„Program 30+” możliwość organizacji staży

„Program 30+” możliwość organizacji staży

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku zaprasza do współpracy pracodawców z powiatu białostockiego. Mamy możliwość organizacji staży w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Program 30+” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Projekt skierowany do osób bezrobotnych, które ukończyły 30 lat i zamieszkują na terenie powiatu białostockiego oraz kwalifikują się do jednej z grup:
– osób długotrwale bezrobotnych, tj. pozostających bez zatrudnienia co najmniej 12 miesięcy (niekoniecznie były zarejestrowane w PUP)
– osób o niskich kwalifikacjach, tj. posiadają wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne lub zawodowe lub średnie.

Pracodawca ma możliwość wskazania we wniosku o organizację stażu proponowanego kandydata do odbycia stażu, spełniającego powyższe kryteria. W przypadku braku kandydata, Urząd może przeprowadzić proces rekrutacji, zgodnie z wymaganiami zawartymi we wniosku.

W ramach projektu staż może być zorganizowany na okres min. 3 miesięcy, podczas których urząd pracy wypłaca stażyście stypendium w wysokości ok. 1 000 zł/m-c. Warto podkreślić, że pracodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją stażu. Jedynym warunkiem jaki musi spełnić to zatrudnić stażystę po zakończonym stażu na okres min. 3 miesięcy.

Zgodnie z założeniami projektu od 01.07.2017 r. udział w projekcie mogło rozpocząć 100 osób bezrobotnych, w tym: 66 kobiet i 34 mężczyzn. Na dzień dzisiejszy do realizacji pozostało tylko 9 staży wyłącznie dla mężczyzn po 30 r. ż. zamieszkałych w powiecie białostockim.

Szczegółowe informacje: PUP w Białymstoku ul. Pogodna 63/1 pok. 309, tel. 85 747 38 09
Wniosek do pobrania.

Materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *