Powrót do szkoły – jak sobie poradzić?

Powrót do szkoły - jak sobie poradzić?

Koniec wakacji, rozpoczęcie roku szkolnego. To głównie z tymi wydarzeniami kojarzymy dzisiejszą kartkę z kalendarza. Przynajmniej dzieci i ich rodzice.

Dzisiejsza data u jednych i drugich budzi wiele emocji: radości, ale też niepokoju i lęku. Niestety nadal nie jest to typowy początek roku. Specjalnie na dzisiejszy dzień przygotowaliśmy dla Was zestawienie czterech tekstów, które pomogą Wam poradzić sobie z towarzyszącymi w obecnym czasie emocjami i przetrwać pierwsze oraz kolejne dni roku szkolnego.

Koniec wakacji – strach się bać czy wstyd się cieszyć?

„Koniec wakacji i początek roku szkolnego to wymagający czas zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Wrzesień bardzo wiele zmienia w rodzinach, w których są dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym. Tak jak wracając z urlopu, zajmuje nam trochę czasu, aby znów „wskoczyć” w stary rytm, tak samo przy końcu wakacji czeka nas…”czytaj dalej.

Pomoc dziecku w adaptacji do nowej rzeczywistości w placówkach edukacyjnych

„Jak pomóc dziecku, przygotować je i wspierać w procesie adaptacji do powrotu do nowej rzeczywistości w placówkach edukacyjnych? Podjęcie decyzji o powrocie do placówek edukacyjnych z pewnością stawia wiele pytań, budzi wątpliwości i jest dylematem dla wielu rodziców. Z każdym dniem otwierają się kolejne placówki, które organizują zajęcia opiekuńcze i zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. Wiele rzeczy zmienia się dynamicznie…” czytaj dalej.

10 zdrowych przekąsek dla Twojego dziecka

„Niejedna z Was pewnie głowi się, co dobrego i zdrowego zrobić swoim pociechom do szkoły. Dlatego dzielę się z Wami przepisami na 10 zdrowych przekąsek dla Twojego dziecka. Zaplanowane, zapakowane, dobrze wyglądające i bogate w wartość odżywczą posiłki, to stan idealny, do którego pewnie aspiruje większość mam … ale znamy realia i wiemy, jak na wariata krzątając się rano w biegu po kuchni, dajemy cokolwiek, co jest szybkie i zjadliwe. Specjalnie dla tych najbardziej zapracowanych mam, przygotowałam 10 pomysłów na szybkie FIT PRZEKĄSKI dla ich pociech…” czytaj dalej.

Moja mama boi się szkoły

„Ten artykuł powinnam zacząć jak bajkę. Pewnego razu podczas rozmowy kwalifikacyjnej do prywatnej szkoły podstawowej usłyszałam od jednej z mam: ,,Rozumie Pani, ja płacę, ja wymagam”. Na szczęście…” czytaj dalej.

Zobacz również inne artykuły w zakładce MAMA NA OBCASACH

Źródło fot. Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.