O Projekcie Kobieta i o tym, że warto zmieniać swoje życie.

O Projekcie Kobieta i o tym, że warto zmieniać swoje życie.

Rozmowa z Renatą Wroną współzałożycielką Projektu Kobieta, właścicielką Prime Image, coach’em i trenerką rozwoju osobistego, mentorką.
Facebook.com/CoachRenataWrona 

OP. Gdyby miała Pani w skrócie opisać czym jest Projekt Kobieta, którego jest Pani współzałożycielką?

RW. Projekt Kobieta założony przez Agnieszkę Bezubik, Katarzynę Prus i mnie – Renatę Wronę, powstał z potrzeby serca, aby wspierać wszystkie kobiety bez względu na ich status społeczny, materialny czy wiek w ich rozwoju, w odnajdywaniu poczucia własnej wartości, poszukiwania bezpieczeństwa, zdrowia i szczęścia. Jesteśmy przekonane, że każda kobieta jest wyjątkowa i ważna. Chcemy pokazać kobietom, że zawsze jest czas na zmianę jeśli nie czuje się szczęśliwa czy bezpieczna ma prawo zmieniać wiele w swoim życiu, ma prawo prosić o pomoc i szukać wsparcia.

OP. Jaka jest Pani rola w tym projekcie?

RW. Jako trenerką rozwoju osobistego i coach oraz specjalistka od komunikacji, kreowania marki osobistej i mentorka, wspieram panie w ich pracy nad sobą, wzmacniam w nich poczucie własnej wartości, ustalam wraz z nimi ich mocne cechy, o których wcześniej one same nie miały pojęcia. Pokazuję jak zadbać o swój wizerunek, jak wyglądać i zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Wskazuję możliwości rozwoju i drogi wyjścia z trudnych sytuacji.

OP. Niedawno w Białymstoku odbyła się konferencja organizowana właśnie przez Projekt Kobieta, planujecie Panie więcej takich eventów?

RW. I Konferencja w Białymstoku „Coaching w rozwoju kobiety” pokazała nam jak wiele jest w Białymstoku silnych, wspaniałych kobiet otwartych na rozwój, poszukujących odpowiedzi na nurtujące je pytania. To było wspaniałe spotkanie i już dziś wiem, że chętnie będę wracała do Białegostoku. Zresztą już 16 stycznia będę miała okazję spotkać się z niektórymi Paniami na organizowanym przeze mnie warsztacie „Mapa Marzeń”. Konferencję „Coaching w rozwoju kobiety” planujemy w przyszłym roku przeprowadzić w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Planujemy również więcej eventów skierowanych do kobiet.

OP. W jednym z Pani postów możemy przeczytać „już dziś wiem, że w życiu nie chodzi o to, aby zadowalać innych, zapominając o sobie, że ważne jest to czego chcę ja sama i tylko kochając siebie samą, mogę kochać resztę świata.” Jako coach stara się Pani przekazać innym tą prawdę?

RW. Tak, kobiety mają skłonność w trosce o innych do zapominania o sobie. Czujemy się źle rezygnując ze swoich marzeń, pasji i choć robimy to z miłości, aby spełniać marzenia bliskich nam osób, to często doprowadza to do braku szacunku do siebie i do frustracji. A będąc nieszczęśliwe nie możemy w pełni uszczęśliwić bliskich. Dlatego namawiam Panie do zajrzenia w głąb swojego serca i spytania siebie czego pragnę, o czym marzę i konsekwentne dążenie do swoich marzeń. Kobiety też często są bardzo krytyczne w stosunku do siebie, wciąż jesteśmy za szczupłe, za grube, za małe, za wysokie, nie takie oczy, nie taka fryzura…i tak bez końca. Ja namawiam kobiety aby spojrzały na siebie łaskawym okiem, okiem miłości do siebie. Przecież gdy zakochujemy się w mężczyźnie to widzimy w nim kogoś idealnego, z czasem dowiadujemy się, że ideałów nie ma, ale wtedy już kochamy tego mężczyznę prawdziwie z jego zaletami i wadami. Pragnę aby każda kobieta potrafiła dostrzec swoje piękno wewnętrzne i zewnętrzne, aby wiedziała, które zalety można podkreślić, które cechy warto dopracować aby wyglądać i czuć się jeszcze lepiej, ale też które po prostu zaakceptować takie jakie są i nie skupiać się na nich więcej niż to jest konieczne.

OP. W tym celu powstała też firma Prime Image?

RW. Tak, firma Prime Image jest po to aby wspierać osoby indywidualne oraz firmy w budowaniu marki osobistej, firmy i produktu, aby poprzez działania PR wspierać komunikację z otoczeniem. Po wielu latach pracy w korporacji, stwierdziłam, że nadszedł czas na pracę na własnych warunkach i własne ryzyko. Marzyłam o tym aby móc wybierać etyczne firmy i ciekawych ludzi dla których chcę pracować. I tak się stało. Prime Image daje mi możliwość łączenia moich pasji komunikacji, coachingu i pracy trenera i rozwijania mojej nowej pasji pisania książek dla kobiet.

OP. W 2016 r. ukaże się Pani książka „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość” ,
Zdradzi nam Pani szczegóły, to coś w rodzaju przewodnika jak być kobietą spełnioną?

RW. Tak, jest to przewodnik dla kobiet, który zawiera dużo osobistych pytań do czytelniczki. Te pytania pomogą jej w zrozumieniu i pokochaniu siebie. Prowadząc sesje coachingowe, spotykam wiele mądrych, pięknych kobiet, które żyją w świecie wymyślonym przez kogoś innego, robią rzeczy na które nie mają ochoty, nie czują się szczęśliwe, ale boją się zmiany. Pragnę umocnić kobiety w przekonaniu, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia. To naprawdę jest możliwe! Dlatego właśnie powstała ta książka. Chciałabym być dla czytelniczki towarzyszką podróży w drodze do zmiany: zmiany – takiej jaką ona sama sobie wybierze. Pracując z kobietami wiem, że każda ma w sobie wielką siłę i moc sprawczą, potrzebuje tylko bodźca, który ją odblokuje i pokaże, że ona też może być szczęśliwa.

Dziękujemy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *