Podlaskie w teledyskach Sanah

Podlaskie w teledyskach Sanah

I to jest dobra wiadomość – wymarzona promocja w prezencie od najpopularniejszej obecnie polskiej artystki młodego pokolenia. Sanah nagrała serię 10 singli zainspirowanych poezją. Dwa z nich nagrała w województwie podlaskim.

Teledysk „Nic dwa razy” ekipa nagrała we wrześniu nad Bugiem, we wsi Wojtkowice-Glinna w gminie Ciechanowiec, przy… sadzie Mirosława Reczko (dyrektora szpitala w Bielsku Podlaskim). „Pewnie ich jabłka przyciągnęły” – żartuje w internecie.

Na teledysku widać też pływające krowy Bolesława Młynarczuka (Gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda nad Bugiem”), który również wystąpił w teledysku.

Kolejny teledysk ucieszył za to pewnie mieszkańców gminy Mielnik. Teledysk „Do * w sztambuch” zaczyna się przed cerkwią Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” w Koterce. A później w roli głównej są m.in. pobliskie Tokary przy polsko-białoruskiej granicy czy Werchliś (w 2-giej minucie) już w województwie lubelskim. „O i jakuju choroszu chustoczku światocznu nadiahnuła. Matuszka prima sort” – pisze na Facebooku portal „Howorymo po swojomu”.

Na YouTube, na kanale Sanah znajdziecie playlistę „Poezyje” z 10 singlami, zainspirowanymi wierszami m.in. A. Mickiewicza, J. Słowackiego, W. Szymborskiej, A. Asnyka, K. K. Baczyńskiego, J. Tuwima.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.