narzędzi, bez którego nie mogę się obyć, żałuję, że nie ma wersji na smartfony.
www.canva.com
Przykłady moich prac:

cytat na fb

2. Pickmonkey

Bezpłatne narzędzie do edycji zdjęć, które pozwala na zastosowanie różnych dodatków ze swojej bazy. Baza jest bardzo rozbudowana i różnorodna. Możesz upiększyć swój portret odpowiednim odcieniem ust oraz różu do policzków. Możesz dodać do zdjęcia dziecka kolorowe obrazki. Możesz dodać do zdjęcia swoje logo i wiele innych rzeczy. Sprawdźcie koniecznie!
http://www.picmonkey.com/

3. Pablo

Fajna aplikacja do szybkiego tworzenia grafik z cytatami. Znajdziesz tam gotowe cytaty (po angielsku, chociaż możesz również wstawić swój cytat po polsku, zmienić czcionkę, jej kolor oraz wielkość) oraz obrazki do wykorzystania (chociaż możesz również załadować swoje). Masz możliwość dodania logo, oraz wybrać do jakiego kanału społecznościowego będzie dana grafika. Plik można pobrać na komputer lub wrzucić bezpośrednio do social media.
https://pablo.buffer.com/app

Instagram Lennon

4. Tagxedo

Kreator do tworzenia chmury słów z własnego tekstu lub z tekstów ze strony www. Możesz wybrać kolory, kształty następnie zapisać w pliku jpg lub udostępnić w social media.
http://www.tagxedo.com/app.html

chmura słów 1
Autor: Agnieszka z Social media Mikser.

Social Media Mixer logo

O mnie:
Jestem Agnieszka. Od ponad 10 lat zajmuję się marketingiem. Od kilku lat dokształcam się w marketingu online, biorąc udział w szkoleniach, czytając branżowe pisma, książki i blogi, słuchając podcastów, oglądając webinary, oraz prowadząc działania w kanałach społecznościowych dla małych i średnich firm. Staram się być na bieżąco, dlatego śledzę trendy marketingowe w sektorze MŚP oraz e-commerce.
Pomagam małym i średnim firmom okiełznać marketing online. W trakcie rozmowy z właścicielem danego biznesu buduję w głowie wstępną strategię marketingową, wskazując obszary, w których mogę pomóc. Wsłuchuję się w to, co klient chciałby osiągnąć dzięki wspólnemu działania.
Moim głównym celem jest przekazanie jak największej ilości wiedzy osobom, z którymi współpracuje, aby w późniejszym okresie same mogły pracować nad marketingiem w social media i promocją swojego biznesu.
www.socialmediamixer.pl
www.facebook.com/socialmediamixer4
www.instagram.com/socialmediamixer

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *