„Od 17 lat jestem szczęśliwym człowiekiem – robię to, co kocham” dr Ewelina Górska

„Od 17 lat jestem szczęśliwym człowiekiem - robię to, co kocham” dr Ewelina Górska

Pomagać ludziom i sprawiać by byli szczęśliwi można na wiele sposobów. Czy dziecięce marzenia o byciu superbohaterką można przekuć w rzeczywistość? Odpowiada – dr Ewelina Górska z HBC Med.

Obcasypodlasia.pl: Małe dziewczynki marzą o tym, aby zostać baletnicą, księżniczką, gwiazdą filmową. Ty chciałaś zostać właśnie lekarzem? Czy medycyna pojawiła się w Twoim dorosłym już życiu?

dr Ewelina Górska: Jak każde dziecko miałam poczucie misji: chciałam zostać superbohaterką. Z czasem urosło we mnie przekonanie, że będąc właśnie lekarzem, mogę pomóc wielu ludziom zmienić życie   -na lepsze, pomóc im być szczęśliwszymi. Czasem było ciężko poświęcać niemalże cały czas na edukację, ale od 17 lat jestem szczęśliwym człowiekiem – robię to, co kocham.

Lekarzem ze specjalizacją – neurolog.

dr Ewelina Górska: Tak, moja pierwsza specjalizacja-neurologia, bardzo pochłaniała całe zasoby energetyczne, jakimi dysponowałam. Trudne przypadki kliniczne, skomplikowana diagnostyka, nierzadko stawałam wobec choroby bezradna- niestety medycyna nie na każde schorzenie ma gotową receptę. Spotykałam cierpiących, często też sfrustrowanych chorobą i systemem lecznictwa w Polsce Pacjentów. Potrzebowałam zmiany. Od kilku lat odnalazłam się w medycynie estetycznej. Tu zabiegami – dobranymi indywidualnie dla każdej twarzy – mogę spowodować dużą zmianę na korzyść. Efekt jest przewidywalny. Doskonała znajomość anatomii, nowoczesne technologie, renomowane produkty i wyczucie estetyczne, pozwalają w sposób bezpieczny i długotrwały pomóc każdemu zainteresowanemu.

To dlatego zdecydowałaś się na dodatkową dziedzinę medycyny – medycynę estetyczną?

dr Ewelina Górska: Wybrałam medycynę estetyczną, gdyż łączy dwie moje pasje: uprawianie medycyny i kreowanie piękna. Tak naprawdę od początku moja droga zawodowa łączyła się z iniekcjami neuromodulatora, jakim jest toksyna botulinowa. Podawałam Botox w schorzeniach neurologicznych takich jak: dystonia, połowiczy kurcz twarzy, spastyka poudarowa, nadpotliwość, bruksizm czy migrena. Potem tylko mały kroczek przeniósł mnie do leczenia niedoskonałości skóry.

Po tym „małym kroczku” wystarczyło to wszystko odpowiednio zorganizować. Tak powstał Health Beauty and Care?

dr Ewelina Górska: Kiedy urodziłam drugie dziecko praca w szpitalu z dyżurami nocnymi i w ciągłej dyspozycji zawodowej stała się niemożliwa. Aby skutecznie łączyć życie osobiste i realizować pasje zawodowe postanowiłam założyć przedsiębiorstwo lecznicze, gdzie ustaliłam zasady przyjmowania Pacjentów zgodne z moimi osobistymi przekonaniami – nt. jak powinno wyglądać opieka zdrowotna.

Jaka oferta czeka na Pacjentów w HBCMed?

dr Ewelina Górska: W HBCMed poprawiamy samopoczucie poprzez zabiegi estetyczne. Ważne jest dla mnie, aby efekty poprawiania urody były naturalne i dopasowane do osobowości odbiorcy. Stawiam na profesjonalną biorewitalizację skóry, ale lubię też wykonywać efektowne zabiegi: korektę nosa kwasem hialuronowym, wolumetrię czy modelowanie linii żuchwy, powiększanie ust. Odmładzamy i usuwany niedoskonałości skóry przy pomocy lasera erbowo-jagowego, ujędrniamy HIFU, podajemy skinboostery dla doskonałego nawilżenia skóry, odmładzamy kolagenem Linerase lub osoczem bogatopłytkowym Regeneris, stymulujemy skórę do odnowy Nucleofillem  czy też Sunekosem. Ostatnio pobudzamy też odrost włosów peptydową terapią skóry owłosionej głowy, zapobiegamy wypadaniu i przerzedzaniu włosów osoczem z czynnikami wzrostu.

Medycyna z pewnością jest czasochłonną dziedziną. W jaki sposób lubisz odpoczywać? Jak spędzasz wolny czas?

dr Ewelina Górska: Lubię kontakt z naturą i ruch na świeżym powietrzu. Odpoczynek w domowym zaciszu, wśród drzew i łąk ładuje mi akumulatory. Często weekendy spędzam na szkoleniach- w medycynie estetycznej dużo się dzieje, a ja chcę być na bieżąco z nowinkami.

Dołączyłaś do grona Ekspertów współpracujących z moim portalem. Jakich artykułów możemy się spodziewać?

dr Ewelina Górska: Chętnie podpowiem, jak dbać o skórę, aby spowolnić procesy starzenia i jakie zabiegi są godne polecenia, aby lepiej wyglądać, a przez to – czuć się komfortowo. Bo w medycynie estetycznej nie chodzi wcale o prasowanie zmarszczek czy powiększanie niektórych elementów twarzy. Rzecz w tym, aby czerpać satysfakcję z atrakcyjnego wyglądu, pomimo upływu lat i mieć zdrową, zadbaną skórę. Czyli stawiamy na dobre samopoczucie- czego wszystkim czytelniczkom OP życzę. Pozdrawiam Ewelina Górska- Wasz lekarz medycyny estetycznej.

Dziękuję za rozmowę.

Elżbieta Stankowiak

Fot. Z archiwum dr Eweliny Górskiej

Zobacz również: „Medycyna estetyczna – czy są powody, aby się jej bać? Na co zwrócić uwagę wybierając placówkę i zabieg? O tym rozmawiamy z Eweliną Górską z Health Beauty and Care”.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *