Rafał „Roofi” Kamiński o karierze tanecznej i projektach muzycznych

Rafał "Roofi" Kamiński o karierze tanecznej i projektach muzycznych

Rafał „Roofi” Kamiński to popularny tancerz i choreograf. Ostatnio nawiązał też romans z branżą muzyczną, w której próbuje swoich sił. Sympatię widzów zdobył w programach telewizyjnych, a największą rozpoznawalność przyniósł mu udział w pierwszej polskiej edycji „You Can Dance”. Jak wyglądała jego droga na szczyt?

Przygodę z tańcem rozpoczął jako nastolatek, a wszystko zaczęło się od fascynacji breakdancem. Z czasem pasja stała się sposobem na życie, a nawet jego stylem. Popularność przyniósł mu format taneczny „You Can Dance”, w którym wziął udział w 2007 roku. Zajął drugie miejsce, ale z całą pewnością wygrał sympatię widzów. Dziękim niemu i innym tancerzom z Fair Play Crew (przyp. red. kilku członków tej formacji brało udział w kolejnych edycjach „You Can Dance”) Białystok okrzyknięto polską stolicą tańca.

Rafał „Roofi” Kamiński kształcił się pod okiem światowej sławy choreografów, a później sam został choreografem.

Obecnie próbuje swoich sił w branży muzycznej. 21 kwietnia na platformie YouTube pojawił się jego minialbum, który jest jednocześnie solowym debiutem.

„Apodyktyczny_PP” to 6 utworów w brzmieniu szeroko pojętym jako „UrbanPop” ukazujących jedynie zarys moich zainteresowań oraz zamiłowań m.in. do tańca, muzyki, kobiet i wszech rzeczy pozytywnych, ładnych, oraz smacznych – tak opisuje swoją solową EPkę.

O wspomnieniach dot. kariery tanecznej i muzycznych planach na przyszłość – więcej w nagraniu powyżej.

Share

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.