Podlasianka wykonuje rekonstrukcje sutka po mastektomii

Podlasianka wykonuje rekonstrukcje sutka po mastektomii

Październik to wyjątkowy miesiąc, poświęcony profilaktyce raka piersi. Kiedy Karolina Kędzia opowiedziała mi o swoich działaniach wspierających kobiety po mastektomii, obie zdecydowałyśmy, że opowie o tym na łamach mojego portalu.

Dlaczego?

Ponieważ temat jest bardzo ważny. Niestety często pacjentki podchodzą do niego stereotypowo, obawiając się dużych kosztów i nie wiedząc, że zabieg jest dostępny u nas w Białymstoku.

Wspólnie z Karoliną postanowiłyśmy rozwiać te stereotypy.

Salon Urody Capri w Białymstoku to, przyjazne klientkom miejsce, w którym oprócz tego, że miło spędzą czas, mają do wyboru szeroką gamę zabiegów i usług. Jednak wyróżnia go szczególnie jedna z usług.

Wykonujesz rekonstrukcję sutka kobietom po mastektomii. Kiedy zrodził się pomysł na to, aby wspierać kobiety po tym zabiegu?

W momencie, w którym zaczęłam przygodę z makijażem permanentny ponad 9 lat temu, nawet nie spodziewałam się, że tak rozwinę swoje umiejętności w tej dziedzinie i zapragnę pomagać kobietom i mężczyznom po przebytych chorobach. Nawet nie pamiętam jak zrodził się pomysł, ale wiedziałam, że chce wykonywać makijaż permanentny medyczny kobietom po mastektomii. Inspirujące historie moich klientek i ich rodzin, ich historie i determinacja w walce z chorobą dały mi motywację do działania. Pewnego zimowego poranka około 1.5 roku temu obejrzałam filmik na internecie o kobietach, które przybyły walkę z nowotworem piersi i postanowiłam, że chcę wspierać kobiety na Podlasiu i wykonywać im pigmentację medyczną.


Zdawać by się mogło, że najważniejszy w procesie leczenia jest powrót do zdrowia. Jednak często dla kobiet po mastektomii bardzo istotny jest również aspekt wizualny – powrót do stanu sprzed amputacji.

Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej to niezwykle ważny element terapii powrotu do zdrowia pacjentek po przebytej chorobie nowotworowej. Ma na celu podniesienie własnej samooceny, polepszenie samopoczucia pacjentek oraz pozwala odzyskać dobry stan psychiczny, co ma ogromny wpływ na stan zdrowia pacjentki. Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki wykonuje się kobietom po mastektomii oraz rekonstrukcji piersi i zazwyczaj jest to końcowy etap odtworzenia naturalnego wyglądu klatki piersiowej pacjentki.

Na czy polega i jak wygląda zabieg?

Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej polega na implantacji (umieszczaniu) pigmentu pod skórą, barwnikiem medycznym (pigmenty medyczne certyfikowane) i ma na celu jak najbardziej naturalne odtworzenie struktury, tekstury i koloru do złudzenia przypominającą naturalną otoczkę. Artystyczne kreowanie wizerunku aureoli daje niesamowity efekt trójwymiarowości nawet piersi bez przeszczepu rekonstrukcji sutka i implantu z silikonem. Pigmentacja medyczna daje ogromne możliwości zmiany, koloru, kształtu oraz wyrównania brakujących elementów, czy też kamuflażu blizn na piersiach kobiet. Mamy różne możliwości stworzenia otoczki brodawki sutkowej i zależy to od stanu piersi pacjentki. Kształt dobieramy do naturalnej brodawki, wiernie odtwarzając jej zarys lub artystycznie kreujemy wymarzony kształt i kolor sutka.

Czy Panie po mastektomii często decydują się na taki zabieg? Jak to wygląda u nas w stosunku do innych regionów Polski?

Niestety na Podlasiu nie jest to zabieg bardzo popularny w porównaniu do innych regionów Polski. Często kobiety martwią się, czy jest to bezpieczne i potrzebne. Jednak już po krótkiej rozmowie i przedstawieniu efektów cieszy się dużym zainteresowaniem.

Miałyśmy już okazję o nim rozmawiać kilkukrotnie. Odniosłam wrażenie, że nie traktujesz tego, jak kolejnej usługi w Twojej ofercie, ale jako swoją – ośmieliłabym się powiedzieć – misję.

Niesienie pomocy kobietom, choć w tak niewielkim stopniu, daje mi ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy. Jeśli choć na chwilę kobiety dzięki temu zabiegowi poczują się lepiej, będę opowiadać, przekonywać i namawiać, że warto wykonać zabieg rekonstrukcji brodawki.

Odnoszę wrażenie, że ten temat może być postrzegany nieco stereotypowo. Panie mogą z góry zakładać, że musi być to coś, na co je z pewnością nie będzie stać. Rozwiejemy nieco ten stereotyp?

W swojej pracy zawodowej, jako linergistka wykonuję nie tylko pigmentację medyczną( po chorobach związanych z utratą brwi, rzęs i z rozczepieniem wargi), ale również estetyczną, czyli makijaż permanentny okolicy twarzy. Pigmentacja medyczna to niejedyny rodzaj makijażu permanentnego w moim salonie. Rekonstrukcję brodawki sutkowej wykonuję w ramach akcji makiJAż, która skierowana jest do kobiet, pacjentek onkologicznych w trakcie radio i chemioterapii. Wykonuję to charytatywnie za przysłowiowy jeden uśmiech oraz rekonstrukcję brwi utraconych po leczeniu chemioterapią w cenie kosztów pigmentów.

Szczegółowych informacji dotyczących zabiegu udziela Karolina Kędzia Salon Urody Capri.

Fot. Lawreszuk.eu

Zobacz równieżSalon Urody Capri #BeautyStok- czyli miejsca z branży beauty w Białymstoku, które…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *