PROBLEM WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU

PROBLEM WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU

PROBLEM WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU- kwestia wstydliwa i utrudniająca swobodne codzienne funkcjonowanie.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to dokuczliwa dolegliwość z którą borykają się kobiety w różnym wieku. Dolegliwość jest krepująca i często pacjentki nie mają odwagi by zgłosić się ze swoim problemem do specjalisty, albo nie wiedzą, że są metody leczenia które mogą im pomóc.

W Twojej Klinice pomagamy pacjentkom w różnym wieku. Odwiedzają nas panie w okresie menopauzy, ale też młode pacjentki, które np. urodziły dziecko drogami natury.

Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) problem nietrzymania moczu jest bardzo powszechny. Według badań wysiłkowe nietrzymanie moczu to prawie połowa wszystkich przypadków nietrzymania moczu. Ta kłopotliwa dolegliwość znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn i nasila się wraz z wiekiem. Mimo iż wysiłkowe nietrzymanie moczu uważane jest za problem starszych kobiet, to w dużej mierze dotyczy młodszych pacjentek.

Przyczyn powstawania tej przykrej i krępującej dolegliwości jest wiele. Poza wspomnianymi czynnikami jest jeszcze szereg innych predysponujących do wysiłkowego nietrzymania moczu, np.:

• nadwaga lub otyłość,
• poród po 42 tygodniu ciąży,
• operacje wykonywane w okolicy podbrzusza,
• poród wywołany oksytocyną,
• urodzenie dziecka ważącego więcej niż 4000 g,
• poród trwający ponad 24 godziny,
• zespół Ehlersa-Danlosa,
• palenie papierosów,
• neuropatia cukrzycowa,
• udar mózgu,
• zaparcia,
• przewlekła choroba płuc.

Nietrzymanie moczu jest wynikiem zaburzonego mechanizmu zamknięcia cewki moczowej. Pojawia się podczas wykonywania czynności, które doprowadzają do wzrostu ciśnienia w brzuchu, np. podczas kaszlu, wysiłku fizycznego czy kichania. Czynności te powodują, że mechanizm tłoczni brzucha ulega uruchomieniu. Dolegliwości w postaci nadmiernej ruchomości cewki oraz niewydolności mechanizmu zwieraczowego powodują, że nie może powstać ciśnienie większe niż to w jamie brzusznej, które potrzebne jest dla utrzymania moczu w pęcherzu.

W TWOJEJ KLINICE SPECJALIŚCI GINEKOLODZY przy użyciu nowoczesnego i bezpiecznego lasera CO2 potrafią uporać się z tym krępującym schorzeniem. Zabiegi laserowej ginekologii estetycznej wyróżnia zupełna lub nieznaczna inwazyjność, zupełny brak lub  minimalny okres rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg?

Określony typ impulsów lasera wpływa na stymulowanie produkcji nowych włókien kolagenowych w obszarze powięzi łonowo-cewkowej, znajdującej się pomiędzy przednią ścianą pochwy, a cewką moczową. Struktura ta najczęściej ulega uszkodzeniu w czasie porodów drogami natury, a jej dysfunkcja powoduje objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Działanie energii lasera pobudza fibroblasty do produkcji i regeneracji struktur kolagenowych powięzi łonowo-cewkowej, co w efekcie daje poprawę warunków prawidłowego trzymania moczu. Skuteczność lasera Co2 w leczeniu różnych postaci nietrzymania moczu u kobiet jest potwierdzona doniesieniami klinicznymi.

Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej za pomocą aplikatora promieni laserowych wprowadzanego do pochwy. Energia lasera jest dopasowana do indywidualnej charakterystyki błony śluzowej i grubości ścian pochwy danej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny. Mogą jedynie występować niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz uczucie delikatnego pieczenia w pochwie.

Zabieg polega na 10-15 minutowej ekspozycji ścian pochwy na działanie impulsów laserowych. W obrębie przedniej ściany pochwy ekspozycja jest dłuższa. Ma to na celu dodatkowe pobudzenie wytwarzania nowych włókien kolagenu w obrębie powięzi łonowo-cewkowej.

W większości przypadków zabieg wykonywany jest jednorazowo.

Zabieg jest bezstresowy i bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu nie ma konieczności korzystania ze zwolnienia lekarskiego. Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu Pacjentka musi przedłożyć aktualny wynik cytologii i stopień czystości.

Zdecydowana większość pacjentek odczuwa bardzo dużą poprawę już po pierwszym zabiegu.

Zalecenia po zabiegu obejmują przede wszystkim wstrzemięźliwość seksualną przez okres około miesiąca oraz unikanie gorących kąpieli w wannie oraz sauny przez okres około dwóch tygodni.

Twoja Klinika to dyskretne i komfortowe miejsce, a nasze panie ginekolog sprawiają, że każda Pacjentka czuje się bezpiecznie i zostaje objęta profesjonalną opieką medyczną.

Zapraszamy serdecznie.

Autor: zespół Twoja Klinika
www.twojaklinika.com.pl
www.facebook.com/twojaklinikacompl

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *