Oto najmodniejsze trendy makijażowe tego sezonu!

Oto najmodniejsze trendy makijażowe tego sezonu!

Czerwień do potęgi, czyli najpiękniejszy kolor jesieni. Lato przeminęło z żółcieniem i fuksją, a jesień witamy czerwienią. I dobrze, bo nie ma bardziej kobiecego koloru. Czerwień dodaje animuszu i seksapilu. Można odnieść wrażenie, że jesienią ten kolor dosłownie eksploduje we wszystkich trendach modowych stylizacji, także w makijażu!

Czerwień przybiera różne formy: od subtelności do manifestu, od tej najbardziej jaskrawej, poprzez karminowy i koralowy odcień, aż do zgaszonego rubinu i cynobru. Dzięki temu pasuje wszystkim typom kolorystycznym, jeśli tylko lubimy ten kolor. Odrobina czerwieni w kosmetyczce może okazać się bardziej uniwersalna, niż ta w garderobie.

Po wielu sezonach powoli rozstajemy się z matowymi szminkami. Aż do połowy nadchodzącego sezonu wiosennego na naszych ustach zagoszczą metaliczne oraz bardzo błyszczące wykończenia, a także mocno nasycone pigmenty.

Połyskliwe, metaliczne odcienie powiększają optycznie usta i mocno przyciągają wzrok, dlatego reszta makijażu powinna pozostać naturalna, najlepiej matowa.

By uniknąć ciężkości, mocną czerwień nośmy w towarzystwie nagiej skóry i lekko podkreślonych brwi. Jansa konturówka i ciemniejsza o parę tonów szminka nałożona na środek warg pozwoli uzyskać pożądane tej jesieni wrażenie gradacji koloru. Podobnie rzecz ma się z łączeniem pomidorowych odcieni z fuksją. Nowością jest odrobina złotego cienia lub błyszczyku, który nakładamy na środek ust.

Czerwone usta sprawdzają się w każdej sytuacji od codziennych, po wieczorowe. Czerwień nie ma sobie równych, jeśli chodzi o podkreślanie urody, a usta w tym odcieniu mogą stanowić jedyny, mocny element makijażu, nieodmiennie podnoszący pewność siebie. Czerwone pomadki czy błyszczyki nosimy na tle nieskazitelnej porcelanowej cery. Jedyne, co musisz, to mocno wytuszować rzęsy.

A co z makijażem oczu? Co będzie modne?

Zdecydowanie kreski na powiekach – w grę wchodzą wszystkie kolory i wersje (cienkie, grube, kocie oko, kreska w załamaniu powieki…). Modna jest geometria i mat, a jeśli cienie to te matowe, bo właśnie takie najlepiej wyglądają w połączeniu z metalicznym kolorem na ustach.

UWAGA! Pewność siebie – to najseksowniejsza rzecz pod słońcem. Wtedy wyglądasz świetnie nawet wtedy, gdy jesteś nieumalowana.

Autor: Anna Sass Obrycka – zajmuje się wizażem, poprzez swoją pasję wydobywa z kobiet to co najpiękniejsze. Dzieli się także nią z innymi kobietami prowadząc szkołę wizażu Anna Sass Make up & Stylist.

Autor fot. Michał Obrycki

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *