„Postawiłam na siebie, wywróciłam wszystko do góry nogami” Z cyklu kobieta z pasją Justyna Krawczyk

„Postawiłam na siebie, wywróciłam wszystko do góry nogami” Z cyklu kobieta z pasją Justyna Krawczyk

Czuje, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych jednocześnie pamiętając, że kiedyś musiała postawić ten pierwszy krok, aby dziś właśnie tak się czuć. Codziennie uparcie realizuje swoją receptę na szczęście i stara się ukierunkować innych na drogę prowadzącą do ich własnego szczęścia.

ObcasyPodlasia.pl: Twoja historia zaczęła się tak jak wiele podobnych. Pracowałaś w firmie z której postanowiłaś odejść i postawić na siebie. Od czego to wszystko się zaczęło?

Justyna Krawczyk: Zaczęło się od marzenia i wielkiego pragnienia robienia tego, co naprawdę kocham. Myślałam o własnej firmie od dłuższego czasu, ale nigdy nie była to odpowiednia pora. Świetnie zarabiałam, pracowałam w dużej amerykańskiej korporacji, miałam pracę o której marzy wiele osób. Trudno było to porzucić mimo, że nie czułam się tam dobrze i wykonywałam pracę, która z pasją nie miała nic wspólnego.
Czekałam na przyjście na świat mojej córeczki. Siłą rzeczy miałam więcej czasu na rozmyślania, musiałam zwolnić. Okazało się, że uczucie to jest tak silne, że zaczęłam robić plany, rozrysowałam strategię i wizualną część strony internetowej i firmy.

Po powrocie z urlopu macierzyńskiego okazało się, że firma w której pracowałam już nie jest za bardzo mną zainteresowana. Uznała, że jako mama nie będę już tak dostępna i zaangażowana i zaproponowała mi dużo niższe stanowisko.

Doszłam do wniosku, że to jest najlepszy moment na taką decyzję i rozstanie. Gdy odchodziłam z pracy, miałam już gotową stronę, produkty i mnóstwo entuzjazmu ale też dużo strachu w sobie.

Jesteś licencjonowaną Style Coach. Na czym polega Twoja praca?

Style Coach to osoba, która łączy w sobie kompetencje zarówno osobistej stylistki jak i life coacha. Zgłaszało się do mnie wiele kobiet. Tylko część z nich potrzebowała pomocy w zakresie wizerunku zewnętrznego. Większość potrzebowała pomocy w zakresie niskiej samooceny. Dlatego postanowiłam połączyć oba te światy i dać kobietom tego, czego naprawdę potrzebują.

Dlaczego wiedzę z tego zakresu musiałaś zdobywać aż w Londynie?

Szukałam takiej szkoły w Polsce ale jej nie znalazłam. Style Coaching Institute w Londynie stworzył ofertę jakiej szukałam i nie znalazłam w żadnym innym miejscu na świecie.

Zależało mi na najlepszej szkole gdyż uważam, że warto uczyć się od najlepszych. Miałam wielkie plany i marzenia i zdawałam sobie sprawę z tego, że muszę w siebie zainwestować, aby móc zaproponować innym coś naprawdę wartościowego. Szkoła brytyjska spełniła moje oczekiwania a ja wypłynęłam na szerokie wody i zaczęłam pomagać kobietom w całej Polsce zmieniać swoje życie na lepsze.

Czym zajmuje się Twoja firma – Jak Być Szczęśliwą Kobietą. Jej nazwa roztacza wizję przekazywania kobietom tego jak mają odnaleźć drogę do własnego szczęścia. A jak jest w rzeczywistości?

Moja firma zajmuje się przeprowadzaniem kobiet przez zmiany. Ale nie jedynie wyglądu a również tego, co w środku. Zaczynamy od zmiany wizerunku, robimy przegląd szafy, idziemy na zakupy, zmieniamy fryzurę ale potem zabieramy się za większe zmiany. Pracujemy na „kole życia” na którym oznaczamy obszary, które chcemy poprawić. Może to być praca, rodzina ale również niska samoocena, zdrowie etc… Wspólnie stawiamy cele a potem je realizujemy. To znaczy realizuje moja klientka a ja jestem obok jako wsparcie i motywacja.

