Nowa akcja wolontariuszy Schroniska #adoptujseniora nim będzie za późno!

Nowa akcja wolontariuszy Schroniska #adoptujseniora nim będzie za późno!

Miło nam poinformować, że ruszamy z nową akcją promującą starsze psy: #adoptujseniora nim będzie za późno!

W Dolinie Dolistówki znowu mamy jesień, ale jakże inną niż te dotychczasowe. Przez pandemię koronawirusa nie możemy się z Wami spotkać, pójść na wspólny PSAcer czy wypić wspólnej herbatki na czterech łapkach, byście mogli poznać naszych podopiecznych. A w głowach mamy, że zaraz przyjdzie najtrudniejszy czas w schronisku… zima. To trudny czas przede wszystkim dla naszych seniorów.

Dlatego w tym wirtualnym świecie, do którego ostatnimi czasy przeniosło się niemal całe życie, tworzymy miejsce specjalne dla naszych seniorów i nazwaliśmy je: #adoptujseniora nim będzie za późno.

To miejsce na profilu schroniska na FB

Dzięki akcji poznasz seniorów, dowiesz się o nich więcej, przeczytasz, jacy są w oczach swoich wolontariuszy, posłuchasz też opowieści ludzi, którzy podarowali dom starszym psom…

A później to już z górki – jak się zakochasz – dzwoń do schroniska – i #adoptujseniora nim będzie za późno!

Codziennie na profilu będziemy zamieszczać zdjęcie psa do adopcji, pojawią się też historie ludzi, którzy przygarnęli starsze psy z naszego schroniska. Będziemy też przypominać, że adopcja starszego psa to tylko 1 zł.


W schronisku przebywa 44 seniorów i seniorek. Najstarszych psów, powyżej 10 roku życia jest blisko 30. Od początku roku domy znalazło 26 najstarszych psów.

Magda Szczuka, wolontariuszka:

Nie mamy w tym momencie dużego pola do popisu. Wszelka promocja naszych psów odbywa się w internecie. A przed nami zima, której się boimy. Zima spędzana w schronisku to trudny czas dla psa starszego. Już od początku jesieni, gdy byliśmy świadomi tego, że druga fala idzie i życie publiczne nie wróci do normy, zastanawialiśmy się co będzie dalej z psami. Cieszymy się, że nie jesteśmy od nich odizolowani. Nasza obecność jest dla nich ważna, ale gdy tylko my z nimi spędzamy czas to nie zmienia sedna ich sytuacji. Nadal pozostają bezdomne. Oczywiście adopcje cały czas są, o czym wiedzą doskonale ci, którzy śledzą naszego fanpage. Ale najbardziej teraz zależy nam by znalazły się domy dla tych psów, którym zostało już mniej niż więcej czasu. Przysłowiowy ciepły kąt to nie tylko takie wyrażenie. Im naprawdę jest potrzebny ciepły, suchy i cichy kąt by wygrzać stare kosteczki. Nawet budy ze słomą nie dadzą tego ciepła co kanapa, wiadomo.

Materiały Organizatora Akcji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *