Prestiżowa nagroda. Kobiety doceniły współpracę z białostocką firmą

Nagrody białostockich firm, przyznane na Polish Businesswomen Awards [fot. D. Abramowicz]

Biznesmeni z Białegostoku zostali wyróżnieni w prestiżowym Polish Businesswomen Awards. Jury doceniło wieloletnią, dobrą współpracę Krzysztofa Katryńskiego i Adriana Amstutza z… kobietami. A prowadzoną przez nich firmę uznało za tegorocznego lidera branży meblarskiej.

– Kiedy 10 lat temu zaczynaliśmy naszą przygodę z meblarstwem i kreowaniem przestrzeni w laboratoriach myśleliśmy, że jest to typowo męski biznes. Okazało się, że to… typowo damski biznes. 80 procent laborantów to kobiety – mówi dr Krzysztof Katryński, współwłaściciel firmy Renggli. – Nagrodę Polish Businesswomen Awards traktujemy jako wyraz uznania i docenienie przez kobiety, dla których tworzymy przyjazną przestrzeń do pracy.

– Nasze meble są ergonomiczne, wygodne i do tego na naszą kieszeń. Ale przy współpracy z kobietami ważne są również detale, takie jak na przykład wrażliwość na wybór kolorów. Nam się to udaje – podsumowuje Danuta Katryńska, dyrektor handlowy Renggli na polski rynek. – Wyposażamy od lat na przykład Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, ostatnio też białostockie starostwo powiatowe. Jesteśmy liderem w całej Europie. Stałych klientów mamy na Litwie, w Hiszpanii i we Włoszech. Mieliśmy zapytania nawet z… Omanu, ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na Ukrainie wspieramy rozwój banków mleka kobiecego, które mimo wojny działają. Może uda nam się otworzyć w tym roku bank mleka we Lwowie.

Jury po raz szesnasty doceniło w ogólnopolskim konkursie ważne w świecie kobiecego biznesu: osobowości, marki, instytucje, produkty i miejsca. To wyraźny sygnał dla pań, że warto im zaufać.

więcej pomysłów na wyposażenie wnętrz znajdziesz TU

Renggli jest liderem przede wszystkim produkcji mebli specjalistycznych, laboratoryjnych i medycznych. – Ale bardzo często w przetargach publicznych, które wygrywamy, należy wykonać nie tylko na przykład 200 metrów kwadratowych laboratorium, ale też kilka zapleczy kuchennych, recepcję i biura. My to wszystko potrafimy – wyjaśnia Krzysztof Katryński.

– W produkcji używamy maszyn z najwyższej półki. A przy okazji jesteśmy „eko”, ponieważ energia wykorzystywana przez nas w produkcji pochodzi ze słońca. Wspieramy też resocjalizację, zatrudniamy u siebie kilku więźniów. Bo każdy zasługuje na drugą szansę

dodaje Krzysztof Katryński.

Nagroda „Lider najwyższej jakości mebli” w ramach Polish Businesswomen Awards trafiła do firmy, która „odznacza się najwyższą jakością, profesjonalizmem, etyką w działaniu i innowacyjnością” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Tegoroczną galę Polish Businesswomen Awards…

…swoją obecnością uświetniły gwiazdy polskiego show-biznesu, m.in. Małgorzata Szumowska, Natasza Urbańska, Daria Ładocha, Paulina Krupińska, Monika Chwajoł, Sandra Kubicka, Aleksander Milwiw-Baron.

Podczas poprzednich edycji nagrody odbierali m.in. Martyna Wojciechowska, Maciej Orłoś, Beata Pawlikowska, Tomasz Kammel, Maryla Rodowicz, Irena „Sanah” Jurczak, Jacek Santorski, Ewa Błaszczyk, Jacek Walkiewicz. W tym roku do tego elitarnego grona dołączyli wieloletni wspólnicy i przyjaciele zarazem: Krzysztof Katryński i Adrian Amstutz.

W ubiegłych latach…

…statuetki liderów w plebiscycie Polish Businesswomen Awards w swoich branżach zdobyły również dwie inne, białostockie firmy. Milklab (z kategorii zdrowie, jako „lider profesjonalnego wsparcia kobiet w okresie laktacji”). Danlab (z kategorii: architektura, budownictwo, nieruchomości i wnętrza, jako „lider kompleksowego wyposażenia laboratorium”). Ich właścicielką jest białostocka bizneswoman Danuta Katryńska.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.