Oprócz klientek indywidualnych prowadzę również grupowe warsztaty motywacyjne, szkolenia dla firm z dress codu oraz szkolenia dla stylistów. Jestem też autorką szkoleń dla marek odzieżowych, autorką publikacji w czasopismach kobiecych oraz prelegentką podczas konferencji motywacyjnych i biznesowych. Pojawiam się w wielu miejscach, aby kobiety mogły dowiedzieć się, że jestem i czekam na wszystkie te, które są gotowe na zmiany.

Ty sama jesteś szczęśliwą kobietą?

Dziś z całą pewnością i pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że TAK. Ale nie zawsze tak było. Przeszłam długą i wymagającą drogę, aby być dziś tu, gdzie jestem. Pracowałam nad swoją niską samooceną latami. Najpierw sama przeszłam swoją terapię, aby dziś móc pomagać innym kobietom. Z dziewczyny niepewnej, pełnej kompleksów i braku wiary w siebie stałam się silną i pewną swojej wartości kobietą. Postawiłam na siebie, wywróciłam wszystko do góry nogami. Rozwiodłam się po to, aby dać sobie szanse na prawdziwą miłość. Pożegnałam się z toksycznymi relacjami, po to, aby dać sobie przestrzeń na przyjęcie wspaniałych ludzi. Zrezygnowałam z pracy w prestiżowej korporacji po to, aby zrealizować swoje najbardziej prestiżowe marzenie – robić to, co kocham i to na własnych zasadach.

Dziś mija już pięć lat odkąd stworzyłam swoją firmę Jak Być Szczęśliwą Kobietą i nic mnie już nie zatrzyma w realizacji marzeń. Właśnie startuję z kolejnym projektem i otwieram międzynarodową szkołę dla stylistów New Style Academy. Dziś już nie wątpię w to, że to będzie duży sukces.

Czym jest dla Ciebie spełnienie? Udało Ci się osiągnąć?

Kiedyś usłyszałam, że kobieta spełniona to taka, która posiada dziecko. Nigdy nie rozumiałam tego stwierdzenia, bo ja mając malutkie dziecko nie czułam się wcale spełniona a potwornie zagubiona i przestraszona. Oczywiście moja córeczka daje mi ogrom radości i spełniania ale pełne szczęście to oprócz Nataszki również piękny związek oparty na prawdziwym i głębokim uczuciu oraz codzienne spełnienie w pracy, którą kocham, którą sama stworzyłam.

Napisałaś też książkę. Opowiedz nam proszę o niej.

Książka „Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków” to przede wszystkim dowód na to, że jak bardzo czegoś chcemy, to bardzo wiele możemy osiągnąć. Było wiele osób wokoło, które mówiły, że nie jestem pisarką i pisać nie powinnam. Jednak uparłam się i uwierzyłam w siebie. Postanowiłam zrealizować marzenie wbrew temu, co mówią inni.

Książka znalazła wiele odbiorców i zebrała fantastyczne recenzje. Może dlatego, że ta historia jest prawdziwa. Nie mówi jednak tylko o mnie ale też pokazuje wiele innych przykładów kobiet, które marzyły o innym życiu i postanowiły zaryzykować i zmienić to, co im nie odpowiada. Ta książka to przykłady dziesiątek kobiet, które zmieniły swoje życie na lepsze.

Podpowiedz nam gdzie możemy kupić Twoją książkę?

Książka jest do kupienia na mojej stronie, a dokładnie tutaj.

Na swoim blogu udaje Ci się nakłonić kobiety do tego, aby zdradziły swoją receptę na szczęście. A jaka jest Twoja recepta?

Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że każda z nas może napisać swoją receptę sama. Warto inspirować się innymi ale recepta na szczęście powinna być napisana przez nas same.

Dla mnie szczęście to życie w zgodzie ze sobą. To poczucie, że codziennie wykorzystuję czas i dzień który dostałam. To robienie tego, co kocham. To poczucie wolności i życia pełną parą. To rodzina do której codziennie wracam. To wspólny czas i wartości na których buduję swoją przyszłość. Czuję, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Ale wiem, że kiedyś musiałam postawić ten pierwszy krok, aby dziś właśnie tak się czuć.

Dziękujemy.

Autor fot. Piotr Furtak

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.