Odpowiednia garderoba na wakacyjne, letnie dni

Odpowiednia garderoba na wakacyjne, letnie dni

Wakacje to czas wypoczynku i swobody – tylko podczas urlopu można pozwolić sobie na luźny, a nawet frywolny styl. Jest to czas odpoczynku od codzienności, obowiązków zawodowych i uniformu. Latem można pokazać więcej ciała i nosić ubrania, które specjalnie czekają na tę okazję, dotychczas schowane głęboko w szafie.

Chętnie zakładamy wygodne sandały, trampki i mokasyny, zwłaszcza gdy przez cały rok nosimy wysokie obcasy. Tak, jak nasz umysł potrzebuje odpoczynku, tak samo ciało, a w szczególności stopy w czasie wakacji muszą oddychać i odpocząć. Do tego rodzaju butów nie nosimy skarpetek. Co zgrywa się z takim obuwiem? Szorty dżinsy i krótkie spodenki.

Podczas wakacji nawet panie o większych rozmiarach mogą sobie pozwolić na krótkie spodenki i sukienki. Ważne, aby nie zakłócić proporcji i znaleźć umiar w odsłonieniu ciała.


Lato to także okazja do wyjazd nad wodę, na plażę i do kurortów wypoczynkowych. W takich miejscach nosimy plażowe sukienki, kapelusze a po ulicy możemy paradować nawet boso i w stroju kąpielowym.

Nasze ubrania podobnie jak lato, powinny mienić się wszystkimi kolorami tęczy. Pod żadnym pozorem nie powinnaś nosić ubrań w ciemnym kolorze, a już na pewno nie w czarnym.


Nie tylko kolor jest ważny, ale także materiał, z jakiego zostały uszyte ubrania. W wysokich temperaturach sztuczne tkaniny stanowią dodatkowe utrudnienie. Naturalne tkaniny zmniejszają pocenie się i zapewniają większy komfort noszenia.

Biel ubrań sprawia, że mniej doskwierają promienie słoneczne. Czy to prawda? O tym na pewno przekonał się każdy z nas. Co więcej – w czasie upałów zdecydowanie lepiej wyglądasz w jasnych niż w ciemnych spodniach.

Autor: Małgorzata Kosiak

Od 10 lat wydobywa z ludzi prawdziwie piękno. Jako doradca w zakresie wizerunku osobistego dokonuje analizy sylwetki, analizy kolorystycznej, przeglądu szafy, a także towarzyszy klientkom podczas zakupów. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla tych, którzy chcą zmienić swój wygląd i wypracować unikatowy styl. Autorka książki „Dobry wizerunek”. Książka do nabycia na www.dobrywizerunek.com.pl .

Fot. Archiwum Autora.

Share

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *