Robi w życiu tylko, to co kocha lub przynajmniej bardzo lubi. Z cyklu kobieta z pasją -Agnieszka Kałuża

Robi w życiu tylko, to co kocha lub przynajmniej bardzo lubi. Z cyklu kobieta z pasją -Agnieszka Kałuża

Życie często pisze dla nas różne scenariusze. Nagle okazuje się, że nie możemy robić już tego, co było naszą największą pasją. Co wtedy? Najlepiej znaleźć nową pasję i starać się inspirować nią innych. Urządza, pomaga, inspiruje – Agnieszka Kałuża.

ObcasyPodlasia.pl: Z wykształcenia jesteś pedagogiem. Skąd więc projektowanie i urządzanie wnętrz?

Agnieszka Kałuża: Życie stawia nas wielokrotnie przed bardzo trudnymi wyborami, które często diametralnie zmieniają je już na zawsze. Dokładnie tak samo było w moim przypadku. Przeszłam bardzo trudny i burzliwy rozwód. Dużo chorowałam w wyniku stresu. Skończyło się rozległą operacją zatok. Straciłam swój głos, a do tej pory śpiewanie było moją największą pasją. Psychologia, pedagogika zawsze mnie fascynowały ale zawodowo śpiewałam od 19 roku życia. Występowałam w wielu programach telewizyjnych, koncertowałam, śpiewałam w musicalu. Choroba mnie powstrzymała. Wtedy zadałam sobie pytanie: A jeśli nie odzyskam już głosu, to co wtedy? W miedzy czasie urządziłam mieszkanie, w którym mieszkałam oraz pomogłam wielu znajomym w zaaranżowaniu wnętrza ich domów. Pomyślałam wtedy… „Tak chcę się tym zajmować zawodowo!”. I tak się zaczęło. Ukończyłam kurs urządzania wnętrz, otrzymałam dyplom z wyróżnieniem. Wtedy też zaczęłam udzielać porad jako Aga Pomaga w Radiu Kolor oraz jako ekspert w „Pytaniu Na Śniadanie”. Powstał też mój blog www.agapomaga.com.

Czy w domu kogoś, kogo pasją jest urządzanie wnętrz dzieją się ciągłe zmiany?

Oczywiście! Ja ciągle coś zmieniam! Obecnie mieszkam w mieszkaniu , które było nieco PRL- owskie i za zgodą właścicieli zmieniłam tam już prawie wszystko. Zaczynając od malowania ścian, wymiany mebli, włączników, oświetlenia, a ostatnio drzwi wewnętrznych. Jestem specjalistką od tworzenia dość ekskluzywnych wnętrz za niewielkie pieniądze. Uwielbiam tworzyć piękne przestrzenie, przerabiać meble, zmieniać stare w nowe.

Czym dla Ciebie jest pasja?

Pasja- jest dla mnie, jak woda do picia bez której nie da się żyć, jak powietrze bez którego nie da się oddychać! Zachęcam każdego aby odnalazł w sobie pasję do czego tylko zapragnie. Dzięki pasji nasze życie jest bogatsze w odczucia, które powodują, że jesteśmy szczęśliwsi.

Dzielisz się z nami swoimi poradami w Radiu Kolor oraz „Pytaniu na śniadanie” TVP, to musi być dla Ciebie duża satysfakcja robić, to co się lubi i dodatkowo przekazywać swoją wiedzę innym pomagając im.

Mam w życiu zasadę, że „Robię tylko, to co kocham lub przynajmniej bardzo lubię” . Dzięki swojej ciężkiej i konsekwentnej pracy połączyłam pasję z życiem zawodowym, a moje porady, przemyślenia, doświadczenia życiowe oraz wiedza jeśli mogą kogoś zainspirować oraz pomagać w codziennym życiu sprawiają , że wszystko co robię ma sens. To wspaniałe, że moje pomysły i rozwiązania spotykają się z taką sympatią, zainteresowaniem. Każdy może do mnie napisać jeśli potrzebuję porady, a ja chętnie pomogę rozwiązać problem lub pokieruję do odpowiedniego specjalisty.

Jesteś doskonałym przykładem na to, że w życiu można się zajmować różnymi rzeczami, które niekoniecznie mają wspólny mianownik. Opowiedz nam o swojej biżuterii.

Absolutnie mają wspólny mianownik. Wszystko co robię w życiu jest zgodne z moją artystyczną duszą. Polega na kreatywnym projektowaniu otaczającego mnie świata. Tak też było z bransoletkami Agabella z kamieni szlachetnych i półszlachetnych, które nosiło i nosi wiele kobiet. I miały również swój debiut w Cosmopolitan. Teraz jednak mam tyle pracy związanej z blogiem www.agapomaga.com, że już ich niestety nie projektuje.

Pozwolę sobie na stwierdzenie, że łączy nas pewna rzecz. Obie staramy się motywować kobiety do walki o siebie i lepsze jutro. Skąd się wzięła u Ciebie ta potrzeba?

Tak się po prostu w moim życiu dzieje. Każdego dnia pomagam, inspiruję innych. Pokazuję, jak można spełniać swoje marzenia, realizować swoje życiowe cele niezależnie od sytuacji życiowej. Najważniejsze w tym wszystkim, to mieć szacunek do innych ludzi i samego siebie. Nigdy nie jest za późno na zmianę wszystkiego! Sama jestem na, to najlepszym żywym przykładem. A jeśli pokochacie samych siebie, to już cała reszta będzie o wiele prostsza do osiągnięcia. Pamiętajcie jednak o tym, że nie za wszelką cenę! Spokojnie i krok po kroku. Ja mam zasadę, że każdego dnia cieszę się, choćby z najmniejszej małej rzeczy. To daję mi poczucie wewnętrznego szczęścia. Polecam! Spróbujcie.

Patrząc na Ciebie mam wrażenie, że nie powiedziałaś jeszcze ostatniego słowa w kontekście Twoich działań.

Zdecydowanie TAK! Mam jeszcze wiele marzeń i celów do zrealizowania. Jeszcze wiele państw na świecie do odwiedzenia. Cieszę się, że mam cudowną rodzinę i przyjaciół, z którymi uwielbiam i chcę spędzać wspólnie czas. I moją ukochaną suczkę, która jest zawsze ze mną. Chce mieć swój program o metamorfozach wnętrz i uczyć Polaków, jak niedrogo ale pięknie się urządzić. Tęsknię też za sceną, zatem znając życie jeszcze nie raz coś dla Państwa zaśpiewam .

Dziękujemy.

Fot. Archiwum własne Agnieszka Kałuża.

Share

Comments

  1. […] Robi w życiu tylko, to co kocha lub przynajmniej bardzo lubi. Z cyklu kobieta z pasją -Agnieszka K… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *