Przez pryzmat Obcasów – literatura fachowa receptą na sukces?

Przez pryzmat Obcasów -  literatura fachowa receptą na sukces?

Jakiś czas temu koleżanka opowiedziała mi o szkoleniu, w którym brała udział. Pojechała do Warszawy na jedno ze spotkań z Kamilą Rowińską. Wiedziałam kim jest i czym się zajmuje Kamila. Jednak nigdy wcześniej nie starałam się zgłębić bardziej wiedzy na jej temat.

Zapał z jakim owa koleżanka opowiadała mi o spotkaniu z Kamilą i książce, którą w jego trakcie nabyła spowodował, że poczułam ciekawość. Zaczęłam czytać życiorys Kamili Rowińskiej, szukać jej publikacji. Los chciał, że jakiś czas później w moje ręce trafiła jedna z jej książek „Kobieta niezależna”. Wpadłam wtedy na pomysł, że to doskonały prezent w konkursie jaki mogłabym zorganizować na portalu. Jednak chcąc się przekonać o czym jest książka najpierw sama postanowiłam oddać się lekturze tej pozycji.

Przyznam, że spodziewałam się treści typu „jesteś diamentem” jednak, to co znalazłam w książce bardzo mnie zaskoczyło, a jeszcze bardziej wciągnęło.

„Kobieta niezależna” to dla mnie potwierdzenie przez osobę, która osiągnęła wysoką pozycję biznesową moich własnych przekonań, przemyśleń i wniosków. Opisane w bardzo przyswajalny sposób przemyślenia i rady Kamili, poparte wywiadami z kobietami, które odniosły sukces w życiu zawodowym.

Okazało się, że jest to lektura, która pomogła mi poukładać sobie w głowie to o czym tak naprawdę sama wiedziałam, skłoniła do przemyślenia wartości, podpowiedziała jak rozwiązać niektóre problemy.

Autorka opisuje postawy kobiet w biznesie, radzi i podpowiada, które z nich prowadzą do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, a które do wręcz odwrotnych skutków. Jednak jest to również pozycja, która podsuwa wiele rozwiązań w życiu prywatnym, które o dziwo są zazwyczaj na wyciągnięcie ręki.

Nigdy nie byłam zdania, że ktoś może mi dać gotową receptę na życie czy biznes. Dlatego zawsze z przymrużeniem oka sięgałam po takie pozycje. Jednak odkąd prowadzę portal wiem, że warto obserwować innych, wysłuchać (świadomie napisałam wysłuchać ponieważ nie musimy się od razu do nich stosować) rad innych. Szczególnie tych, którym się udało osiągnąć to do czego my same zmierzamy. Czasem obiektywne spojrzenie na naszą sytuację kogoś „z boku” podsuwa nam rozwiązania, których sami nie widzimy.

Ponieważ już wiem, że Kamila Rowińska tworzy w bardzo przyswajalnym dla mnie języku z pewnością sięgnę po kolejną jej pozycję. Zdaję sobie sprawę, że obrać wymarzony cel i kierunek jest bardzo łatwo jednak sprawić, aby się znaleźć na jego etapie końcowym – już mniej. Dlatego kolejną pozycją Kamili jaka zwróciła moją uwagę jest E-book: 7 kroków do osiągania ambitnych celów – Kamila Rowińska.

Elżbieta Stankowiak

ObcasyPodlasia.pl

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *